קטגוריות
סרטונים אחרונים
תיקון גג רעפים
איתור והחלפת רעף שבור
תיקון גג רעפים
 
התקנת מגן אצבעות הולנדי 180 מעלות לדלתות .
מדריך להתקנת מגן אצבעות על צירי הדלת חברת בטיחותי -מומחים לבטיחות ילדים
התקנת מגן אצבעות הולנדי  180 מעלות לדלתות .
 
גגות
החלפת רעפים
גגות
 
מלח לבריכה
איך מוסיפים מלח לבריכה
מלח לבריכה
 
כלונס
כיצד קודחים כלונס
קידוח יסודות באמצעות jcb
כלונס
 

שיטות וחומרי בניה – פאנלים מבודדים

הובא לאתר ע"י: אדריכלות ישראלית בתאריך: 07/07/2013
הפוסט הקודם: האם כדאי לבנות בית ירוק ? הפוסט הבא: עיצוב פנים בקלי קלות – מטבחים
 

בידוד זה שם המשחק

תוספת בניה לבית בקיבוץ

מאמר רביעי בסדרה

  מי אמר שבניית בית מצריכה קונסטרוקציה מגושמת של בטון בלוקים ?
כיום ישנם פתרונות קלים ופשוטים החוסכים מאיתנו את השלד המבני הכבד והמסורבל.

 

בשיטות הבנייה הקלה ניתן לראות כיצד שימוש בחומרים תעשייתיים חוסכים את משך זמן העבודה הארוך בבניית השלד, ואת התוצאה המגושמת בשטח.

בין שלל שיטות הבנייה המתקדמת ישנה שיטה בה נעשה שימוש בפאנל מבודד.
אופן העבודה בפאנלים המבודדים מחייב רמת דיוק וביצוע גבוהה מאוד, וככזה מתקבלת תוצאה אסטטית, איכותית ועמידה לשנים, או במילים אחרות טיב בנייה.

מהו פאנל מבודד ?

פאנל אלומיניום מבודד, הנו לוח המכיל ליבת פוליסטירן (קלקר) שהוא חומר מבודד ברמה גבוהה ביותר, ועמיד בפני נזקי מים. ליבת הבידוד מעוגנת בין לוחות אלומיניום משני צידיה, ואיזה יכולה לנוע או להשתחרר. הפאנלים מורכבים בשיטת 'זכר-נקבה' ומחוזקים לרצפה ובניהם, בעזרת פרופילי קצה המבודדים מבחינה תרמית. כך נוצרת הפרדה מוחלטת בין פני השטח החיצוניים של המבנה המוגמר אל החלל הפנימי בו אנו שוהים, ומנעת תופעת גשרי קור.

פאנלים מבודדים מאלומיניום

בשיטת חיבור הפאנלים כ-'זכר ונקבה' אין צורך לשימוש בברגים. אופן התקנה זה חוסך זמן עבודה רב, ובכך גדלה היעילות בביצוע ההרכבה, וכמובן העמידות התרמית והאקוסטית. בתוך הפאנל ניתן לשלב תעלות סמויות לטובת מערכות וצנרת כגון חשמל, תקשורת, מיזוג אוויר ואינסטלציה.

יתרון נוסף לשימוש בפאנל המבודד הוא, כי בניגוד לשיטות בניה מתקדמות אחרות הדורשות קונסטרוקציות פלדה, קירות מפאנל הנם קירות נושאים, כך שלרוב אין צורך בתוספת קונסטרוקטיבית כתמיכות פלדה למבנה.
גדולתו של הפאנל המבודד היא בחוזקו, עמידות ויציבותו.

בראשיתה שימשה שיטת בנייה זו בעיקר לקירוי חניה, סגירת מרפסת, תוספת בניה והרחבות, אך כיום ישנם מבני מגורים שלמים אשר נבנו בבניה ירוקה מסוג זה.

