קטגוריות
סרטונים אחרונים
קיר בריקים
הדבקת בריקים ומילוי רובה
קיר בריקים
 
שער למדרגות
ניתן להארכה,מונע נפילה
שער למדרגות
 
חיפוי קירות
הדבקת בריקים
ומילוי המרווח ברובה
חיפוי קירות
 
עבודות בובקט
פינוי אדמה בחפירת מרתף
עבודות בובקט
 
בדיקת כלור
כיצד בודקים את כמות הכלור במים
בדיקת כלור
 

שיש: מדריך קניית שיש למטבח

שיש עובר תהליכים רבים עד שהופך לפלטות ריצוף או למשטחים איכותיים. התהליכים נעשים באופן הדרגתי ומקנים לשיש עמידות ושנות חיים רבות.
במאמר זה נתמקד בתהליכים שעובר השיש לאחר תהליך ריצופים או חיפויים. ראשית, אריחי השיש עוברים תהליך של חירוץ הפוגות לעומק . תהליך זה נעשה באמצעות דיסק יהלום . לאחר חירוץ השיש, הסדקים שנוצרו ממולאים בדבק שיש, זאת במטרה למנוע חדירת מים לתשתיות, לסתום את הגרדים במקצועות ולהקנות לריצוף השיש מראה אחיד.
בנוסף,  מריחת דבק כללית על מנת לסתום חרירים וגידים שנותרו פתוחים לאחר שלוטשו באבנים גסות. תהליך ליטוש אבן השיש ממשיך עד אבן אחרונה. לפני ביצוע הליטוש, קיימת חובה לוודא כי התשתית והאריחים יבשים לחלוטין. ביצוע תהליך ליטוש בשיש במצב בו התשתית עדיין רטובה או לחה, יגרום להיווצרות רטיבות כלואה ובהמשך יראו כתמים על האריחים. ליטוש אריחי שיש מומלץ לערות בכל 10 שנים בערך.
ליטוש שיש חייב להיעשות על-ידי מומחים לשיש או מטעם החברה ממנה נקנה השיש.
אבן שיש ניתן ללטש עד לרמה של מבריק או ללטש ולקבל מראה מט מוחלק, הכל כמובן בהתאם לדרישות הלקוח.
הסילר ותפקידו: סילר הוא חומר נוזלי על בסיס מים. מטרת הסילר בהקשר לשיש היא מניעת ספיגת  חומרים שונים חיצוניים על פני האריחים. באריחי שיש טבעי קיימת חובה למרוח סילר מיד לאחר עבודת הליטוש. הסילר  מומלץ מאוד גם לאריחי טרצו ולאריחי שיש מעובד. דוגמא מצוינת לאפקט שהסילר מקנה היא ביצוע ווקס לרכב. רכב שנמרח עליו וקס אינו סופג את טיפות המים והטיפות נותרות כאילו באוויר. הברקה קריסטלית בשיש: הקריסטל ההוא חומר נוזלי וכאשר הוא בא במגע עם האוויר הוא למעשה הופך גבישי. לקריסטל קיים יתרון גדול לעומת הווקס , הקריסטל נותר כשכבה על פני אריחי השיש ולא נספג בתוכם כלל כמו הווקס . הקריסטל מקנה לאריחי השיש ברק שמוסיף למראם המהודר והיוקרתי.  תהליך ההברקה הקריסטלית מבוצע רק  על ידי בעלי מקצוע מיומנים עד ליצירת האפקט המבריק הרצוי . הברקה קריסטלית יש לערוך לפי הצורך או שבהתאם לרמת השחיקה של השיש.
נקודה חשובה: אין לבצע הברקה קריסטלית בשיש כאשר האריחים עדיין לחים או רטובים.
אין לבצע הברקה קריסטלית בשיש במקרים בהם רמת הגימור של הליטוש מוחלק.
אריחי שיש עלולים להינזק מכמה סיבות: במקרים בהם קיימת גרירת חפצים או רהיטים מאסיבית. גרירה תגרות לשריטות שיפגעו במראה החלק והמבריק של אריחי השיש. גרירה של ריהוט בעל גלגלי מפלסטיק קשיח גם הוא פוגע באריחי השיש.  שימוש בחומרי ניקוי בעלי רמה חומצית בינונית או גבוהה  גורמים לאריחי השיש ל"האכל"  בשכבת המדרך, עד להיווצרות חספוס.
בכדי להימנע משריטות על גבי האריחים רצוי להדביק פיסות לבד או גומי בתחתית רגלי הרהיטים ואף להחליף את גלגלי הפלסטיק לגלגל גומי.
טיפ חשוב לסיום: אבן טבעית כמו שיש ניתנת גם לריצוף חוץ אך עליכם לזכור כי התנהגות אבנים טבעיות בחוץ שונה מהתנהגותה בפנים  הבית. בריצוף חוץ השיש חשוף לשחיקה ולהכתמה הנגרמים מפגעי מזג אויר כמו אבק, חול, שמש, גשם וכדומה.

מקור המאמר: http://www.maker.co.il/3_4594/מאמר/שיש-מדריך-קניית-שיש-למטבח.html

כתיבת המאמר: מיכאל פרי

מושגים בנושא שיש: מדריך קניית שיש למטבח

רוצה לתת לנו מושג?
כתב כמויות
כתב כמויות הוא טבלה המציגה את כל כמויות החומרים והעבודות הנחוצות לבניית מבנה, לעבודות תשתית או לעבודות פיתוח. כך למשל מחשבים כמויות של ברזל, בטון, בלוקים, שטחי פנים של קירות, אורך של ספי חלונות ומעקות. כתב הכמויות מתבצע על סמך תוכנית מאושרת.כתב הכמויות הינו פירוט של העבודות והחומרים המופיעים בתוכניות הביצוע השונות.
פינצה
מספריים המשמשות להרמת משטחים כבדים,פועלות ע"י שימוש במסת ההרמה כלחץ הסגירה על המשטח אותו מרימים
הועלה לאתר ע"י: שיש יובל
מכונת קרמיקה
מכונת הקרמיקה הינה משטח בעל ידית הנעה על סרגל לאורך המשטח.בקצה הידית קיימת דיסקה אשר במגע עם הקרמיקה שורטת אותה ומתווה את מסלול השבירה.לאחר העברת הידית על הקרמיקה יש להכות בידית על מנת שהקרמיקה תישבר.

טיפים בנושא שיש: מדריך קניית שיש למטבח

רוצה לתת לנו טיפ?
  • רצוי להתקין את הברז כאשר הכיור עדיין בחוץ ,כך שלא יהיה צורך להיכנס מתחת לכיור לאחר ההתקנה לחיבור הברז.
    הועלה לאתר ע"י: טל שיפוצים בע"מ
לטיפים נוספים בנוגע לשיש: מדריך קניית שיש למטבח

סרטונים מומלצים - שיש: מדריך קניית שיש למטבח

כתבות מומלצות - שיש: מדריך קניית שיש למטבח

powered by Tagonet