קטגוריות
סרטונים אחרונים
פוליביד
הנחת פוליביד לפני יציקה
פוליביד
 
קיר בריקים
הדבקת בריקים ומילוי רובה
קיר בריקים
 
פיצול נקודת מים
הוספת נקודת מים בצנרת פקס
פיצול נקודת מים
 
כלונס
כיצד קודחים כלונס
קידוח יסודות באמצעות jcb
כלונס
 
מונע טריקת דלת
שומר על אצבעות הילדים
מונע טריקת דלת
 

פרקטים בגיל השלישי

הועלה לאתר ע"י: יורם פרקט מכירה והתקנה

פרקטים בגיל השלישי
 העולם שייך לצעירים כך אומרים רבים אך בימינו אחוז גבוה מהאוכלוסיה בארץ הם מבוגרים. לדור הזה כינויים ושמות רבים, זקן הוא מילה גסה לכאורה מקובל יותר קשיש או איש מבוגר. יש שנוהגים לכנות את הדור הזה הגיל השלישי, גיל הזהב או גיל הפנסיה. כך או כך אסור כולנו מצווים לתת את הכבוד והיחס לדור המבוגר והקשיש הזה.

 

עולם המבוגרים והקשישים שונה מאד, רבים מהם חוו ירידה חדה במצבם הכלכלי ומצויים במצב בריאותי לקוי. בין אם מדובר באדם מבוגר בודד או בזוג מבוגרים יש רבים שאינם רוצים או אינם יכולים להרשות לעצמם דיור מוגן וממשיכים לגור בדירתם הישנה כבימים ימימה.

 

אין שום סיבה שמבוגר יאלץ לגור בתת תנאים בדירה מוזנחת וישנה. ניתן לשפר את מצב הדירה בקלות, במהירות ובתקציב שלא יכביד על הכיס על ידי התקנת פרקטים  בדירת מבוגרים.

 

פרקטים הכי מתאימים למבוגרים בגיל הזהב אחרי הפנסיה ויש לפרקטים יתרונות חשובים דווקא בגיל המבוגר הזה ואפילו לקשישים.

 

פרקטים בגיל הזהב נותנים מרחב לשינוי מהיר ושיפור מראה הבית בעלות מינימלית.

 

נרחיב בדבר יתרונות הפרקטים לדירת מבוגרים או קשישים:

 

בגיל המבוגר היכולות הפיסיות פוחתות, קשישים בגיל השלישי מאבדים את החוזק והאיזון שהיה להם ולכן אדם מבוגר נוטה יותר לתאונות בבית, למכות ונפילות. פרקטים הרבה יותר בטיחותיים מבחינה זו מאשר רצפת שיש או קרמיקה חלקלקים.

 

פרקטים הכי בריאים למבוגרים הרבה יותר משטיחים למשל המצוי דווקא בדירות ישנות של אנשים מבוגרים. פרקטים טובים משטיחים למבוגרים.

 

רבים מהמבוגרים לאחר גיל הפנסיה חיים לבד ללא בן זוג או משפחה, מצבם הכספי אינו מאפשר לשלם עבור שירותי נקיון ולהם בעצמם כבר קשה להתמודד עם אחזקה ונקיון הדירה.

 

פרקטים מבחינה זו יעזרו לכל מבוגר שחי לבד בדירה כי הם קלים יותר לניקוי ותחזוקה, אינם דורשים מאמץ בשטיפת רצפות (ספונג'ה) כמו ריצוף אחר וגם צוברים הרבה פחות אבק ולכלוך מאשר שטיחים למשל ולכן פרקטים לדירת מבוגר הם יתרון חשוב.

 

לאדם מבוגר יש נטיה יותר גדולה לאובדן שיווי משקל ולכן רצפת פרקטים בדירת מבוגר נוחה יותר וגם נעימה יותר מכל ריצוף אחר.

 

ידוע שקשישים בגיל הזהב סובלים יותר מחום בקיץ ומקור בחורף וחווים ביתר שאת את שינויי מזג האויר.  בעניין זה, לפרקטים יתרון חשוב לאדם מבוגר או לזוג מבוגרים בבית כי רצפת פרקטים מבודדת מחום ומקור ונעימה למגע בכל עונות השנה, גם בחורף וגם בקיץ.

 

ואם לא די בכל יתרונות אלה של פרקטים לדירת מבוגר או לבית של זוג מבוגרים הרי, העלות פרקטים זולה מאפשרת לגיל השלישי לעמוד בה ואינה מכבידה מבחינה כספית.

 

בניגוד לשיפוצים אחרים בדירה שמאד מרתיעים מבוגרים ובצדק, כי הם דורשים התארגנות לתקופה ארוכה של בלאגן וקשיים, התקנת פרקטים מהירה מאד וכבר בתוך שעות ספורות יכול המבוגר להנות מרצפת פרקטים חדשה בביתו.

