קטגוריות
סרטונים אחרונים
מלח לבריכה
איך מוסיפים מלח לבריכה
מלח לבריכה
 
צנרת
קיבוע צנרת ברזל לקיר
צנרת
 
פיצול נקודת מים
הוספת נקודת מים בצנרת פקס
פיצול נקודת מים
 
עבודות בובקט
פינוי אדמה בחפירת מרתף
עבודות בובקט
 
גבס
קיר גבס עגול
גבס
 

בניית בריקים

מהם השלבים הנכונים לקבלת קיר בריק

הועלה לאתר ע"י: טל שיפוצים בע"מ

 כיצד מדביקים קיר בריקים

הבריקים הינם לבנים אשר מה שמייחד אותם הינו עוביים הדק המאפשר את הצמדתם לקיר באמצעות דבק בקלות יחסית.יישום הבריקים הינו עבודה לא פשוטה ויש צורך לדעת את תהליך העבודה על מנת לקבל תוצאות אשר ייגרמו למתבונן הנאה צרופה ולמבצע הקיר גאווה.

אז כהתחלה יש לדעת כי ישנם סוגי בריקים רבים ולכל אחד צורת הנחה משלו אשר תיתן את המראה המושלם.ואם כבר מדברים על מושלם אז כדאי לדעת את שלבי העבודה ודרך הביצוע:

1.יש לפרק את הפנלים הנמצאים בתחתית הקיר המיועד להדבקת הבריקים,בנוסף יש לפרק גם את הפנל הניצב לקיר בשני צדדיו וזאת על מנת לאפשר הצמדת הבריקים לקירות הצדדים משני צידיו.

2.מדוד את גובה הבריק והוסף את מידת הפוגה הרצויה,סמן גובה זה בשני צידי הקיר,מתח קו בין שני הנקודות באמצעות צוקליין,הנח פלס על הקו שקיבלת וודא כי הוא ישר,במידה ולא יש ליישרו מכיוון שהשורה הראשונה תהווה את היסוד לכל הקיר ולא נרצה לקבל שורות עקומות.

3.לאחר שווידאנו כי קו הבסיס ישר נמשיך לסמן את מידת הבריק והפוגה לאורך כל הגובה הרצוי לחיפוי בשני צידי הקיר ונמתח שוב צוק ליין בין הנקודות בצידי הקיר.

4.במידה והקיר הינו קיר בטון/בלוקים צבוע ניקח גרזן ונרקע אותו  כדי שהדבקת הבריקים  תתבצע על היסוד ולא על הצבע.במידה והקיר קיר גבס נשייף את הצבע להיקשרות טובה של הבריקים.

5.את הבריקים חותכים באמצעות דיסק לחיתוך אבן,מורחים אותם בגבם באמצעות מסטלינת בנאים,בודקים מישור אחיד ופלס באמצעות פלס,מילוי הפוגות ייעשה ע"י שקית אשר תשמש כשק הזלפה כמו במילוי קצף לעוגה.

6.במידה ורוצים להניח את הבריקים בצורת בניה יש להתחיל את השורה בחתיכת בריק שמידתו תהה מחצית הבריק בתוספת מחצית הפוגה ואת השורה מעל להתחיל בבריק שלם וחוזר חלילה.כמובן שאם אנו רוצים להמשיך את ריצוף הבריק על קיר הניצב לקיר המרוצף יש להמשיך עם השארית שנשארה מהקיר הניצב ללא פוגה וזאת על מנת ליצור רצף.

7.חומר הדבקת הבריקים והרובה אינם אותו חומר,את החומר לשימוש נקבל מידי ספק האבן וגם את החומר לשיפור העבידות של החומר,שימו לב ניתן לבחור בצבעי חומר שונים אפור/לבן אשר יקנו את המראה הרצוי.

8.נכין דלי דבק ודלי למילוי הרובה ,את הפוגה בניהם ניתן לעשות ע"י הנחת אצבע שנבחר בין הבריקים,ניקח בריקים ונמרח את גבם בדבק ונצמיד לקיר לאורך כל השורה הראשונה(כמובן שקדם להנחה ניקיון,יש לעבוד בצורה נקייה ולהימנע מלכלוך האבן בחומר, הדבר יכול להשאיר כתמים). לאחר הנחת השורה הראשונה נוודא כי היא מונחת בהתאם לקו המסומן על הקיר ובמישור אחיד ע"י הצמדת הפלס על כמה בריקים יחדיו.נמלא את שק הזילוף ברובה (זה הזמן לציין כי הרובה לא אמורה להיות נוזלית כי אם עיסתית כמובן שמשפר העבידות דרוש לעבודה נוחה)ונמלא את מרווחי הפוגות האנכיים ע"י הצמדת קצה שק הזילוף למרווח בין הבריקים ולחיצה לשחרור החומר.

