קטגוריות
סרטונים אחרונים
חלונות
החלפת שלב בחלון רפרפה
חלונות
 
גגות
החלפת רעפים
גגות
 
מונע טריקת דלת
שומר על אצבעות הילדים
מונע טריקת דלת
 
בדיקת כלור
כיצד בודקים את כמות הכלור במים
בדיקת כלור
 
עבודות בובקט
פינוי אדמה בחפירת מרתף
עבודות בובקט
 

פרגולות עץ

יתרונות העץ על התעשייתי

הועלה לאתר ע"י: אריאל אביקם פרקט ודק

כשמדברים על פרגולות מתכוונים למעשה למבנים פתוחים ללא קירות, בעלי גג העשוי מחומרים שונים, שנועדו לשמש כמגן פני השמש או הגשם. בשנים האחרונות אנו רואים פרגולות עץ כמעט בכל מקום: בבתים פרטיים, בגנים ציבוריים ובשטחים מסחריים. הפופולאריות הגוברת של פרגולות מעץ נובעת מהפיתוח המואץ של תחום הבניה בעץ, אשר נותן פיתרון לכל דרישה.

 

בעבר פרגולות עץ נועדו בעיקר כדי לספק הצללה או הגנה ממזג האוויר, כיום פרגולות עץ הפכו לתוספת עיצובית משמעותית לבית או לגינה ואנו רואים יותר פרגולות בבתים פרטיים ועל גגות בנינים, בגינות ובחצרות.

היתרונות של בניית פרגולה מעץ, ולא מאלומיניום, היא חומר הגלם הנוח לעבודה. העבודה עם העץ מאפשרת לעצב פרגולה ולהתאימה לדרישות שלכם. פרגולה שבנויה מעץ אף משתלבת באופן טבעי יותר עם הסביבה והבית.

הפרגולה הנפוצה ביותר היא פרגולה העשוי מעץ אורן, העמידה מאוד בפני תנאי מזג אוויר קיצוני כדוגמת שרב או שלג, חזקה מאוד ושימושית.

בארץ ישנו שימוש גובר בפרגולות מעץ גושני. פרגולות אלו יגיעו לרוב בחתך עבה מאוד של הקורות, כדי לעמוד בדרישות של חוזק ועיצוב.

סוג נוסף של פרגולות הן פרגולות הבנויות מעץ במבוק. פרגולות הבנויות מעץ במבוק ישמשו להשרות אווירה של מקוריות בעיצוב ושינוי הסביבה הטבעית. סוג העץ המיוחד, על רקע הבית, יעניק אווירה מיוחדת ואפקט של שבירת רקע חיובית, מול המראה הטבעי מסביב.

 

היתרונות של בניית פרגולה מעץ ולא מאלומיניום הן בעיקר בשל האווירה הנינוחה והטבעית שהעץ משרה, בניגוד לאופי המתכתי של האלומיניום. הודות לסוגי העץ הרבים ומגוון אפשרויות העיצוב, את הפרגולה תוכלו לעצב כאוות נפשכם.

אכן, פרגולות עץ לרוב דורשות תחזוקה שוטפת, בעיקר על ידי חידוש צבע ושימון, אך הרושם שיוצרת פרגולת עץ שווה לאין ערוך את ההשקעה.

גם אפשרויות העיצוב רבות יותר, כאשר משתמשים בעץ לבניית פרגולה. יש אפשרות לשלב בפרגולה עמודי אבן, מתכת, ושילוב של גופי תאורה למינהם, מה שיגביר את ההנאה שלכם מהיצירה הסופית.

 

כיוון שפרגולות הן מעין בתי עץ קטנים, יש צורך לבדוק עם הרשויות המקומיות מהן ההגבלות והתנאים החלים על בניית פרגולה במקום. כמובן שתצטרכו לבקש אישור לתוספת בניה זו.

 

מלאכת בניית פרגולה אינה מלאכה שכל אחד יכול לבצעה, בשל המורכבות שלה. לצורך בניית פרגולה יש לעבוד על פי תכנון קפדני, הן מבחינה הנדסית והן מבחינה עיצובית. לכן, תמיד עדיף להתייעץ עם בעל מקצוע. בעל מקצוע מומחה שמומחה בתחום בניית הפרגולות, יוכל לסייע לכם בתכנון ועיצוב, ימליץ לכם על סוג עץ מסויים, בהתאם לשימוש הרצוי.

 

מושגים בנושא פרגולות עץ

רוצה לתת לנו מושג?
פינצה
מספריים המשמשות להרמת משטחים כבדים,פועלות ע"י שימוש במסת ההרמה כלחץ הסגירה על המשטח אותו מרימים
הועלה לאתר ע"י: שיש יובל
מנדף
קולט אדים תעשייתי, מותקן בגובה 2 מ' מגובה ריצוף מעל ציוד בישול.
הועלה לאתר ע"י: גל
מנדף
קולט אדים תעשייתי, מותקן בגובה 2 מ' מגובה ריצוף מעל ציוד בישול.
הועלה לאתר ע"י: גל
אימפרגנציה
אימפרגנציה הינו תהליך שמעבירים את העץ על מנת להגן בפני מזיקים.בעת התהליך העץ מקבל גוון ירקרק עקב הטבלתו בחומר.

טיפים בנושא פרגולות עץ

רוצה לתת לנו טיפ?
  • רצוי להתקין את הברז כאשר הכיור עדיין בחוץ ,כך שלא יהיה צורך להיכנס מתחת לכיור לאחר ההתקנה לחיבור הברז.
    הועלה לאתר ע"י: טל שיפוצים בע"מ
לטיפים נוספים בנוגע לפרגולות עץ

סרטונים מומלצים - פרגולות עץ

כתבות מומלצות - פרגולות עץ

powered by Tagonet