קטגוריות
סרטונים אחרונים
קיר בריקים
הדבקת בריקים ומילוי רובה
קיר בריקים
 
שער למדרגות
ניתן להארכה,מונע נפילה
שער למדרגות
 
חיפוי קירות
הדבקת בריקים
ומילוי המרווח ברובה
חיפוי קירות
 
עבודות בובקט
פינוי אדמה בחפירת מרתף
עבודות בובקט
 
בדיקת כלור
כיצד בודקים את כמות הכלור במים
בדיקת כלור
 

אגניות

אגניותאגניות לאמבטיה, אגניות לחדר המקלחת, אגניות לוקחות על עצמן תפקיד חשוב בחדר האמבטיה ועם הזמן הן סובלות מבלאי שמביא למעט בעיות רטובות ובעיקר נראה רע.


אז קדימה, להחליף האגניות, זה לא פרויקט כל כך גדול להחליף אגניות ואם אתה מכיר את עצמך ואת ידייך, ואחת לשבועים אתה מבקר בחנות העשה זאת בעצמך השונות, סביר להניח שאתה תתמודד עם התקנה של אגניות לבדך.אז קודם כל כמובן שעלייך לבחור את האגניות המתאימות לדר האמבטיה שלך לפי הגודל, לפי הצבע, ולפי הטעם האישי שלך.לאחר שבחרנו אגניות מתאימות עלינו לבדוק היכן אנו הולכים למצב את האגניות שלנו, הם ישר על הרצפה יונחו האגניות או שמא על גבי בסיס כלשהו.


אפשר להניח את האגנית על משטח עץ כלשהו ובכל מקרה עלינו להכין לאגניות מקום מתאים עליו היא תשב לאורך הזמן. חשוב לזכור שמשקל מוים תמיד יופעל על המשטח ועל האגניות בכל פעם שאנו נתקלח ועל כן חשוב שכל הקונסטרוקציה הזו תהיה יציבה ורצינית.אפשר למקסם את היציבות של המשטח שלנו על ידי חול או על ידי מלט. מה שצריך לעשות יש לעשות. אי אפשר שתהיה שם תזוזה כלשהי בסביבת האגניות אחרת נשלם על כך בעתיד בבעיות של רטיבות ומפח נפש. אנחנו לא מעוניינים בכך.עכשיו עליך להניח האגניות על המשטח שהנחת, או על הרצפה על כל האיטומים וחשוב לזכור שאין צורך ליצור שיפוע לאגניות באמצעות שיפוע כל שהו שלהן על גבי המשטח ? שכן לאגניות יש כבר את הזוית הנכונה על מנת שהמים יזרמו אל פתח הניקוז.עכשיו יש למקם את האגניות בצורה שפתח הניקוז יתלבש עליה כמו שצריך על מנת שהמים יתנזקו.


אם אנו מניחים את האגניות על בסיס כלשהו אז אפשר ליצור גם איזה חצאית , כנפיים כאלו על מנת שלא יראה את כל מערכת הניקוז אם נרצה להימנע מכך, כמובן ממניעים אסטטים. חשוב לזכור אבל להשאיר גישה תמיד לכל הצנרת כי יום אחד נצטרך לטפל בה.עכשיו כשסיימת עם מיצב האגניות אפשר להמשיך בריצוף האמבטיה, אחרת אנחנו עלולים למצוא עצמנו מרצפים את חדר האמבטיה ולאחר מכן מנסים למצב וייצב ולתקוע את האגניות שלנו אלא שאז אנו נגלה שישנם כל מיני אי דיוקים שתמיד מתגלים ויש רווחים בלתי רצויים ואז יש נזילות ואז צריך להתחיל את כל העבודה מההתחלה.
מאמר זה נלקח מקטגוריית אגניות מפורטל פורטל ריצופים וחדרי אמבט המוביל בישראל - ריצוף ואמבט

מקור המאמר: http://www.maker.co.il/3_7394/מאמר/אגניות.html?1848784986=2

כתיבת המאמר: פורטל ריצוף ואמבט

מושגים בנושא אגניות

רוצה לתת לנו מושג?
קופינג
ידוע גם כנדבך ראש או נידבך עליון  הינו כיסוי עליון לחומה או קיר לשם איטום,לרוב עשוי מחיפויי אבן ושיש שונים אך ניתן לבצע גם באמצעות חומרי מליטה שונים האוטמים את הדופן העליונה לחדירת מים.את הקופינג יש להתקין בשיפוע לכיוון פתחי הניקוז בהתאם לשטח.בטרם ההתקנה מומלץ לבצע אטימה של הדופן למניעת מעבר מים,יש להתייחס לפן הבטיחותי בעת ההתקנה בהתאם לתקן למניעת היתנתקות ונפילה בעתיד.יש לוודא כי קיים אף מים בחלקו התחתון ובקצהו של החיפוי המיועד למניעת סימני נזילות על חיפוי הקיר תפקידי הטופינג הם :לאטום ולמנוע מעבר של מים לקיר מהפאה העליונה,שמירה על פינות הטיח בקצהו העליון של הקיר ,להקנות מראה עיצובי ונאה לגימור הקיר.
סרט חבלה
לרוב עשוי פוליאטילן מחוזק בסיבי בד עם דבק גומי עמיד במים ובחום. בד"כ משתמשים בו בצבע או כאשר רוצים להבטיח הצמדה של שני אלמנטים שונים.
נתרן הידרוקסידי
נתרן הידרוקסידי (NaOH) ידוע גם בשם סודה קאוסטית, משמש למגוום שימושים בתעשייה כגון :ייצור חומרי ניקוי, נייר וכפותח סתימות ביוב לשימוש בייתי. הנתרן הידרוקסידי הינה מסוכנת וקשה לוויסות תגובתה מתפרצת ואלימה (בעת טבילת הנתרן במים)
מקדד
כלי לעבודות אינסטלציה המבצע שתי פעולות: מבצע פאזה בצידו הפנימי של צינור המים העשוי פלסטיק והפעולה השנייה מיישר את קצה הצינור האמור להיות מוחדר לאביזר האינסטלציה.
הועלה לאתר ע"י: leak-d-tech

טיפים בנושא אגניות

רוצה לתת לנו טיפ?
  • בהדבקת מראה יש להשתמש בסיליקון ניטראלי על מנת שלא יעכל את ציפוי המראה בחלוף הזמן.
    בשיתוף עם טל שיפוצים בע"מ
לטיפים נוספים בנוגע לאגניות

סרטונים מומלצים - אגניות

כתבות מומלצות - אגניות

powered by Tagonet