קטגוריות
סרטונים אחרונים
פוליביד
הנחת פוליביד לפני יציקה
פוליביד
 
תיקון גג רעפים
איתור והחלפת רעף שבור
תיקון גג רעפים
 
מלח לבריכה
איך מוסיפים מלח לבריכה
מלח לבריכה
 
מונע טריקת דלת
שומר על אצבעות הילדים
מונע טריקת דלת
 
צנרת
קיבוע צנרת ברזל לקיר
צנרת
 

ציוד כיבוי אש - מטפים

ישנם דרכים רבות לכבות שריפה, בחירת אופן הכיבוי והציוד בו נשתמש יהיה תלוי במספר פרמטרים כגון: סוג השריפה, מיקום השריפה וצורתו של המבנה בו התפשטה השריפה.

בין הסוגים השונים של ציוד כיבוי הקיימים בשוק, נמצא ציוד אוטומטי וציוד ידני. ישנם יתרונות וחסרונות לכל אחד מהם, ויש לבחור ביסודיות את הציוד המתאים ביותר, עבור כל מקום בו רוצים להתקין ציוד כיבוי אש. וזאת על מנת לצמצם את הנזק שעלול להיגרם בעקבות שריפה במבנה.

כיצד משתמשים בטפים לכיבוי אש

מטפי כיבוי האש אינם עובדים על כיבוי אש באמצעות מים. המטפים מחילים גז, אבקה או קצף. יש לרסס על השריפה בעת שהיא מתהווה, תכולת המטף מטפלת באזור השריפה ומכבה אותה. מטפים לכיבוי אש יעילים במיוחד לשריפות בתחילתן, וכן, התכולה של המטף אינה מזיקה כמו שכיבוי באמצעות מים עלולים להזיק לרכוש.

את המטף רצוי לשים במקום נגיש ונח למקרה חרום בו פורצת שריפה ואף לסמנו בשילוט שיבלוט לעין.

קיימים מטפי כיבוי אש בגדלים ובמשקלים שונים: 1,2,3,6,12,50 ק"ג. וגם תכולתם משתנה. כמו לכל מוצר מדף אחר, גם למטפי כיבוי יש תאריך תפוגה, חשוב לבדוק את תקינותו מידי חודש, ולעקוב אחר הנחיות התקן. לאחר השימוש במטף, הוצאת הנצרה והפעלה, אין להשתמש במטף בשימוש חוזר. את מילוי המטף הישן רשאי לבצע אך ורק תחזוקאי מטפה.

סוגי מטפים לכיבוי אש

קיימים סוגים רבים של מטפים. להלן מספר מטפים לכיבוי אש ותפקידם:

  • מטפי אבקה - אלו מטפי כיבוי אש שתכולתן אבקות שונות לכיבוי שריפות, מטפי אבקה יעילים לכיבוי שריפות של נוזלים דליקים, שמן, ציוד חשמל, עץ ונייר.
  • מטפי הלון - מטף המכיל גז הלון. יעיל לשריפות במבנה סגור בלבד, מתאים לדליקה בבית, לרכבים, לכיבוי שריפה בשלב הראשוני, כיבוי שריפות נוזלים, שריפות שנגרמות מבעיות חשמל. גז ההלון אינו רעיל ואינו מוליך חשמל. השפעתו מידית, אם כי תתכן התלקחות במידה והשריפה לא כובתה לגמרי.
  • מטפי 2CO - תכולתם של המטפים היא פחמן דו חמצני דחוס או פחמן דו חמצני מעובה. מטפי CO2 יעילים לכל סוגי השריפות: שריפות דלק, מוצקים וגז.

מקור המאמר: http://www.maker.co.il/3_34818/מאמר/ציוד-כיבוי-אש-מטפים.html

כתיבת המאמר: מיכאל רומנסקי

מושגים בנושא ציוד כיבוי אש - מטפים

רוצה לתת לנו מושג?
אוזניות מגן
אוזניות טובות מונעות או לפחות מנמיכות את רעשי הסביבה בצורה ניכרת כך שסביבת העבודה תהפך לנעימה ולא תיגרום נזק מצטבר לשמיעה של העובד.האוזנייה בעלת קשת לחבישה על הראש ומרופדת בקצוותיה לשם איטום מרעש ונוחות.
קסדה
בארסנל ציוד המגן האישי של כל עובד אמורה להיות קסדה בהתאם לתקנות הבטיחות,הקסדה מגנה בפני גופים אשר יכולים ליפול או בפני היתקלות בבליטות שונות.הקסדה מפחיתה את האימפקט מרוב ההיתקלויות הבלתי נעימות באתר הבנייה.

טיפים בנושא ציוד כיבוי אש - מטפים

רוצה לתת לנו טיפ?
כרגע לא מצאנו טיפים רלוונטים למאמר.
במידה ויש לך טיפ שימושי נשמח לפרסם אותו.

סרטונים מומלצים - ציוד כיבוי אש - מטפים

כתבות מומלצות - ציוד כיבוי אש - מטפים

powered by Tagonet