קטגוריות
סרטונים אחרונים
עבודות בובקט
פינוי אדמה בחפירת מרתף
עבודות בובקט
 
שער למדרגות
ניתן להארכה,מונע נפילה
שער למדרגות
 
פוליביד
הנחת פוליביד לפני יציקה
פוליביד
 
כלונס
כיצד קודחים כלונס
קידוח יסודות באמצעות jcb
כלונס
 
חלונות
החלפת שלב בחלון רפרפה
חלונות
 

אריחי קרמיקה: סכנת החלקה ופתרון

תאונות החלקה ונפילה הן הגורם השני בגודלו לנזקי גוף לאחר תאונות דרכים. פגיעה מתאונות החלקה מתקיימת ברוב המקרים דווקא בסביבתנו הקרובה, מקומות מסוכנים שנראים תמימים ובטוחים זאת מכיוון שאנו נוהגים להשתמש בהם פעמים רבות ולכן מתרגלים לסכנה שבהם. החלקה עלולה להיות באמבטיה, במרפסת, במטבח ובשביל המוביל לבית.

בשנת 2005 נכנס לתוקפו בישראל תקן 2279 "התנגדות להחלקה של משטחי הליכה". ת"י 2279 קובע כי מקדם ההחלקה הממוצע ל- 10 בדיקות יהיה לא פחות מ- 0.5 µ וכן לא פחות מ- 0.45 µ בכל אחת מהבדיקות. על בדיקות החלקה להיערך בתנאים הקיימים בפועל על מנת לקבל תמונה אמיתית של מידת פוטנציאל ההחלקה.

הפתרון האיכותי ביותר שקיים בשוק הוא טיפול אנטי סליפ ? מניעת החלקה על רצפה רטובה. לטיפול קיימות שתי מטרות עיקריות, ראשית, הכוונה הברורה היא למנוע החלקה. שנית, הטיפול נגד החלקה אינו גורע מהתכונות החיוביות של האריחים. כלומר אינו משפיע על מראה האריח, העמידות בשחיקה, קלות התחזוקה השוטפת או תכונות היגייניות.

הטיפול משנה את המבנה המולקולרי של פני השטח העליונים, יוצר מבנה גבישי קשה על פני האריח, בשינוי ניתן להבחין אך ורק ברמה מיקרוסקופית. בשונה משיטות אחרות שעיקר פעולתן הוא לייצר חורים קטנים על פני האריח, אנטי סליפ לא פוגע כלל בשלמות פני האריח. כתוצאה מכך לא קיימים נזקים שגורמות שיטות אחרות כגון בעיות בתחזוקה שוטפת והחלשות של האריח.

האחיזה מושגת על ידי שני מנגנונים, הראשון מורכב מהקונוסים המיקרוסקופיים הזעירים שנוצרו בחומר. כאשר הרגל נצמדת למשטח רטוב, הסוליה לוחצת עליהם, דוחפת החוצה את המים, ונוצר וואקום. קונוסים אלה פועלים כמו אלפי שואבי גומי עדינים תחת כף הרגל ומחזיקים את הרגל במקום על ידי לחץ אוויר. המנגנון השני נוצר על ידי המבנה הגבישי אשר מגדיל את עמידות האריח כנגד שחיקה, ומאריך את תוחלת החיים שלו.

כיוון שטיפול אנטי סליפ אינו ציפוי, אלא הופך לחלק אינטגרלי של פני האריח, הוא אינו יורד בשטיפה, אינו מושפע מהשמש או מחומרי ניקוי, ומחזיק מעמד לאורך חיי האריח. הטיפול מתאים לפתרון בעיות החלקה באזורים שחשופים לרטיבות כגון: מטבחים, סביב לבריכות, חדרי אמבטיה, מרפסות, שבילי חוץ, מבואות. כמו כן הטיפול מתאים לכל סוגי המשטחים מעבר לקרמיקה כגון: שיש, פורצלן, טרצו, אבן טבעית, אמבטיות (אמייל) ועוד. לחברת ריצוף בטוח בע"מ קיימים שלל פתרונות נגד החלקה עבור כל סוגי המשטחים הקיימים.  

מקור המאמר: http://www.maker.co.il/3_5102/מאמר/אריחי-קרמיקה-סכנת-החלקה-ופתרון.html

כתיבת המאמר: דני פומפ

מושגים בנושא אריחי קרמיקה: סכנת החלקה ופתרון

רוצה לתת לנו מושג?
כתב כמויות
כתב כמויות הוא טבלה המציגה את כל כמויות החומרים והעבודות הנחוצות לבניית מבנה, לעבודות תשתית או לעבודות פיתוח. כך למשל מחשבים כמויות של ברזל, בטון, בלוקים, שטחי פנים של קירות, אורך של ספי חלונות ומעקות. כתב הכמויות מתבצע על סמך תוכנית מאושרת.כתב הכמויות הינו פירוט של העבודות והחומרים המופיעים בתוכניות הביצוע השונות.
פינצה
מספריים המשמשות להרמת משטחים כבדים,פועלות ע"י שימוש במסת ההרמה כלחץ הסגירה על המשטח אותו מרימים
הועלה לאתר ע"י: שיש יובל
מכונת קרמיקה
מכונת הקרמיקה הינה משטח בעל ידית הנעה על סרגל לאורך המשטח.בקצה הידית קיימת דיסקה אשר במגע עם הקרמיקה שורטת אותה ומתווה את מסלול השבירה.לאחר העברת הידית על הקרמיקה יש להכות בידית על מנת שהקרמיקה תישבר.

טיפים בנושא אריחי קרמיקה: סכנת החלקה ופתרון

רוצה לתת לנו טיפ?
  • אם דיסק ביהלום אינו חותך חלק,ניתן לחתוך רעף או לבנת סיליקט כדי לפתוח אותו.
    הועלה לאתר ע"י: טל שיפוצים בע"מ
לטיפים נוספים בנוגע לאריחי קרמיקה: סכנת החלקה ופתרון

סרטונים מומלצים - אריחי קרמיקה: סכנת החלקה ופתרון

כתבות מומלצות - אריחי קרמיקה: סכנת החלקה ופתרון

powered by Tagonet