קטגוריות
סרטונים אחרונים
קיר בריקים
הדבקת בריקים ומילוי רובה
קיר בריקים
 
חיפוי קירות
הדבקת בריקים
ומילוי המרווח ברובה
חיפוי קירות
 
צנרת
קיבוע צנרת ברזל לקיר
צנרת
 
התקנת מגן אצבעות הולנדי 180 מעלות לדלתות .
מדריך להתקנת מגן אצבעות על צירי הדלת חברת בטיחותי -מומחים לבטיחות ילדים
התקנת מגן אצבעות הולנדי  180 מעלות לדלתות .
 
מונע טריקת דלת
שומר על אצבעות הילדים
מונע טריקת דלת
 

דודי שמש - אינסטלטורים

כמה מרגיז כאשר אנו פותחים את ברז המים ויוצאים "מים חומים". מים חומים הינם מים עם חלודה ממערכת אינסטלציה ישנה.

למעשה מים חומים מצביעים על בעיית אינסטלציה חלודה (קורוזיה בצנרת) ואם הם מופיעים לעיתים קרובות מומלץ לקרוא למומחה (אינסטלטור).
במבנים ישנים האינסטלציה (הצנרת) נמצאת במצב רעוע, חלודה אשר תוקפת את צינור הברזל המיושן או אבנית הסותמת אותו ולא מאפשרת זרימת מים תקינה. כולם מסכימים שפעולה פשוטה כמו המקלחת היומית יכולה להיות עינוי כאשר יש טפטוף מים בגלל סתימה והגיע הזמן לחפש אינסטלטור.

צנרת הברזל המחלידה הינה אינסטלציה הוותיקה ביותר שהותקנה על ידי אינסטלטור בישראל. סוג נוסף של אינסטלציה מברזל שהיה נפוץ מאוד בשימוש על ידי אינסטלטור הוא צינור ברזל מגולוון שעמיד יותר כנגד חלודה. התקדמות הטכנולוגיה הביאה איתה את צנרת הפלאסטיק המתקדמת יותר וצנרת ה-SP.

אינסטלטור כיום ימליץ להשתמש באחד משני סוגי אינסטלציה מפלאסטיק:

צנרת פלאסטיק ? אינסטלציה המותקנת על ידי אינסטלטור בשיטת מרכזיה ממנה יוצאת צנרת הפלאסטיק בתוך שרוולים המאפשרים שליפה של צינור פגום ללא צורך בשבירת הקיר והחלפתו בחדש. צנרת זאת הינה צורת אינסטלציה פופולארית כיום בבתים חדשים וכל אינסטלטור מעדיף אותה. החיסרון של אינסטלציה מסוג זה הוא שבזמן קדיחה בקיר או דפיקת מסמר אפשר לנקב את צינור הפלסטיק. אל לנו ולחשוש מכך מכיוון שכל אינסטלאטור יכול להחליפה ללא בעיה.

צנרת פלאסטיק SP ? אינסטלציה העשויה פלסטיק בשילוב עם שכבת אלומיניום. אינסטלציה זאת הינה חזקה מאוד ומשמשת בדרך כלל להתקנה ביתית וחוץ ביתית על ידי כל אינסטלטור. אינסטלציה זאת משלבת את היתרונות של אינסטלציה מברזל החזקה יחד עם היתרונות של אינסטלציה מפלסטיק שאינה מחלידה ונסתמת מאבנית.

כל אינסטלטור משתמש באינסטלציה מסוג זה וכאן אין אנו נדרשים להשתמש בשיטת מרכזיה ואפשר לגלות את הצינור על ידי גלאי מתכות ולהימנע מקדיחה בצינור.

בחרנו את סוג האינסטלציה, אינסטלטור החליף את הצנרת הסתומה והחלודה שלנו באינסטלציה חדישה ואיכותית ולהפתעתנו עדיין יש למים צבע חום של חלודה. האינסטלטור יכוון אותנו לכיוון האשם שהוא דוד השמש. דודי שמש ברובם עשויים ברזל.

