קטגוריות
סרטונים אחרונים
מלח לבריכה
איך מוסיפים מלח לבריכה
מלח לבריכה
 
שער למדרגות
ניתן להארכה,מונע נפילה
שער למדרגות
 
התקנת מגן אצבעות הולנדי 180 מעלות לדלתות .
מדריך להתקנת מגן אצבעות על צירי הדלת חברת בטיחותי -מומחים לבטיחות ילדים
התקנת מגן אצבעות הולנדי  180 מעלות לדלתות .
 
מונע טריקת דלת
שומר על אצבעות הילדים
מונע טריקת דלת
 
חיפוי קירות
הדבקת בריקים
ומילוי המרווח ברובה
חיפוי קירות
 

פרקט עץ טבעי – נחלק על פי רמות מיון

הועלה לאתר ע"י: אריאל אביקם פרקט ודק

פרקטים חדרו לארץ לפני שנים אחדות וכבשו בסערה את השוק הישראלי. אלפי ישראלים מעדיפים רצפת פרקט עץ על פני סוגי ריצוף אחרים, בגלל היתרונות של לוחות העץ המעוצבות הללו.
בארץ קיים מגוון עצום של פרקטים, שנחלקים על פי סוגים, גוונים, טקסטורה, איכות וכמובן מחיר. המגוון העצום בהחלט עלול לבלבל ואף להקשות עלינו, בבואנו לבחור את סוג הפרקט המועדף עלינו.
כדי לעזור לנו בבחירה, יש להבין כי פרקט עץ נחלק על פי רמות מיון, חלוקה שמשפיעה על הגוון של הפרקט, המראה והטקסטורה.
חלוקה לרמות מיון מתייחסת בעיקר לפרקט עץ תלת שכבתי ופרקט עץ גושני ולא לפרקט למינציה.
הרכב הלוחות של פרקט למינציה הוא בעיקר עץ גרוס דחוס, כיוון שכך, הצבע המקורי של העץ לא נראה על לוחות פרקט למינציה. הצבע של לוחות הפרקט נקבע בהתאם לצבע של שכבת הלמינציה, אשר מצולמת ומודבקת על לוח הבסיס. בלוחות פרקט למינציה אפשרויות הגוון והצבע אינסופיות, כיוון שמדובר בעצם בצילום ולא בגוון של העץ עצמו.
בהתייחס לפרקט עץ, כיוון שמדובר בלוחות של עץ טבעי, הגוון הטבעי של העץ הוא זה שיתקבל על לוחות הפרקט. לוחות פרקט עץ גושני ופרקט עץ תלת שכבתי נמרחות בלכה. הלכה היא שקופה לחלוטין, ומאפשרת לראות מה הגוון הטבעי של העץ ואף ניתן לחוש את הטקסטורה הטבעית של העץ. הטקסטורה של העץ, היא הדגמים הטבעיים המעטרים את העץ. לכל עץ, טקסטורה ייחודית. לחלק מהעצים טקסטורה זורמת ורגועה ולחלקם טקסטורה דומיננטית יותר.
כפי שהזכרנו, פרקט עץ טבעי נחלק לכמה רמות מיון:

רמת מיון גבוהה - (סלקט) – ברמת מיון זו יתקבלו לוחות פרקט עץ בעלות מראה נקי של עץ.


רמת מיון בינונית - (נטורל – טבעי) – ברמת מיון זו נקבל לוחות פרקט עץ אשר להן מעט "עיניים" ומעט מעברי צבע.


ללא מיון כלל - (רסטיקל) – ברמת מיון זו נקבל לוחות פרקט עץ המתאפיינות בריבוי "עיניים" ובמעברי צבע חדים. בלוחות פרקט עץ ללא מיון ניתן לחוש את המרקם של העץ הטבעי וכן ניתן להבחין בעיטורים הטבעיים של העץ.


 סוגי עצים רבים מתאפיינים במעברי צבע חדים ובגוונים חזקים, וכדי להבחין בצבע הדומיננטי שלהם ופחות בכתבי הצבע האחרים, יש צורך בלוחות פרקט עץ בעלי רמת מיון גבוהה. למשל, לוחות פרקט עץ דובדבן מתאפיינות במעברי צבע בין אדמדם ללבן, כדי שהגוון הדומיננטי של הלוחות יהיה אדמדם, יש צורך בלוחות פרקט עץ ברמת מיון גבוהה, כך גם יתמעטו כתמי הלובן.


שימוש בפרקט עץ הוא אמירה עיצובית חזקה. פרקט עץ יוצר אפקט מיידי ומרשים, מעניק לבית מראה יוקרתי וקלאסי ומשרה תחושה נעימה וביתית.


 הביקוש לפרקטים מכל הסוגים עולה מידי שנה בשנה, לכן גם ההיצע עולה. הודות להיצע הגדל, מחירי פרקטים ניתן להשיג במחירים שווים לכל כיס, וכל אדם שרוצה, יכול להרשות לעצמו רצפה יוקרתית ומעוצבת.


 

מושגים בנושא פרקט עץ טבעי – נחלק על פי רמות מיון

רוצה לתת לנו מושג?
מנדף
קולט אדים תעשייתי, מותקן בגובה 2 מ' מגובה ריצוף מעל ציוד בישול.
הועלה לאתר ע"י: גל
מכונת קרמיקה
מכונת הקרמיקה הינה משטח בעל ידית הנעה על סרגל לאורך המשטח.בקצה הידית קיימת דיסקה אשר במגע עם הקרמיקה שורטת אותה ומתווה את מסלול השבירה.לאחר העברת הידית על הקרמיקה יש להכות בידית על מנת שהקרמיקה תישבר.
אימפרגנציה
אימפרגנציה הינו תהליך שמעבירים את העץ על מנת להגן בפני מזיקים.בעת התהליך העץ מקבל גוון ירקרק עקב הטבלתו בחומר.
כתב כמויות
כתב כמויות הוא טבלה המציגה את כל כמויות החומרים והעבודות הנחוצות לבניית מבנה, לעבודות תשתית או לעבודות פיתוח. כך למשל מחשבים כמויות של ברזל, בטון, בלוקים, שטחי פנים של קירות, אורך של ספי חלונות ומעקות. כתב הכמויות מתבצע על סמך תוכנית מאושרת.כתב הכמויות הינו פירוט של העבודות והחומרים המופיעים בתוכניות הביצוע השונות.

טיפים בנושא פרקט עץ טבעי – נחלק על פי רמות מיון

רוצה לתת לנו טיפ?
  • יש לוודא עם ספק הקרמיקה מהו חומר הייצוב הנדרש ומהם החומרים לריצוף האריח בצורה תקינה
לטיפים נוספים בנוגע לפרקט עץ טבעי – נחלק על פי רמות מיון

סרטונים מומלצים - פרקט עץ טבעי – נחלק על פי רמות מיון

כתבות מומלצות - פרקט עץ טבעי – נחלק על פי רמות מיון

powered by Tagonet