קטגוריות
סרטונים אחרונים
בולם טריקה דלת
למניעת טריקת הדלת על אצבעות הילדים
בולם טריקה  דלת
 
גבס
קיר גבס עגול
גבס
 
קרמיקה
כיצד מרקעים את הקיר טרם ההדבקה
קרמיקה
 
חיפוי קירות
הדבקת בריקים
ומילוי המרווח ברובה
חיפוי קירות
 
שער למדרגות
ניתן להארכה,מונע נפילה
שער למדרגות
 

מקלחונים מזכוכית

מקלחונים הם המצאה נפלאה , בראש ובראשונה המקלחון חוסך מקום ובכך מאפשר את הצבתו בשטחים שאינם חדר האמבטיה. מקלחונים מאפשרים הכנסת סילוני מים (ג''טים") המשמשים לעיסוי ועוד. השוק מציע מגוון עצום של מקלחונים בעלי זוגים שונים של דלתות, גדלים שונים ועיצובים מרהיבים ובהחלט ניתן לומר כי הם התאימו עצמם לאורח החיים המודרני המחייב מקלחות מהירות אך מפנקות. מקלחון בחדר האמבטיה או בחללים אחרים כמו חדר הרחצה, אינם מצריכים חיפוי קירות או ריצוף מיוחד ובכל אף חוסכים לכם כסף רב.

קירות ודלתות המקלחונים נחלקים על פי דגמי המקלחונים: מקלחונים בעלי דלתות בלבד, כלומר הדלתות הן למעשה גם הקירות, מקלחונים המשלבים קטעי קירות קבועים וכן דלתות נפתחות.

דלתות מקלחונים עשויות מפרספקס או מזכוכית מחוסמת, כאשר עובי הזכוכית אמור להיות כ6 מילימטר לפחות. אם דלת הזכוכית במקלחון נתונה בתוך מסגרת, בהחלט ניתן  להסתפק גם בעובי של  4 מילימטרים. את הזכוכית לקירות המקלחון אתם יכולים למצוא במגוון טקסטורות דקורטיביות : זכוכית  צרובה, זכוכית בהתזת חול, חלבית, מוטבעת ועוד.

לדלתות המקלחונים סוגים שונים של מנגנוני פתיחה: צירים, הזזה או מתקפלות. כל מנגנון נותן כמה  אפשרויות: כנף קבועה וכנף מתקפלת, שתי כנפיים, הזזה לכיוון אחד או שניים ועוד. נוחה במיוחד היא אפשרות הפתיחה של  דלת המקלחון בצורה של דלת מתקפלת המאפשרת חסכון בשטח. דלת זו ניתן להצמיד אל הקיר עם תום הרחצה, מה שמותיר את השטח מרווח ומאוורר. דלתות הזכוכית למקלחונים מצוידות לצורך אטימה בפרופיל מגנטי המותקן לאורכן ועל-ידי כך מבטיח סגירה הרמטית.

חשיבות רבה קיימת למערכת הצירים ולמסילת ההזזה. צירי הדלתות עשויים מנירוסטה, או פלדת אל חלד ועמידים בתנאי רטיבות למיניה. קיים סוג צירים מתוחכם שמתרומם כלפי מעלה עם פתיחת הדלת, כדי שלא ייווצר חיכוך עם המגב ולא ייגרפו מים החוצה.

בדלתות ההזזה נהוג להשתמש במסבים מפלדת אל-חלד לעיתים בציפוי פלסטי שמגן עליהםמפני הצטברות אבנית העלולה לפגוע בתנועתם החלקה.

ידיות מקלחון הזכוכית מהוות חלק בלתי נפרד מעיצובו וניתן להשיגן בשלל דגמים דקורטיביים. יש  להקפיד שתפעולן יהיה נוח, קל ובטוח.

נוחות השימוש במקלחונים מזכוכית היא שקובעת במידה רבה את ההנאה מהם.
חשוב שהכניסה למקלחון  תהיה רחבה ככל שניתן, ושנפחו יהיה מרווח דיו ויאפשר תנועה חופשית.

אפשר למקם את המקלחון בכל פינה רצויה, אך יש לקחת בחשבון את השתלבותו הפיזית עם יחידות הכילים הסניטאריים האחרים כמו : האסלה או הכיור, הארונות ומכונת הכביסה.  בחירת הדגם נעשית אף היא בהתאם לכך: מקלחון חזיתי, פינתי, דלתות ציר או הזזה וכדומה.

מקלחונים מזכוכית קל לתחזק והם אינם מצריכים שטיפה או ניקיון לאחר המקלחת. קיימים  מקלחונים פינתיים בעלי 2-3 קירות, מקלחונים מרובעים, מעוגלים או בעלי פינה קטומה. המקלחונים מעוצבים ומגיעים עם שפע של פטנטים בכל הנוגע להתזת סילוני מים , עיסוי , אדים ואף יחידות אחסון עבור כל שדרוש למתקלח. מגוון הדגמים מאפשר גם לבעלי חללים קטנים ליהנות מחוויית רחצה מושלמת. 

טיפ לסיום: מומלץ כי תבצעו קניית מקלחון לאחר שנועצתם באיש מקצוע , אשר ידע להתאים לכם את דגם המקלחון האידיאלי והמתאים ביותר עבורכם.  פרט לגדם המקלחון יש לדאוג לאיתור המקום הטוב ביותר בחלל חדר הרחצה להתקנתו, וגם את הסוגיה הזו יפתור עבורכם איש המקצוע.

ניקיון המקלחון מזכוכית: בכדי למנוע סימני אבנית או כתמים של סבון, ספא,  על הזכוכית של מקלחונים יש למגב את המים שהצטברו. מידי כמה שבועות ניתן לשטוף את דלתות הזכוכית באמצעות מסיר אבנית ובכל להבטיח את צלילותם של קירות הזכוכית.

מקור המאמר: http://www.maker.co.il/3_1986/מאמר/מקלחונים-מזכוכית.html

כתיבת המאמר: פורטל ריצוף ואמבט

מושגים בנושא מקלחונים מזכוכית

רוצה לתת לנו מושג?
פינצה
מספריים המשמשות להרמת משטחים כבדים,פועלות ע"י שימוש במסת ההרמה כלחץ הסגירה על המשטח אותו מרימים
הועלה לאתר ע"י: שיש יובל
זכוכית מחוסמת
זכוכית מחוסמת היא כזו שעברה חיסום - תהליך של חימום וקרור מהירים. התוצאה היא התגבשות של המבנה המולקולרי המרחבי סביב מספר רב של גרעינים כך שבמקרה של שבירה הזכוכית מתפוררת לפרורים קטנים ובלתי מזיקים

טיפים בנושא מקלחונים מזכוכית

רוצה לתת לנו טיפ?
  • בהדבקת מראה יש להשתמש בסיליקון ניטראלי על מנת שלא יעכל את ציפוי המראה בחלוף הזמן.
    בשיתוף עם טל שיפוצים בע"מ
לטיפים נוספים בנוגע למקלחונים מזכוכית

סרטונים מומלצים - מקלחונים מזכוכית

כתבות מומלצות - מקלחונים מזכוכית

powered by Tagonet