אני יודעת, זה נשמע כמו לבנות בלגו, והאמת היא, שזה מאוד דומה, אך התוצאה שמתקבלת לאין שעור הרבה יותר איכותית מאשר בבניה הרטובה.

מבחינת מראה הקירות, ניתן להשאירם "חשופים" ובעלי מראה המודרני והנקי של האלומיניום, אך לרוב נחפה אותם בחומרי גמר שונים, החל מצבע לבחירתכם, דרך כל ציפוי טיח עם שליכט צבעוני, וכלה בכל ציפוי קשיח אחר (אבן, בריקים, לוחות עץ ועוד).

תוספת חדר פאטיו עם חלונות בפרופיל בלגי

מאחר ששיטות הבניה המתקדמות, מחייבות רמת דיוק בביצוע גבוהות מאוד, גם שיטת הבנייה בפאנל מבודד מחייבת זאת. רמת הביצוע היא ברמת המילימטר כך שהמבנה הגמור מדויק כמו בתכניות, ללא סטיות או קירות עקומים, וללא סדקים או חריצים בפתחים. מצב זה מאפשר תכנון וביצוע מדידות הדרושות למיקומי דלתות או לנגרות פנים תוך כדי ביצוע הבנייה ללא צורך בהמתנה עד למועד סיום ההרכבה והבניה.

 

תודות בכתיבת המאמר לאופיר עדני – בית פלוס.
תמונות – אופיר עדני – בית פלוס

 
הפוסט הקודם: האם כדאי לבנות בית ירוק ? הפוסט הבא: עיצוב פנים בקלי קלות – מטבחים

תגובות בנושא שיטות וחומרי בניה – פאנלים מבודדים

הוספת תגובה לפוסט
כרגע לא מצאנו תגובות לפוסט.
במידה ויש לך תגובה נשמח לפרסם אותה.

סרטונים מומלצים - שיטות וחומרי בניה – פאנלים מבודדים

כתבות מומלצות - שיטות וחומרי בניה – פאנלים מבודדים

טיפים בנושא שיטות וחומרי בניה – פאנלים מבודדים

רוצה לתת לנו טיפ?
  • כאשר מתכננים את גודל המקלחון כדאי לדעת את גודל האריח וצורת הריצוף וכך להימנע מחתיכות קטנות.
    טל שיפוצים בע"מ
לטיפים נוספים בנוגע לשיטות וחומרי בניה – פאנלים מבודדים

מושגים בנושא שיטות וחומרי בניה – פאנלים מבודדים

רוצה לתת לנו מושג?
שרוול
מערכת המורכבת ממשפכים העשויים מפלסטיק קשיח המוכנסים אחד לתוך השני כך שנוצרת חפיפה בינהם ומחוברים באמצעות שרשראות אחד לשני.
השרוול מחובר באמצעות גישטל לפתח האור במיקום ממנו רוצים לפנות את הפסולת,לרוב ממקום גבוהה.בתחתית השרוול ממקמים מכולה לפינוי פסולת  כך שתקלוט את כל הפסולת הנשפכת מבעד השרוול.
מכולה לפינוי פסולת
כלי גדול לקיבול פסולת,המכולה הנפוצה בענף הבניין היא מכולה בעלת קיבולת של 8 קוב.המכולה מונחת באתר עד למילוי בפסולת ואז נלקחת ע"י משאית לאתר מורשה לפינוי פסולת.
כתב כמויות
כתב כמויות הוא טבלה המציגה את כל כמויות החומרים והעבודות הנחוצות לבניית מבנה, לעבודות תשתית או לעבודות פיתוח. כך למשל מחשבים כמויות של ברזל, בטון, בלוקים, שטחי פנים של קירות, אורך של ספי חלונות ומעקות. כתב הכמויות מתבצע על סמך תוכנית מאושרת.כתב הכמויות הינו פירוט של העבודות והחומרים המופיעים בתוכניות הביצוע השונות.
powered by Tagonet