9.בטרם נמשיך את השורה השנייה נמלא באמצעות שק הזילוף חומר מילוי(רובה)על הבריקים בשורה מתחת,הדבר יעזור גם כתמיכה לבריקים בשורה הבאה שלא יקבלו הטיה עקב משקלם וגם יחסוך עבודה בעתיד עת נרצה למלא את הספייסרים.

10.יש לדעת מבעוד מועד איך אנו רוצים לקבל את הרובה,במישור אחיד או שקועה.במידה ורצוננו ברובה שקועה יש לקחת מסמר 10 לקבע אותו על קרש לקבל מידה קבועה ולעבור איתו על הפוגות להוצאת חומר עודף.כמובן שבמידה ורוצים את הרובה במישור עם הבריקים פשוט מעבירים את המסטלינה על הבריקים עם הצד ופשוט חותכים את המילוי העודף. את ניקוי עודף הרובה יש לבצע כאשר היא יבשה למחצה כך שלא תשאיר לכלוך על האבן.

11.לאורך כל העבודה יש להקפיד כי כל שורה של בריקים מונחת בהתאם לסימון ההתחלתי על הקיר וזאת על מנת לקבל שורות ישרות ואחידות.

12.מומלץ תמיד לבקש מספק האבן הוראות התקנה ואילו חומרים מומלצים לעבודה והאם יש צורך למרוח את האבן בגמר העבודה בחומר לשימור ומהי צורת ההנחה המומלצת.אל תשכחו שבד"כ לספק האבן יש טיפה ניסיון.

 

להזכירך עבודה זו אינה פשוטה ואינה קלה ודורשת סבלנות וידע,אתה מוזמן כמובן לרכוש את הידע אך יש לקחת זאת טרם תחילת העבודה,שיהיה בהצלחה.

המאמר ניכתב ע"י א.טל שיפוצים ובנייה בע"מ

5229994 050

 

מושגים בנושא בניית בריקים

רוצה לתת לנו מושג?
מטר
סרט מידה מטרי המגולגל בתוך אריזה קפיצית אשר בקצהו קיים שגם המשמש כסטופר וכתופסן ללקיחת מידות.
צוק ליין
חוט בניין אשר בקצהו לשונית ברזל כפופה המאפשרת לו להיתפס ויתרת החוט מגולגלת בתוך מיכל המכיל אבקה צבעונית.בעת משיכת החוט מהמיכל הוא מתכסה באבקה.מצמידים את החוט לתוואי שאותו נרצה לסמן ונאחוז בקצוותיו נמתח את החוט ונשחרר,החוט ישאיר סימן בהתאם לתוואי הרצוי.
פלס רצפים
כלי המאפשר לדעת את מצב המשטח אליו צמוד הפלס ביחס לרצפה בשל משקלו הגדול יחסית משמש רצפים לריצוף רצפה,
מסטלינה בנאים
כלי אשר משמש למריחת חומר מקשר בי ןהבלוקים טרם הנחתם.צורת הכלי מאפשרת מריחה נוחה של החומר.
מכונת קרמיקה
מכונת הקרמיקה הינה משטח בעל ידית הנעה על סרגל לאורך המשטח.בקצה הידית קיימת דיסקה אשר במגע עם הקרמיקה שורטת אותה ומתווה את מסלול השבירה.לאחר העברת הידית על הקרמיקה יש להכות בידית על מנת שהקרמיקה תישבר.
כתב כמויות
כתב כמויות הוא טבלה המציגה את כל כמויות החומרים והעבודות הנחוצות לבניית מבנה, לעבודות תשתית או לעבודות פיתוח. כך למשל מחשבים כמויות של ברזל, בטון, בלוקים, שטחי פנים של קירות, אורך של ספי חלונות ומעקות. כתב הכמויות מתבצע על סמך תוכנית מאושרת.כתב הכמויות הינו פירוט של העבודות והחומרים המופיעים בתוכניות הביצוע השונות.
פינצה
מספריים המשמשות להרמת משטחים כבדים,פועלות ע"י שימוש במסת ההרמה כלחץ הסגירה על המשטח אותו מרימים
הועלה לאתר ע"י: שיש יובל

טיפים בנושא בניית בריקים

רוצה לתת לנו טיפ?
  • בטרם מיישמים רובה על משטח יש לסדר שני אריחים לפחות ולבדוק את התאמת הרובה הלכה למעשה.במידה וקיימת חוסר התאמה,גוון,גרעון,נוחות ניקיון עדיף לדעת לפני מריחה על משטח גדול
לטיפים נוספים בנוגע לבניית בריקים

סרטונים מומלצים - בניית בריקים

כתבות מומלצות - בניית בריקים

powered by Tagonet