קטגוריות
סרטונים אחרונים
תיקון גג רעפים
איתור והחלפת רעף שבור
תיקון גג רעפים
 
התקנת מגן אצבעות הולנדי 180 מעלות לדלתות .
מדריך להתקנת מגן אצבעות על צירי הדלת חברת בטיחותי -מומחים לבטיחות ילדים
התקנת מגן אצבעות הולנדי  180 מעלות לדלתות .
 
גגות
החלפת רעפים
גגות
 
מלח לבריכה
איך מוסיפים מלח לבריכה
מלח לבריכה
 
כלונס
כיצד קודחים כלונס
קידוח יסודות באמצעות jcb
כלונס
 

פרקטים או שיש ? - זו השאלה

שתי מגמות לריצוף הבית תופסות תאוצה רבה בשנים האחרונות, מצד אחד ריצוף באמצעות פרקטים ומן הצד השני ריצוף שיש. שתי המגמות הללו הפכו בשנים האחרונות לבון-טון הרווח בבתים רבים בישראל עקב הירידה החדה במחיריהן. עד לפני כמה שנים פרקטים או ריצוף שיש היו נחלתם של בעלי ממון בלבד היום הם מעטרים כמעט כל בית חדש והשאלה היחידה היא לא האם לרצף את הבית בפרקטים או בשיש אלא באיזה משתי האופציות לבחור. כל אחת מהן מייצגת גישות אחרות של עיצוב, לכל אחת מהן חסרונות ויתרונות. במאמר זה נציג את כל הפרטים שיעזרו לכם להחליט בין פרקטים לריצוף שיש.

עץ מול אבן

ההבדל הראשון בין פרקטים לריצוף שיש והבולט ביותר הוא בחומרים. פרקטים הם משטחי עץ או דמויי עץ המשווים לבית מן מראה כפרי וחמים. ישנם מספר סוגי עצים מהם מורכבים רצפות פרקט: עץ אלון, דובדבן, גושני, ועוד. איכותם נקבעת על פי מדד השחיקה שלהם ועל פי עוביים. לעומת זאת ריצוף שיש, באופן לא מפתיע, עשוי מאבן שיש שהיא למעשה אבן גיר אשר עברה תהליך כימי מיוחד במעמקי האדמה. זהו תהליך בו מינרלים כמו דולומיט, סרפנטין קלציט מתגבשים לכדי אבן צפופה אך ניתנת לסיתות. ריצוף שיש בניגוד לריצוף פרקטים מעניק תחושה של יוקרה מרוחקת מעט. הוא בוהק ומצוחצח ומתאים יותר לעיצוב היי-טקי.

פרקטים ושיש ? הסוגים השונים

גם פרקטים וגם ריצוף שיש יציעו לנו מספר אפשרויות בחירה, כאשר באופן טבעי על אפשרויות איכותיות יותר נשלם בהתאם. בתחום הפרקטים נוכל לזהות שלושה סוגים עיקריים: פרקט תלת שכבתי, שכשמו כן הוא מורכב משלוש שכבות ? שתי השכבות התחתונות העשויות עץ לבן ומונחות באופן הפוך האחת לשנייה, והשכבה העליונה הנראית לעין. סוג נוסף הוא הפרקט הדו-שכבתי העשוי 2 שכבות בלבד ולכן חייו קצרים יותר, והפרקט למינציה שהוא למעשה עשוי נייר סינטטי שעליו מודפסת דוגמת הפרקט.

ריצוף השיש מציע לנו את השיש הרגיל הנמצא בשימוש כבר אלפי שנים ונחצב בעיקר באירופה, הודו וארה"ב, הגרניט שנחשב לסוג שיש חזק יותר ואת אבן הקיסר שמשמשת יותר כמשטחי עבודה במטבחים.

בארץ תוכלו למצוא הן פרקטים והן ריצוף שיש מכל הסוגים המינים, ובסופו של דבר הבחירה היא שילוב בין הטעם האישי שלכם לתקציב העומד לרשותכם.

פרקטים ושיש - היתרונות

מעבר ליתרונות העיצוביים פרקטים הם קלים לתחזוקה, קל לנקות אותם ומלבד שאיבה וניקוי קל אינם דורשים יותר מדיי. הם אינם קולטים גרגירי אבק או אבקנים אלרגיים למינהם והם ידידותיים לסביבה משום שהם עשויים לרוב מעץ הניתן למחזור. גם לשיש לא מעט יתרונות כשהבולטים שבהם הם העמידות והשרידות הגבוהים שלו. הוא עמיד בפני פגיעה כתוצאה מתאונות ביתיות כמו למשל נפילה של רהיטים גדולים, ובמידה שנשרט או התיישן ניתן ללטש אותו ולקבל אותו שוב בלוק חדש ובוהק.

פרקטים או ריצוף שיש? זו אכן בחירה קשה. כעת כשיש בידכם עוד קצת מידע שבו עם בני הבית, דמיינו לעצמכם איך אתם רוצים שהבית שלכם ייראה, מה אתם רוצים שהוא ישדר וקבלו החלטה.  

מקור המאמר: http://www.maker.co.il/3_5626/מאמר/פרקטים-או-שיש-זו-השאלה.html

כתיבת המאמר: ליאור ברלב

מושגים בנושא פרקטים או שיש ? - זו השאלה

רוצה לתת לנו מושג?
פינצה
מספריים המשמשות להרמת משטחים כבדים,פועלות ע"י שימוש במסת ההרמה כלחץ הסגירה על המשטח אותו מרימים
הועלה לאתר ע"י: שיש יובל
כתב כמויות
כתב כמויות הוא טבלה המציגה את כל כמויות החומרים והעבודות הנחוצות לבניית מבנה, לעבודות תשתית או לעבודות פיתוח. כך למשל מחשבים כמויות של ברזל, בטון, בלוקים, שטחי פנים של קירות, אורך של ספי חלונות ומעקות. כתב הכמויות מתבצע על סמך תוכנית מאושרת.כתב הכמויות הינו פירוט של העבודות והחומרים המופיעים בתוכניות הביצוע השונות.
מכונת קרמיקה
מכונת הקרמיקה הינה משטח בעל ידית הנעה על סרגל לאורך המשטח.בקצה הידית קיימת דיסקה אשר במגע עם הקרמיקה שורטת אותה ומתווה את מסלול השבירה.לאחר העברת הידית על הקרמיקה יש להכות בידית על מנת שהקרמיקה תישבר.

טיפים בנושא פרקטים או שיש ? - זו השאלה

רוצה לתת לנו טיפ?
  • בחדר שירותים לא מומלץ לשים רצפה מרוקעת. בעיות ניקיון
לטיפים נוספים בנוגע לפרקטים או שיש ? - זו השאלה

סרטונים מומלצים - פרקטים או שיש ? - זו השאלה

כתבות מומלצות - פרקטים או שיש ? - זו השאלה

powered by Tagonet