 

פרקטים למינציה עמידים לשריטות ומגיעים במבחר עצום של צבעים גוונים ודוגמאות לטעם האישי של כל מבוגר לפי ראות עיניו.

 

פרקטים הם בטיחותיים והם בעלי תו תקן ועמידות באש ועשן. חשוב לא ?

 

לאנשים מבוגרים בגיל השלישי בגלל מצבם הפיסי קשה יותר לעשות הכנות מקדימות כמו סחיבת רהיטים ופינויים למשל ולכן בניגוד לשיפוצים אחרים, בהתקנת פרקטים בדירת מבוגרים אין צורך בהכנות מסובכות. ניתן להתקין פרקטים בדירת מבוגר בקלות ובמהירות מבלי להכביד על המבוגר או לאלץ אותו לפנות באופן זמני את דירתו.

 

בניגוד לשיפוצים אחרים בבית, הרי בפרקטים ניתן לעשות את הכל מסלון הבית ללא צורך להתרוצץ, יתרון חשוב של פרקטים למבוגרים.

 

אדם מבוגר שרוצה פרקטים לדירה שלו צריך פשוט להתקשר והוא יכול לקבל שירות פרקטים עד הבית. בעל מקצוע יגיע אליו ימדוד, יסביר ויציג בפניו מבחר דוגמאות פרקטים לבחירתו. כל התהליך יכול להתבצע בדירת המבוגר ללא כל מאמץ, טרדה או טרחה.

 

בתורת הפנג שוואי הסינית פרקטים מומלצים שכן הם מכניסים לבית אלמנט חיובי מן הטבע, וגם אם לא מאמינים בתורות הללו הרי אין ספק שפרקטים ירעננו את מראה הדירה וישנו אוירה.

 

כל היתרונות הרבים הללו של הפרקטים מביאים למסקנה ברורה וחד משמעית לפיה רצפת פרקטים היא בחירה אידיאלית לדירת מבוגר שחי לבד כמו גם פרקטים לדירת זוג מבוגרים.

 

לסיום, אומרים "והדרת פני זקן"  אז מדוע לא לעשות גם את דירת הזקן הדורה ונהדרת עם פרקטים לתפארת.

 

 

 

בהצלחה

 

יורם פרקט מכירה והתקנה

טל: 050-9911998

מוותיקי ענף הפרקטים בארץ

נגר מעצב פנים ומומחה לפרקטים

 

 אתר פרקטים

 

 


 

© כל הזכויות שמורות ליורם פרקט  

 

 

מושגים בנושא פרקטים בגיל השלישי

רוצה לתת לנו מושג?
גקסון
מד זווית
מאפשר ליצור זווית של 90" בין שני מישורים
מטר
סרט מידה מטרי המגולגל בתוך אריזה קפיצית אשר בקצהו קיים שגם המשמש כסטופר וכתופסן ללקיחת מידות.
עיפרון רצפים
עיפרון בעל עופרת עבה אשר אינה נשברת בקלות ואינה נשחקת במהרה ומכיוון שכך אין צורך לחדד לעיתים קרובות
פינצה
מספריים המשמשות להרמת משטחים כבדים,פועלות ע"י שימוש במסת ההרמה כלחץ הסגירה על המשטח אותו מרימים
הועלה לאתר ע"י: שיש יובל
כתב כמויות
כתב כמויות הוא טבלה המציגה את כל כמויות החומרים והעבודות הנחוצות לבניית מבנה, לעבודות תשתית או לעבודות פיתוח. כך למשל מחשבים כמויות של ברזל, בטון, בלוקים, שטחי פנים של קירות, אורך של ספי חלונות ומעקות. כתב הכמויות מתבצע על סמך תוכנית מאושרת.כתב הכמויות הינו פירוט של העבודות והחומרים המופיעים בתוכניות הביצוע השונות.
מכונת קרמיקה
מכונת הקרמיקה הינה משטח בעל ידית הנעה על סרגל לאורך המשטח.בקצה הידית קיימת דיסקה אשר במגע עם הקרמיקה שורטת אותה ומתווה את מסלול השבירה.לאחר העברת הידית על הקרמיקה יש להכות בידית על מנת שהקרמיקה תישבר.

טיפים בנושא פרקטים בגיל השלישי

רוצה לתת לנו טיפ?
  • בעת ריצוף שיש או אבן יש יש לסגור את הפוגות לשם ליטוש כעבור פרק זמן של לפחות שבועיים בהתאם לתנאים והוראות היצרן וזאת על מנת שלא יווצרו "טלויזיות"(מסגרות) על פני הריצוף, הנובעות מחוסר ייבוש מתחת לריצוף
לטיפים נוספים בנוגע לפרקטים בגיל השלישי

סרטונים מומלצים - פרקטים בגיל השלישי

כתבות מומלצות - פרקטים בגיל השלישי

powered by Tagonet