קטגוריות
סרטונים אחרונים
קרמיקה
כיצד מרקעים את הקיר טרם ההדבקה
קרמיקה
 
תיקון גג רעפים
איתור והחלפת רעף שבור
תיקון גג רעפים
 
חלונות
החלפת שלב בחלון רפרפה
חלונות
 
מונע טריקת דלת
שומר על אצבעות הילדים
מונע טריקת דלת
 
מלח לבריכה
איך מוסיפים מלח לבריכה
מלח לבריכה
 

פתיחת סתימות במערכת הביוב

פתיחת סתימות במערכת הביוב

סתימות במערכת הביוב ? מי מאתנו שנתקל בתופעה הזאת, בשלב כזה או אחר של חייו ? יודע שהן לא רק לא מריחות טוב, אלא גם דבר שהוא לא תברואתי בעליל... אין משהו שיכול להיות יותר מתסכל מביוב שעולה על גדותיו דרך אחד מפתחי הניקוז, לתוך החלל של הבית. מעבר לסירחון ולצחנה שמשאירים את חותמם כמעט בכל פינה אפשרית, יש גם את השאלה הגדולה שנשאלת ? איך בכלל מצליחים להיפתר מכל המים העודפים שעכשיו מציפים לנו את הבית, איך גורמים להם להתנקז חזרה למטה אל המקום ממנו באו והכי חשוב ? איך מונעים את חזרתם בשנית ? האם אפשר לבד, או שתמיד צריך עבור כך עזרה של אינסטלטורים ?

סתימות במערכת הביוב, הן בד"כ תופעה שנגרמת משילוב של שני גורמים במקביל: הראשון - הוא מצב הצנרת (כלומר מצבה התחזוקתי ומספר השנים שהיא קיימת). הגורם השני ? הוא ההתייחסות הכללית שלנו כלפי הצנרת ? או במילים אחרות מה אנחנו "זורקים" לתוך הצנרת ואילו דברים מוצאים את דרכם שבמודע או שלא במודע לתוכה, כתוצאה משימוש לא נכון.

הגורם הראשון ? שהוא מצב הצנרת, זהו גורם שלא תמיד תלוי בנו - אין לנו ממש שליטה עליו, למרות שהיום דווקא נעשים ניסיונות, כמה שניתן, למזער מהבחינה הזאת את הנזק. בעבר, במרבית הבניינים הישנים, היה נהוג להתקין צנרת ברזל. הכוונה במקור ? הייתה כוונה טובה, היות וחיפשו חומר שיהיה עמיד "לשאת" את המים ובו בזמן גם יוכל להחזיק מעמד לאורך שנים. מה שלא לקחו בחשבון זה שברזל ? נטייתו הטבעית היא להחליד כשהוא בא במגע עם מים, על אחת כמה וכמה, כשמדובר בתקופה של שנים. התוצאה ? לאחר שנים של שימוש בסוג הצנרת הזה ? הייתה צנרת שפיתחה הרבה מאד חלודה, פיתחה קורוזיה, ועוד מגוון של כל מיני חסימות ותופעות שמקשים על מעבר תקין של המים   ? אלו בסופו של דבר מביאים גם לסתימות, ובכלל להרבה מאד בעיות אינסטלציה לא פחות חמורות כמו נזילות, פיצוצים והצפות (אגב, היום לאחר שהופק הלקח מכל הנושא ? נהוג להתקין במבנים חדשים, וגם כשעושים החלפה או חידוש של צנרת במבנים ישנים ? צנרת עשויה פלסטיק שמועדת למינימום בעיות מהסוג הזה).

הגורם השני ? הוא הגורם האנושי, או במילים אחרות ההתייחסות הכללית שלנו למערכת הצנרת: הדברים שאנחנו זורקים לתוכה, וגם כל הדברים שמוצאים את דרכה אליה שבמודע או שלא במודע... זה יכול להיות שאריות מזון שנזרקות לכיור המטבח, תחבושות שנזרקות לתוך בית השימוש, אמצעי היגיינה נשיים, ניירות טואלט שאינם מתכלים, שערות מראשנו שנושרות במקלחת, שאריות סבון, חומרים שומניים ועוד הרבה מאד דברים נוספים. כל הדברים הללו - נוטים להיצמד לדפנות הצנרת, הבעיה היותר חמורה שלהם היא גם שהם אינם מתפרקים. לאורך זמן הם יוצרים חסימות בתוך המערכת, המים מתקשים לעבור, ומכאן עד היווצרות של סתימות ? הדרך היא מאד קצרה.

