קטגוריות
סרטונים אחרונים
בטון
הכנת בטון אדום
בטון
 
עבודות בובקט
פינוי אדמה בחפירת מרתף
עבודות בובקט
 
שער למדרגות
ניתן להארכה,מונע נפילה
שער למדרגות
 
חלונות
החלפת שלב בחלון רפרפה
חלונות
 
גבס
קיר גבס עגול
גבס
 

איטום גגות באמצעות יריעות ביטומניות

הועלה לאתר ע"י: איטום ארז

שיטות איטום שכיחה בעידן הנוכחי מזה כ - 25 שנה מהווה את שיטות האיטום הנפוצה ביותר ברוב העולם וגם בישראל. יריעות אלו בעובי4 ו- 5 מ"מ מיוצרות ומיובאות מחו"ל וחלקן מיוצרות בישראל. ( לפי תקן ישראלי 1430 חלק 3 ).
החידוש הגדול היה בשילוב ביטומן והדבקה בתוך יריעת האיטום והביטומנית החרושתית, כלומר, היריעה נושאת ביטומן בכמות שיכולה לשמש לצורך הדבקה תוך שמירת עתודה מספקת לצורך האיטום ובכך עמידות לאורך שנים.
 

דגשים עיקריים ליישום עבודת איטום גגות באמצעות יריעות ביטומניות
  • שלב ראשון – יש לנקות באופן יסודי את כל שטח הפנים של החלל (הגג) בו תתבצע העבודה.
  • שימו לב, כי הניקיון מתבצע בין דודי השמש, סביב המרזבים ועוד.
  • שלב שני – יש לפרק את כל אביזרי האיטום הישנים שלא נמצאו תקינים או שימושיים לרבות אזורים בהם יש נפיחות בזיפות (את הפרוק נכון לבצע באמצעות גרזנים או סכיני חיתוך). בשלב זה אם מאתרים אביזרים חלודים לרבות צינורות, אנטנות ועוד יש לעקור אותם בטרם מתחילים את פעולת האיטום. כמו כן יש לחצוב בפיתחי הנקסים ולסלק את הזפת שהצטברה במשך הזמן.
  • שלב שלישי "העגלת" ( רולקות)  – חשוב להסיר את כל הבטון והטיח הלא תקין מאזורי הרולקות ולבצע עבודת בטון והתקנת רולקות במידת הצורך. בסיום עבודת הבטון יש להמתין מספר ימים בכדי שהוא יתייבש, ובמהלך ההמתנה יש להגיע ולהרטיב את הבטון מספר פעמים ביום להשלמת תהליך הייבוש באופן תקין.
  • שלב רביעי – עם סיום הכנת השטח, יש למרוח פריימר ביטומני בכמות 300 גר/מר על כל שטח הפנים בגג לרבות הרולקות.
  • שלב חמישי הלחמה – מניחים את היריעות כך שהשוליים חופפים. רוחב החשיפות ביטשה זאת יהיו  10 ס"מ  לפחות. חשוב להקפיד שלא להשתמש ביריעות המיוצרות מאגרנט על מנת שנצליח להלחים בהמשך את השכבות הבאות. כל היריעות חייבות להיות תקינות ומאותו הסוג כדי לסיים את עבודת האיטום באופן מקצועי.
  • ההלחמה מתבצעת מהנקודה הנמוכה ביותר בגג כלפי מעלה בכדי למנוע חדירת מים בעתיד בין היריעות ולאפשר את זרימת המים מהגג באופן מושלם. את ההלחמה יש לבצע לכל אורכה ורוחבה של היריעה הישר אל הגג.
  • שלב שישי – בסיום ההלחמה (שהוא תהליך מהותי לאיטום מקצועי), יש לקבע את היריעות בנקודות החיבור שלהן אל הקירות בגג באמצעות סרגל אלומיניום. הסרגל משמש כ "אף מים" ליריעות.
  • שלב שביעי ואחרון – ציפויי החפיפות בין היריעות בחומר המגן על הבסיס הביטומני כדי שלא יהיה חשוף לשמש.

יתרונות שיטת איטום באמצעות יריעות ביטומניות

רבים נוהגים להשתמש ביריעות ביטומניות בעידן הנוכחי בשל יתרונותיהם הרבים והמגוונים. יריעות אלו מקטינות סיכון לרבות שריפה המזיקה לאיכות הסביבה, מניעת ריחות לא נעימים במהלך העבודה, מאפשרות איטום הרמטי, יריעות אלו חזקות ומחזיקות לאורך שנים רבות ואינן נשחקות, הן עמידות מפני חומרים כימיקלים, היריעות מצופות אגרגט לבן כך שהדיירים בקומות הגבוהות אינם סובלים מחום בלתי נסבל.

על עבודה כזאת ניתנת תעודת אחריות ל -  10 שנים.

מושגים בנושא איטום גגות באמצעות יריעות ביטומניות

רוצה לתת לנו מושג?
מסטלינה בנאים
כלי אשר משמש למריחת חומר מקשר בי ןהבלוקים טרם הנחתם.צורת הכלי מאפשרת מריחה נוחה של החומר.
זפת קר
חומר ביטומני נוזלי המשמש כשכבת הגנה מפני רטיבות למשקופי עץ מתחת לריצוף ולחיפוי יסודות דק חוץ.
מטאטא כביש
מיועד לניקיון מדרכות ואספלט מחוץ לבית.ניחן בשערות קשיחות אשר אינן נשחקות במהרה
יריעות ביטומניות
יריעת איטום העשויה מביטומן מחוזק בסיבי פוליאסטר או סיבי זכוכית בתוספת מוספים אלסטים אשר יחדיו מעניקים חוזק ואלסטיות.היריעות מוצמדות לגג ע"י חימום היריעה באמצעות ברנר והצמדתה לאובייקט.
בטון רזה
שכבת בטון ראשונית המשמשת להפרדה מהקרקע לפני יציקת הרצפה או היסודות.הבטון הרזה מאפשר בניית טפסות ובסיס להנחת ירעות לשם איטום .עובי שכבת בטון רזה הינה חמישה ס"מ ואינו יכול לשמש כבסיס קונסטרוקטיבי.
ברדס מרזב
הינו כיסוי פתח המרזב ברשת (כמעין מגבעת) העשויה פלסטיק או מתכת למניעת כניסת גופים או עלים למרזב.
אימפרגנציה
פעולה של הספגת חומר נוזלי אל חומר מוצק,חומר האיטום מוספג אל התשתית ולאחר היתייבשותו התשתית הופכת לבלתי עבירה לנוזלים.ההספגה נעשית רק לתשתית יבשה,ניתן גם בהתזה על קירות חיצוניים

טיפים בנושא איטום גגות באמצעות יריעות ביטומניות

רוצה לתת לנו טיפ?
  • במידה וקיימת אמבטיה אקרילית יש לאטום את המרווח בינה לבין הקרמיקה בקירות באמצעות סיליקון מכיוון שאמבטיה אקרילית תגרום לרובה בחיבור לצאת
לטיפים נוספים בנוגע לאיטום גגות באמצעות יריעות ביטומניות

סרטונים מומלצים - איטום גגות באמצעות יריעות ביטומניות

כתבות מומלצות - איטום גגות באמצעות יריעות ביטומניות

powered by Tagonet