קטגוריות
סרטונים אחרונים
עבודות בובקט
פינוי אדמה בחפירת מרתף
עבודות בובקט
 
בדיקת כלור
כיצד בודקים את כמות הכלור במים
בדיקת כלור
 
קרמיקה
כיצד מרקעים את הקיר טרם ההדבקה
קרמיקה
 
מלח לבריכה
איך מוסיפים מלח לבריכה
מלח לבריכה
 
כלונס
כיצד קודחים כלונס
קידוח יסודות באמצעות jcb
כלונס
 

פתרונות ריצוף לבית

ריצוף הוא הבסיס של הבית, הוא נותן תמיכה לכל מה שמסביב. הוא כמו הקנבס עליו מתחיל האמן לצייר. לכן, כדאי לשקול היטב את האופציות העומדות בפניכם, הן ברמה הפרקטית והן ברמה האסתטית. 
ריצוף קרמיקה
קרמיקה הוא שם כולל לקטגוריה של אריחים עשויים חרס דחוס, מצופה בזיגוג ומותך בתנור בחום של כ-1200 מעלות. חלק מסוגי הקרמיקה עברו תהליך כזה פעם אחת בלבד ואחרים שריפה כפולה ? של האריח לבדו, ושל האריח עם הזיגוג. לריצוף, מתאים בעיקר הסוג הראשון, מכיוון שהוא עמיד יותר לנזקים, מכות ופגעים אחרים.
קרמיקה, גם מהסוג הפשוט ביותר, מגיעה במגוון צבעים ודוגמאות. כאשר בוחרים ריצוף קרמיקה, מומלץ להעדיף עיצוב סולידי על פני משהו טרנדי (בכל זאת, מדובר במשהו שיישאר אתכם שנים ארוכות) ולבחור צבע שלא ידגיש לכלוך. חשוב מאוד שצבע האריחים גם ישתלב עם אלמנטים אחרים בדירה, כמו צבע הקירות, הארונות והרהיטים הבנויים.
ריצוף גרניט פורצלן
גרניט פורצלן הוא חומר עמיד יותר מקרמיקה, המגיע במגוון רחב יותר של דגמים. סוגי האריחים מסוג גרניט פורצלן שונים ונבדלים זה מזה בגודל, בגימור (מט, מלוטש, מזוגג), בחיתוך (סטנדרטי או לייזר) ובעקבות כל אלו, גם במחיר.
כמו כל ריצוף אחר ? גם במקרה של גרניט פורצלן יש להתייחס למיקום אליו מיועדים האריחים: בפנים או בחוץ (אם הם בחוץ, יש לקחת בחשבון נתוני שחיקה בשל פגעי מזג אוויר) והאם מדובר בריצוף עבור מקום ציבורי או פרטי (במקום ציבורי השחיקה רבה יותר).
ריצוף שיש
בניגוד לאריחי הקרמיקה המלאכותיים, השיש עשוי מאבן גיר טבעית, שעברה שינוי בעקבות השפעות חום ולחץ במעמקי כדור הארץ. ריצוף שיש מגיע בדרגות חוזק שונות, בטקסטורות שונות ובצבעים שונים - לבן, צהוב, אדמדם ואף חום כהה. בארץ, קיים גם ריצוף שיש "מדומה", עשוי סלע גירי דק ועשיר במאובנים.
יתרונו הגדול של שיש למטרות ריצוף הוא שגם לאחר שהמשטח נשחק או נשרט ? ניתן לבצע בו ליטוש ולהחזיר לו את החיות והברק. כאשר מזמינים ריצוף שיש ? כדאי לקחת בחשבון פחת של החומר בשיעור עשרה אחוזים, היות ומדובר בחומר רגיש מאוד שלפעמים יש בו חורים שצריך לאטום. 
פסיפס ? ריצוף אומנותי שעושה קאמבק
פסיפס הוא ריצוף אמנותי בו מחוברות זו לזו אבנים קטנות, ליצירת צורות גרפיות שונות. שיטה זו הייתה נפוצה מאוד בעבר הרחוק וכיום היא חווה סוג של רנסנס, בגלל יופייה וייחודה. עם זאת, היות ומדובר בעבודה יקרה, בעלת גימור לא חלק ולא אחיד - פסיפס מתאים בעיקר למשטחים ציבוריים או חיצוניים.
אז איך תבחרו את הריצוף המתאים ביותר? התייעצו עם אנשי מקצוע ואל תשכחו לקחת בחשבון פרמטרים כמו מיקום המרצפות, דרגת השחיקה, צבע וסגנון המרצפות - כדי שיהלמו את טעמכם האישי. הבחירה יכולה להיות לא קלה, אבל כדאי לשנס מותניים ולהקדיש לזה זמן. אחרי הכל, בניגוד לחלקי הבית האחרים, ריצוף לבית בוחרים רק פעם אחת.

מקור המאמר: http://www.maker.co.il/3_23945/מאמר/פתרונות-ריצוף-לבית.html

כתיבת המאמר: קידום אתרים - SEO Israel

מושגים בנושא פתרונות ריצוף לבית

רוצה לתת לנו מושג?
מסטלינה מלבנית
המסטלינה המלבנית משמשת לעבודות טיח וריצוף,הידית עשויה מעץ ושאר הגוף פלדה.החלק השטוח משמש לנשיאה ומריחה של החומר.
פיילה
כלי קיבול רחב מימדים המשמש לעירבוב חומרים והעברתם ממקום למקום.בשל גודל פני השטח הפיילה נוחה לעבודה.
מכונת קרמיקה
מכונה ידנית המשמשת לחיתוך קרמיקה.בעלת משטח עליו מניחים את הקרמיקה/פורצלן,מעל המשטח קיים גשר, לאורך משטח המשמש כמוביל לידית אשר בקצה השני לה מצוי להב יהלום אשר חותך את הקרמיקה במגע איתה.
דבק קרמיקה
מכונת קרמיקה
מכונת הקרמיקה הינה משטח בעל ידית הנעה על סרגל לאורך המשטח.בקצה הידית קיימת דיסקה אשר במגע עם הקרמיקה שורטת אותה ומתווה את מסלול השבירה.לאחר העברת הידית על הקרמיקה יש להכות בידית על מנת שהקרמיקה תישבר.
כתב כמויות
כתב כמויות הוא טבלה המציגה את כל כמויות החומרים והעבודות הנחוצות לבניית מבנה, לעבודות תשתית או לעבודות פיתוח. כך למשל מחשבים כמויות של ברזל, בטון, בלוקים, שטחי פנים של קירות, אורך של ספי חלונות ומעקות. כתב הכמויות מתבצע על סמך תוכנית מאושרת.כתב הכמויות הינו פירוט של העבודות והחומרים המופיעים בתוכניות הביצוע השונות.
פינצה
מספריים המשמשות להרמת משטחים כבדים,פועלות ע"י שימוש במסת ההרמה כלחץ הסגירה על המשטח אותו מרימים
הועלה לאתר ע"י: שיש יובל

טיפים בנושא פתרונות ריצוף לבית

רוצה לתת לנו טיפ?
  • במידה ורוצים לרצף פינות בגימור גרונג יש לבדוק כי האריח ניתן לליטוש גרונג,לא כולם ניתנים
לטיפים נוספים בנוגע לפתרונות ריצוף לבית

סרטונים מומלצים - פתרונות ריצוף לבית

כתבות מומלצות - פתרונות ריצוף לבית

powered by Tagonet