קטגוריות
סרטונים אחרונים
פיצול נקודת מים
הוספת נקודת מים בצנרת פקס
פיצול נקודת מים
 
קיר בריקים
הדבקת בריקים ומילוי רובה
קיר בריקים
 
מונע טריקת דלת
שומר על אצבעות הילדים
מונע טריקת דלת
 
התקנת מגן אצבעות הולנדי 180 מעלות לדלתות .
מדריך להתקנת מגן אצבעות על צירי הדלת חברת בטיחותי -מומחים לבטיחות ילדים
התקנת מגן אצבעות הולנדי  180 מעלות לדלתות .
 
מלח לבריכה
איך מוסיפים מלח לבריכה
מלח לבריכה
 

כיצד מדביקים בריקים

הובא לאתר ע"י: טל שיפוצים בע"מ בתאריך: 01/11/2012
 

כיצד מדביקים קיר בריקים

הבריקים הינם לבנים אשר מה שמייחד אותם הינו עוביים הדק המאפשר את הצמדתם לקיר באמצעות דבק בקלות יחסית.יישום הבריקים הינו עבודה לא פשוטה ויש צורך לדעת את תהליך העבודה על מנת לקבל תוצאות אשר ייגרמו למתבונן הנאה צרופה ולמבצע הקיר גאווה.

אז כהתחלה יש לדעת כי ישנם סוגי בריקים רבים ולכל אחד צורת הנחה משלו אשר תיתן את המראה המושלם.ואם כבר מדברים על מושלם אז כדאי לדעת את שלבי העבודה ודרך הביצוע:

1.יש לפרק את הפנלים הנמצאים בתחתית הקיר המיועד להדבקת הבריקים,בנוסף יש לפרק גם את הפנל הניצב לקיר בשני צדדיו וזאת על מנת לאפשר הצמדת הבריקים לקירות הצדדים משני צידיו.

2.מדוד את גובה הבריק והוסף את מידת הפוגה הרצויה,סמן גובה זה בשני צידי הקיר,מתח קו בין שני הנקודות באמצעות צוקליין,הנח פלס על הקו שקיבלת וודא כי הוא ישר,במידה ולא יש ליישרו מכיוון שהשורה הראשונה תהווה את היסוד לכל הקיר ולא נרצה לקבל שורות עקומות.

3.לאחר שווידאנו כי קו הבסיס ישר נמשיך לסמן את מידת הבריק והפוגה לאורך כל הגובה הרצוי לחיפוי בשני צידי הקיר ונמתח שוב צוק ליין בין הנקודות בצידי הקיר.

4.במידה והקיר הינו קיר בטון/בלוקים צבוע ניקח גרזן ונרקע אותו  כדי שהדבקת הבריקים  תתבצע על היסוד ולא על הצבע.במידה והקיר קיר גבס נשייף את הצבע להיקשרות טובה של הבריקים.

5.את הבריקים חותכים באמצעות דיסק לחיתוך אבן,מורחים אותם בגבם באמצעות מסטלינת בנאים,בודקים מישור אחיד ופלס באמצעות פלס,מילוי הפוגות ייעשה ע"י שקית אשר תשמש כשק הזלפה כמו במילוי קצף לעוגה.

6.במידה ורוצים להניח את הבריקים בצורת בניה יש להתחיל את השורה בחתיכת בריק שמידתו תהה מחצית הבריק בתוספת מחצית הפוגה ואת השורה מעל להתחיל בבריק שלם וחוזר חלילה.כמובן שאם אנו רוצים להמשיך את ריצוף הבריק על קיר הניצב לקיר המרוצף יש להמשיך עם השארית שנשארה מהקיר הניצב ללא פוגה וזאת על מנת ליצור רצף.

7.חומר הדבקת הבריקים והרובה אינם אותו חומר,את החומר לשימוש נקבל מידי ספק האבן וגם את החומר לשיפור העבידות של החומר,שימו לב ניתן לבחור בצבעי חומר שונים אפור/לבן אשר יקנו את המראה הרצוי.

