קטגוריות
סרטונים אחרונים
פיצול נקודת מים
הוספת נקודת מים בצנרת פקס
פיצול נקודת מים
 
חיפוי קירות
הדבקת בריקים
ומילוי המרווח ברובה
חיפוי קירות
 
מלח לבריכה
איך מוסיפים מלח לבריכה
מלח לבריכה
 
התקנת מגן אצבעות הולנדי 180 מעלות לדלתות .
מדריך להתקנת מגן אצבעות על צירי הדלת חברת בטיחותי -מומחים לבטיחות ילדים
התקנת מגן אצבעות הולנדי  180 מעלות לדלתות .
 
גבס
קיר גבס עגול
גבס
 

איך תשמרו על רצפת הפרקט שלכם ?

הועלה לאתר ע"י: אריאל אביקם פרקט ודק

רצפת פרקט הפכה בשנים האחרונות לסוג ריצוף מבוקש מאוד. ההיצע המגוון, המחירים הנוחים,  המראה הקלאסי והיוקרתי, קלות הניקיון והתחזוקה, כל אלו הם רק חלק מהיתרונות שהפכו את הפרקט לפופולארי כל כך, ולעובדה שיותר ויותר בעלי בתים בישראל בוחרים בפרקט כריצוף האידיאלי.


מן הסתם, לאחר שהשקעתם זמן וכסף וקיבלתם את רצפת הפרקט שתמיד חלמתם עליה, תרצו גם לשמור עליה, שתמשיך להראות יוקרתית ומבריקה גם לאחר שנים של שימוש. בין אם מדובר בפרקט עץ, או בין אם מדובר בפרקט למינציה, ישנם כמה כללים פשוטים, שאם תקפידו עליהם, תוכלו לשמור על התכונות הנפלאות של הפרקט שלכם למשך שנים.
  1. להקפיד להימנע מהכנסת לכלוך לבית - חול, חצץ וחומרים כגון נפט או אספלט. כדי למנוע כניסת לכלוך, רצוי להניח שטיחונים או מחצלות בכניסה לבית.


  2. מומלץ לשים מגינים מפלסטיק או גומי על רגלי כל הרהיטים בבית.


  3. בעזרת מד לחות, אפשר לשמור על רמת לחות מאוזנת של האוויר בתוך הבית, זאת כדי להגביל התרחבות והתכווצות טבעית של העץ. הלחות האידיאלית היא 60 – 70 אחוזי לחות.


  4. להימנע מגרירת רהיטים.


פרקט למינציה פחות רגיש לשריטות וסימנים מאשר פרקט עץ, אך מומלץ לנקוט באמצעי הזהירות הנ"ל עבור כל סוג של פרקט.


ומה לגבי ניקיון רצפת פרקט?


ניקיון ראשון יעשה על ידי הסרת לכלוך ואבק עם מטאטא בעל סיבים רכים או שואב אבק. לאחר הסרת כל הלכלוך, נגבו את הרצפה משאריות בעזרת מטלית אבק יבשה. לאחר השלמת פעולה זו, נגבו בעזרת מטלית לחה.
לצורך ניקוי יומיומי של רצפת פרקט השתמשו במטלית אבק יבשה. מומלץ להשתמש בבדים אלקטרוסטטיים שמושכים לכלוך, אבק ושער כמו מגנט. את פעולת הניגוב יש לעשות בתנועות זיג-זג, לאורכה של הרצפה, ללא הפעלת לחץ.


מה עושים במקרה ש....
-          נוצרים כתמים מסימני שיפשוף של נעליים, שריטות כתוצאה מנעלי עקב גבוהות, סימני עפרון וכתמי עפר – את כל אלו ניתן להסיר בקלות ובלי להשאיר עקבות על ידי שימוש במטלית אבק יבשה.


-          היווצרות של כתמים מפירות, חלב, בירה, יין, תה, משקאות קלים – לנגב מיד עם נייר סופג ומטלית לחה. גם אם ובמקרה הכתם התייבש, רוב הסיכויים שלא ישאר ממנו זכר.


-          היווצרות של סימני דם ושתן – לנגב מיד עם מטלית לחה ולייבש עם מטלית יבשה.


-          היווצרות של כתמים ממשחת נעליים, לק, דיו, איפור – מעט אציטון על בד נקי, ולנגב את מקום הכתם בלבד.


-          כתמי שמן, שומן ושוקולד – ניתן להשתמש במטליות לחות מיוחדות עבור רצפת פרקט.


במקרים בהם נותרו על הרצפה כתמים שמנוניים או שאריות שמן, יש לטבול מטלית נקיה בתוך דלי בו ערבבתם 2 מ"ל של מיץ לימון או חומץ עם מים נקיים (5 ליטר), סחטו את המטלית היטב והשתמשו בה לניגוב המקומות הבעייתיים. יכול להיות שתצטרכו לחזור ולנגב את המקום מספר פעמים עד שהכתם יעלם לגמרי.


בכל מקרה, כדי לשמור על רצפת פרקט, רצוי לפעול על פי הוראות הבטיחות המצורפות למוצר.


חשוב לזכור !  בשום פנים ואופן אל תשתמשו בחומרי ניקוי כימיים.
 

מושגים בנושא איך תשמרו על רצפת הפרקט שלכם ?

רוצה לתת לנו מושג?
כתב כמויות
כתב כמויות הוא טבלה המציגה את כל כמויות החומרים והעבודות הנחוצות לבניית מבנה, לעבודות תשתית או לעבודות פיתוח. כך למשל מחשבים כמויות של ברזל, בטון, בלוקים, שטחי פנים של קירות, אורך של ספי חלונות ומעקות. כתב הכמויות מתבצע על סמך תוכנית מאושרת.כתב הכמויות הינו פירוט של העבודות והחומרים המופיעים בתוכניות הביצוע השונות.
פינצה
מספריים המשמשות להרמת משטחים כבדים,פועלות ע"י שימוש במסת ההרמה כלחץ הסגירה על המשטח אותו מרימים
הועלה לאתר ע"י: שיש יובל
מכונת קרמיקה
מכונת הקרמיקה הינה משטח בעל ידית הנעה על סרגל לאורך המשטח.בקצה הידית קיימת דיסקה אשר במגע עם הקרמיקה שורטת אותה ומתווה את מסלול השבירה.לאחר העברת הידית על הקרמיקה יש להכות בידית על מנת שהקרמיקה תישבר.

טיפים בנושא איך תשמרו על רצפת הפרקט שלכם ?

רוצה לתת לנו טיפ?
  • בעת ריצוף שיש או אבן יש יש לסגור את הפוגות לשם ליטוש כעבור פרק זמן של לפחות שבועיים בהתאם לתנאים והוראות היצרן וזאת על מנת שלא יווצרו "טלויזיות"(מסגרות) על פני הריצוף, הנובעות מחוסר ייבוש מתחת לריצוף
לטיפים נוספים בנוגע לאיך תשמרו על רצפת הפרקט שלכם ?

סרטונים מומלצים - איך תשמרו על רצפת הפרקט שלכם ?

כתבות מומלצות - איך תשמרו על רצפת הפרקט שלכם ?

powered by Tagonet