קטגוריות
סרטונים אחרונים
תיקון גג רעפים
איתור והחלפת רעף שבור
תיקון גג רעפים
 
עבודות בובקט
פינוי אדמה בחפירת מרתף
עבודות בובקט
 
קיר בריקים
הדבקת בריקים ומילוי רובה
קיר בריקים
 
כלונס
כיצד קודחים כלונס
קידוח יסודות באמצעות jcb
כלונס
 
חיפוי קירות
הדבקת בריקים
ומילוי המרווח ברובה
חיפוי קירות
 

פרגולות עץ

יתרונות העץ על התעשייתי

הועלה לאתר ע"י: אריאל אביקם פרקט ודק

כשמדברים על פרגולות מתכוונים למעשה למבנים פתוחים ללא קירות, בעלי גג העשוי מחומרים שונים, שנועדו לשמש כמגן פני השמש או הגשם. בשנים האחרונות אנו רואים פרגולות עץ כמעט בכל מקום: בבתים פרטיים, בגנים ציבוריים ובשטחים מסחריים. הפופולאריות הגוברת של פרגולות מעץ נובעת מהפיתוח המואץ של תחום הבניה בעץ, אשר נותן פיתרון לכל דרישה.

 

בעבר פרגולות עץ נועדו בעיקר כדי לספק הצללה או הגנה ממזג האוויר, כיום פרגולות עץ הפכו לתוספת עיצובית משמעותית לבית או לגינה ואנו רואים יותר פרגולות בבתים פרטיים ועל גגות בנינים, בגינות ובחצרות.

היתרונות של בניית פרגולה מעץ, ולא מאלומיניום, היא חומר הגלם הנוח לעבודה. העבודה עם העץ מאפשרת לעצב פרגולה ולהתאימה לדרישות שלכם. פרגולה שבנויה מעץ אף משתלבת באופן טבעי יותר עם הסביבה והבית.

הפרגולה הנפוצה ביותר היא פרגולה העשוי מעץ אורן, העמידה מאוד בפני תנאי מזג אוויר קיצוני כדוגמת שרב או שלג, חזקה מאוד ושימושית.

בארץ ישנו שימוש גובר בפרגולות מעץ גושני. פרגולות אלו יגיעו לרוב בחתך עבה מאוד של הקורות, כדי לעמוד בדרישות של חוזק ועיצוב.

סוג נוסף של פרגולות הן פרגולות הבנויות מעץ במבוק. פרגולות הבנויות מעץ במבוק ישמשו להשרות אווירה של מקוריות בעיצוב ושינוי הסביבה הטבעית. סוג העץ המיוחד, על רקע הבית, יעניק אווירה מיוחדת ואפקט של שבירת רקע חיובית, מול המראה הטבעי מסביב.

 

היתרונות של בניית פרגולה מעץ ולא מאלומיניום הן בעיקר בשל האווירה הנינוחה והטבעית שהעץ משרה, בניגוד לאופי המתכתי של האלומיניום. הודות לסוגי העץ הרבים ומגוון אפשרויות העיצוב, את הפרגולה תוכלו לעצב כאוות נפשכם.

אכן, פרגולות עץ לרוב דורשות תחזוקה שוטפת, בעיקר על ידי חידוש צבע ושימון, אך הרושם שיוצרת פרגולת עץ שווה לאין ערוך את ההשקעה.

גם אפשרויות העיצוב רבות יותר, כאשר משתמשים בעץ לבניית פרגולה. יש אפשרות לשלב בפרגולה עמודי אבן, מתכת, ושילוב של גופי תאורה למינהם, מה שיגביר את ההנאה שלכם מהיצירה הסופית.

 

כיוון שפרגולות הן מעין בתי עץ קטנים, יש צורך לבדוק עם הרשויות המקומיות מהן ההגבלות והתנאים החלים על בניית פרגולה במקום. כמובן שתצטרכו לבקש אישור לתוספת בניה זו.

 

מלאכת בניית פרגולה אינה מלאכה שכל אחד יכול לבצעה, בשל המורכבות שלה. לצורך בניית פרגולה יש לעבוד על פי תכנון קפדני, הן מבחינה הנדסית והן מבחינה עיצובית. לכן, תמיד עדיף להתייעץ עם בעל מקצוע. בעל מקצוע מומחה שמומחה בתחום בניית הפרגולות, יוכל לסייע לכם בתכנון ועיצוב, ימליץ לכם על סוג עץ מסויים, בהתאם לשימוש הרצוי.

 

מושגים בנושא פרגולות עץ

רוצה לתת לנו מושג?
מנדף
קולט אדים תעשייתי, מותקן בגובה 2 מ' מגובה ריצוף מעל ציוד בישול.
הועלה לאתר ע"י: גל
כתב כמויות
כתב כמויות הוא טבלה המציגה את כל כמויות החומרים והעבודות הנחוצות לבניית מבנה, לעבודות תשתית או לעבודות פיתוח. כך למשל מחשבים כמויות של ברזל, בטון, בלוקים, שטחי פנים של קירות, אורך של ספי חלונות ומעקות. כתב הכמויות מתבצע על סמך תוכנית מאושרת.כתב הכמויות הינו פירוט של העבודות והחומרים המופיעים בתוכניות הביצוע השונות.
פינצה
מספריים המשמשות להרמת משטחים כבדים,פועלות ע"י שימוש במסת ההרמה כלחץ הסגירה על המשטח אותו מרימים
הועלה לאתר ע"י: שיש יובל
מנדף
קולט אדים תעשייתי, מותקן בגובה 2 מ' מגובה ריצוף מעל ציוד בישול.
הועלה לאתר ע"י: גל

טיפים בנושא פרגולות עץ

רוצה לתת לנו טיפ?
  • מדפים בארונות העשויים מmdf מומלץ להוציא ולהפוך אותם כל חצי שנה על מנת למנוע את קימור המדף
לטיפים נוספים בנוגע לפרגולות עץ

סרטונים מומלצים - פרגולות עץ

כתבות מומלצות - פרגולות עץ

powered by Tagonet