סתימות בתוך מערכת הצינורות הביתית, אבל, זו לא רק בעיה פרטית. היא אמנם מתחילה בתוך הבית, אבל לעיתים יש לה גם השלכות רחבות יותר שיכולות אפילו להגיע עד לכדי סתימות במערכת הביוב הציבורית. כשנוצרת סתימה במערכת ביוב ציבורית, זה מתחיל במקרה הטוב בצחנה ובריח לא נעים שמציפים את כל הרחוב. במקרה הרע ? זה יכול להגיע עד לכדי הצפה של רחובות שלמים ? מה שאומר שיבוש יכולת התנועה בהם (גם של הולכי רגל וגם של כלי רכב) וירידה באורח החיים התקין.

כשמדובר בסתימות ביתיות ? כמובן, שצריך לטפל בהן בו בזמן כשהן קורות... יפה אפילו שעה אחת קודם! פתיחת סתימות ביתיות יכולה להיעשות באמצעים ביתיים פשוטים כדוגמת פומפה או כל מיני חומרים כימיים שונים "פותחי סתימות" שאפשר לקנות היום כמעט בכל הרשתות. למי שאין לו - לא את היכולת או לא את הזמן להתמודד עם סתימות בצנרת לבד ? יכול להיעזר בשירותים של בעל מקצוע (אינסטלטור), שמגיע ומשחרר את החסימה או באמצעות ספירלה חשמלית או ע"י לחץ מים גבוה שמוזרם אל תוך הצינורות. היתרון של השימוש בלחץ המים, זה שהוא לא רק משחרר את הסתימה הבעייתית, אלא הוא גם מנקה ביסודיות ומחטא את כל המערכת, ובכך מונע אפילו סתימות שיכולות לקרות בעתיד.

סתימות במערכת הביוב הציבורית ? כאלו שהן חמורות ומציפות רחובות שלמים במים ? זה כבר אופרה אחרת לגמרי... כאן אינסטלטורים רגילים (כמו כאלה שמזמינים בד"כ הביתה ומתמחים ב איתור נזילות , פתיחה של סתימות ביתיות ושאר עבודות אינסטלציה פשוטות) ? במרבית המקרים ממש לא יעזרו. כאן יש צורך בחברות מיוחדות שיודעות לטפל בכל מה שקשור לנושא הביוב הציבורי, או בחברות אינסטלציה גדולות במיוחד שיש להם את המכשור והציוד המתאים לעבודות מהסוג הזה. פתיחה וטיפול של סתימות בביוב ציבורי ? אינן נעשות לא ע"י ספירלה וגם לא באמצעות פומפה... ממש לא! כאן בד"כ נהוג להשתמש במשאיות מיוחדות שנקראות "ביובית". למשאיות הללו יש ציוד מורכב שכולל משאבות גדולות וצינורות מיוחדים שיכולים להיכנס לתוך הצנרת הסבוכה של מערכת הביוב. אז באמצעות וואקום מאד חזק, ולאחריו שטיפה בלחץ מים מאד מאסיבי ? משחררים את הסתימה, וגם מנקים ביסודיות את כל הצנרת - למניעת של סתימות שיכולות להיווצר בעתיד.

מקור המאמר: http://www.maker.co.il/3_27351/מאמר/פתיחת-סתימות-במערכת-הביוב.html?1848784986=1

כתיבת המאמר: אודליה משורר

מושגים בנושא פתיחת סתימות במערכת הביוב

רוצה לתת לנו מושג?
מנגנון הדחה
 
הועלה לאתר ע"י: טל
אינטרפוץ
מנגנון פנימי בעל ידית המאפשר את קביעת טמפרטורת המים ע"י עירבוב המים החמים בקרים.בד"כ נמצא על הקיר בדוש
מסור חרב
ידית בעלת הדק הפעלה השולט על להב משוננת בהתאם לסוג החומר הנעה קדימה ואחורה באמצעות מנוע חשמלי,הלהב הינה ארוכה לרוב 40 ס"מ.מיועדת לחתוך משטחים רחבים.
מספריים לצנרת

טיפים בנושא פתיחת סתימות במערכת הביוב

רוצה לתת לנו טיפ?
  • צנרת סקדיול ניתן לבטן עם בטון(חול ומלט) בלבד חל איסור לבטן עם טיט(מכיל סיד) אשר יגרום לעיכול הצנרת
לטיפים נוספים בנוגע לפתיחת סתימות במערכת הביוב

סרטונים מומלצים - פתיחת סתימות במערכת הביוב

כתבות מומלצות - פתיחת סתימות במערכת הביוב

powered by Tagonet