ישנם כמה סוגים של דודי שמש ואנו נפרט את עיקרם:

דודי שמש מברזל ? דוד השמש הוותיק והנפוץ ביותר בעבר שכל אינסטלטור מכיר. חלודה בתוך דודי שמש היא חלק בלתי נפרד מחיי דודי שמש אלו. דודי שמש אלו התאפיינו בחלודה רבה, נזילות וכמויות אבנית גדולות והחלפה תדירה של גוף החימום בתוך דודי השמש על ידי אינסטלטור.

דודי שמש מברזל עם ציפוי אמייל או דודי שמש עם ציפוי אפוקסי ? זהו שדרוג של דודי שמש מברזל. ציפוי האמייל או האפוקסי בתוך דודי שמש אמורים למנוע מגע של מים עם הברזל החשוף של דודי שמש  וכך למנוע חלודה ולהאריך את חייהם של דודי שמש. אינסטלטור יודע לטפל בדודי שמש אלו היטב.

דודי שמש מנירוסטה ? כל אחד יודע כי נירוסטה איננה מחלידה ולכן דודי שמש מנירוסטה מומלצים על ידי כל אינסטלטור על פני דודי שמש אחרים.
כאן אין אנו מנסים להגן על הברזל המחליד בתוך דודי שמש על ידי ציפוי שיכול להיפגם בזמן החלפת גוף החימום בתוך דודי השמש על ידי אינסטלטור או בזמן קבלת מכה קטנה על ידי אינסטלטור בטעות, בזמן התקנת דודי שמש.
דודי שמש אלו עשויים נירוסטה ומותקנת בהם מערכת חימום מים בעלת ליבה כפולה שמבטיחה חימום מהיר של מים.

דודי שמש מנירוסטה מומלצים ע"י אינסטלטורים רבים.

מקור המאמר: http://www.maker.co.il/3_19931/מאמר/דודי-שמש-אינסטלטורים.html

כתיבת המאמר: דודי שמש - DOOSH - מגמה

מושגים בנושא דודי שמש - אינסטלטורים

רוצה לתת לנו מושג?
ברז ניל
ברז הניל עשוי מפליז או פלסטיק,לרוב מופיע בקטרי מוצא של 3/8,1/2 המשמש כחיבור קצה לצנרת המים וכהכנה לברז הפרח.קיים כיום ברז ניל עם יציאת 3/4 המשמש למכונת כביסה או מדיח.בנוסף קיים ברז ניל כפול המשמש כהכנה לברז פרח כאשר בכניסה קיים רק מים חמים או קרים.ואחרון חביב הינו ברז הניל המשמש כמפצל לנק' קיימת לשתי נקודות לרוב למדיח ולברז פרח. 
 
מפתח שוודי
משמש לפתיחה והידוק של ברגים ואומים,בעל מנגנון נח לתפעול. חסרונו בכך שהוא אינו מתאים לפתיחת ברגים ואומים הסגורים חזק במיוחד מכיוון שהם מחליקים
רקורד שעון
אביזר המורכב משלושה חלקים אום,אטם,גוף בעל תבריג אשר מאפשר את סיבוב האום לשם נעילה או פתיחה בלי לסובב את הגוף אליו מחובר האום.הדבר מאפשר לשחרר אובייקטים ללא צורך לנתק אביזריי צנרת ממערכת המים.
כתב כמויות
כתב כמויות הוא טבלה המציגה את כל כמויות החומרים והעבודות הנחוצות לבניית מבנה, לעבודות תשתית או לעבודות פיתוח. כך למשל מחשבים כמויות של ברזל, בטון, בלוקים, שטחי פנים של קירות, אורך של ספי חלונות ומעקות. כתב הכמויות מתבצע על סמך תוכנית מאושרת.כתב הכמויות הינו פירוט של העבודות והחומרים המופיעים בתוכניות הביצוע השונות.

טיפים בנושא דודי שמש - אינסטלטורים

רוצה לתת לנו טיפ?
  • בהדבקת מראה יש להשתמש בסיליקון ניטראלי על מנת שלא יעכל את ציפוי המראה בחלוף הזמן.
    בשיתוף עם טל שיפוצים בע"מ
לטיפים נוספים בנוגע לדודי שמש - אינסטלטורים

סרטונים מומלצים - דודי שמש - אינסטלטורים

כתבות מומלצות - דודי שמש - אינסטלטורים

powered by Tagonet