קטגוריות
סרטונים אחרונים
גגות
החלפת רעפים
גגות
 
פוליביד
הנחת פוליביד לפני יציקה
פוליביד
 
כלונס
כיצד קודחים כלונס
קידוח יסודות באמצעות jcb
כלונס
 
בטיחות גפ"ם
ענף מסוכן ונפיץ ששמו גז
בטיחות גפ"ם
 
פיצול נקודת מים
הוספת נקודת מים בצנרת פקס
פיצול נקודת מים
 

דק איפאה

יתרונות לעומת חסרונות

הועלה לאתר ע"י: אריאל אביקם פרקט ודק

עיצוב שטחים חיצוניים על ידי דקים תופסת תאוצה בשנים האחרונות. שימוש בדק עץ הוא פתרון פרקטי לאלו שרוצים להימנע מהטיפול המייגע בדשא וכן דק עץ מספק פתרון עיצובי.

 

אחד מסוגי העצים האיכותיים ביותר לבניית דקים לגינה, למרפסת, או מסביב לבריכה הוא עץ איפאה. מקורו של עץ האיפאה הוא ביערות הגשם בברזיל ויש לו צבע חום שוקולד עשיר. התכונות של העץ, שהפכו אותו לפופולארי כל כך, הן קשיות ועמידות בפני תנאי מזג אוויר קשים.

 

היתרונות העיקריים בבניית דק מאיפאה:

קשיות העץ מעניקה לנו דק עץ עמיד מאוד בפני שחיקה, שריטות, פגיעות וכו'.

כיון שמדובר בעץ שמקורות ביערות הגשם בברזיל, הוא עמיד בפני רטיבות –  דק איפאה מסוגל להתמודד היטב עם לחות לאורך זמן.

בגלל הקשיות שלו ובגלל הרכבו הכימי הוא עמיד בפני מזיקים –  דק איפאה דוחה מזיקים ואינו נפגע מהם ולכן קורות האיפאה אינן עוברות תהליך חיטוי כימי. עץ איפאה יישאר שלם ואיכותי לאורך שנים רבות.

עץ איפאה הוא בעל מראה אחיד, חלק ולכן גם נראה יפה ויוקרתי יותר. אין לו "עיניים", אשר נוהגות לצבור לחות, ליצור עיוותים בעץ, להתפרק ומחייבים ליטוש של כל משטח הדק.

לעץ איפאה יש מבחר גוונים של חום שוקולד עשיר, היוצרים את המראה היוקרתי.

 

יש גם כמה חסרונות:

צורך בבניית תשתית חזקה– כיון שעץ האיפאה קשה מאוד, ההתרחבות וההתכווצות שלו, כתוצאה משינוים במזג האוויר, מפעילות לחץ רב על התשתית. כדי למנוע היווצרות עיוותים בדק איפאה, יש צורך לבנות תשתית צפופה וחזקה יותר.

רגישות לשמש – דק עץ העשוי מאיפאה רגיש לקרינת השמש וחשיפה ממושכת לשמש, עלולה לשנות את צבעו החום העשיר לאפור חיוור. מומלץ להתקין דק איפאה במקומות בהם החשיפה לשמש מועטה, או תחת קירוי.

תחזוקה של הדק – כדי לשמור על צבעו העשיר של דק האיפאה, יש לטפל בו בשמן מיוחד לדקים מסוג איפאה. טיפול לדק איפאה יש לעשות אחת לשנה.

מחיר – מחירו של דק איפאה גבוה יחסית לדקים אחרים. איכות העץ, התחזוקה שלו ובניית תשתית חזקה וצפופה – כל אלו הופכים את המחיר הכולל של בניית דק איפאה לגבוהה יותר משאר הדקים.

 

למרות החסרונות, דק איפאה נחשב לאחד הדקים היפים והאיכותיים הקיימים היום בשוק, הוא מתהדר במראה יוקרתי ומעוצב ובעל איכות שמבטיחה לכם כי הדק שלכם ישאר חזק ועמיד לאורך זמן רב.

מושגים בנושא דק איפאה

רוצה לתת לנו מושג?
אימפרגנציה
אימפרגנציה הינו תהליך שמעבירים את העץ על מנת להגן בפני מזיקים.בעת התהליך העץ מקבל גוון ירקרק עקב הטבלתו בחומר.
כתב כמויות
כתב כמויות הוא טבלה המציגה את כל כמויות החומרים והעבודות הנחוצות לבניית מבנה, לעבודות תשתית או לעבודות פיתוח. כך למשל מחשבים כמויות של ברזל, בטון, בלוקים, שטחי פנים של קירות, אורך של ספי חלונות ומעקות. כתב הכמויות מתבצע על סמך תוכנית מאושרת.כתב הכמויות הינו פירוט של העבודות והחומרים המופיעים בתוכניות הביצוע השונות.
מנדף
קולט אדים תעשייתי, מותקן בגובה 2 מ' מגובה ריצוף מעל ציוד בישול.
הועלה לאתר ע"י: גל
מנדף
קולט אדים תעשייתי, מותקן בגובה 2 מ' מגובה ריצוף מעל ציוד בישול.
הועלה לאתר ע"י: גל

טיפים בנושא דק איפאה

רוצה לתת לנו טיפ?
  • מדפים בארונות העשויים מmdf מומלץ להוציא ולהפוך אותם כל חצי שנה על מנת למנוע את קימור המדף
לטיפים נוספים בנוגע לדק איפאה

סרטונים מומלצים - דק איפאה

כתבות מומלצות - דק איפאה

powered by Tagonet