8.נכין דלי דבק ודלי למילוי הרובה ,את הפוגה בניהם ניתן לעשות ע"י הנחת אצבע שנבחר בין הבריקים,ניקח בריקים ונמרח את גבם בדבק ונצמיד לקיר לאורך כל השורה הראשונה(כמובן שקדם להנחה ניקיון,יש לעבוד בצורה נקייה ולהימנע מלכלוך האבן בחומר, הדבר יכול להשאיר כתמים). לאחר הנחת השורה הראשונה נוודא כי היא מונחת בהתאם לקו המסומן על הקיר ובמישור אחיד ע"י הצמדת הפלס על כמה בריקים יחדיו.נמלא את שק הזילוף ברובה (זה הזמן לציין כי הרובה לא אמורה להיות נוזלית כי אם עיסתית כמובן שמשפר העבידות דרוש לעבודה נוחה)ונמלא את מרווחי הפוגות האנכיים ע"י הצמדת קצה שק הזילוף למרווח בין הבריקים ולחיצה לשחרור החומר.

9.בטרם נמשיך את השורה השנייה נמלא באמצעות שק הזילוף חומר מילוי(רובה)על הבריקים בשורה מתחת,הדבר יעזור גם כתמיכה לבריקים בשורה הבאה שלא יקבלו הטיה עקב משקלם וגם יחסוך עבודה בעתיד עת נרצה למלא את הספייסרים.

10.יש לדעת מבעוד מועד איך אנו רוצים לקבל את הרובה,במישור אחיד או שקועה.במידה ורצוננו ברובה שקועה יש לקחת מסמר 10 לקבע אותו על קרש לקבל מידה קבועה ולעבור איתו על הפוגות להוצאת חומר עודף.כמובן שבמידה ורוצים את הרובה במישור עם הבריקים פשוט מעבירים את המסטלינה על הבריקים עם הצד ופשוט חותכים את המילוי העודף. את ניקוי עודף הרובה יש לבצע כאשר היא יבשה למחצה כך שלא תשאיר לכלוך על האבן.

11.לאורך כל העבודה יש להקפיד כי כל שורה של בריקים מונחת בהתאם לסימון ההתחלתי על הקיר וזאת על מנת לקבל שורות ישרות ואחידות.

12.מומלץ תמיד לבקש מספק האבן הוראות התקנה ואילו חומרים מומלצים לעבודה והאם יש צורך למרוח את האבן בגמר העבודה בחומר לשימור ומהי צורת ההנחה המומלצת.אל תשכחו שבד"כ לספק האבן יש טיפה ניסיון.

13.לאחר קריאת השורה מתחת ניתן ללחוץ על הקישורככככעכעכעכעכעכעככע ולראות סרטון קצר  המדגים הצמדת בריקים לקיר

להזכירך עבודה זו אינה פשוטה ואינה קלה ודורשת סבלנות וידע,אתה מוזמן כמובן לרכוש את הידע אך יש לקחת זאת טרם תחילת העבודה,שיהיה בהצלחה.

המאמר ניכתב ע"י א.טל שיפוצים ובנייה בע"מ

5229994 050

 

 

סרטונים מומלצים - כיצד מדביקים בריקים

כתבות מומלצות - כיצד מדביקים בריקים

טיפים בנושא כיצד מדביקים בריקים

רוצה לתת לנו טיפ?
  • לחיתוך מהיר ומדויק של פנלים (במיוחד בפורצלן)כדאי לשלוח לחיתוך במפעל ע"י הספק או לקחת לכל מפעל שיש
לטיפים נוספים בנוגע לכיצד מדביקים בריקים

מושגים בנושא כיצד מדביקים בריקים

רוצה לתת לנו מושג?
כתב כמויות
כתב כמויות הוא טבלה המציגה את כל כמויות החומרים והעבודות הנחוצות לבניית מבנה, לעבודות תשתית או לעבודות פיתוח. כך למשל מחשבים כמויות של ברזל, בטון, בלוקים, שטחי פנים של קירות, אורך של ספי חלונות ומעקות. כתב הכמויות מתבצע על סמך תוכנית מאושרת.כתב הכמויות הינו פירוט של העבודות והחומרים המופיעים בתוכניות הביצוע השונות.
פינצה
מספריים המשמשות להרמת משטחים כבדים,פועלות ע"י שימוש במסת ההרמה כלחץ הסגירה על המשטח אותו מרימים
הועלה לאתר ע"י: שיש יובל
מכונת קרמיקה
מכונת הקרמיקה הינה משטח בעל ידית הנעה על סרגל לאורך המשטח.בקצה הידית קיימת דיסקה אשר במגע עם הקרמיקה שורטת אותה ומתווה את מסלול השבירה.לאחר העברת הידית על הקרמיקה יש להכות בידית על מנת שהקרמיקה תישבר.
powered by Tagonet