קטגוריות
סרטונים אחרונים
חלונות
החלפת שלב בחלון רפרפה
חלונות
 
בטון
הכנת בטון אדום
בטון
 
תיקון גג רעפים
איתור והחלפת רעף שבור
תיקון גג רעפים
 
חיפוי קירות
הדבקת בריקים
ומילוי המרווח ברובה
חיפוי קירות
 
בטיחות גפ"ם
ענף מסוכן ונפיץ ששמו גז
בטיחות גפ"ם
 

פרקטים

להבדיל מבעבר, פרקטים אינם עוד סמל יוקרה שניתן למצואם רק בבתי עשירים. יותר ויותר דירות ובתים מכילים היום ריצפת פרקט עץ מסוג זה או אחר. פרקטים מעשירים את עיצוב החדר והבית כולו, הם מייצרים אוירה וסגנון ומשפרים משמעותית את מראה הבית.

קיימים סוגים שונים ומגוונים של פרקטים כאשר ההבדלים ביניהם נמדדים על פי סוג העץ ממנו הם עשויים, רמת הטבעיות של החומר ועוד.

סוגי פרקטים

כאמור ישנם כמה סוגים של פרקטים- בגדול, ניתן לחלק את מגוון הפרקטים לשני סוגים- פרקט טבעי ופרקט סינטטי.

פרטקים סינטטיים (למינציה)

פרקטים סינטטיים נפוצים ביותר וניתן למצוא אותם בבתים רבים. פרקטים סינטטיים עשויים מחומר ששמו HDF שהוא למעשה עץ שעבר תהליך גריסה ודחיסה שבמהלכו נגרס לחלקיקי עץ דקיקים, עבר דחיסה והדבקה. הפרקטים סינטטיים אינם מכילים עץ טבעי אלא רק שבבים של עץ גרוס והם עמידים במיוחד ומחזיקים לאורך שנים רבות.

פרקטים סינטטיים עמידים בפני נזקים הנגרמים מכתמים, שריטות, סיגריות ועוד. נהוג להשתמש בפרקים מסוג זה לריצוף חנויות ואולמות תצוגה מפני שהחיפויים במקומות אלה עוברים שחיקה יומיומית מאסיבית ברמה גבוהה ומצריכות ריצוף וחיפוי בחומר עמיד במיוחד.ניתן למצוא פרקטים סינטטיים במגוון צבעים וגוונים ועלותם נמוכה יחסית.

פרקטים טבעיים

פרקטים טבעיים הינם פרקטים המכילים עץ טבעי. ניתן למצוא סוגים שונים של פרקטים טבעיים, החל מפרקטים אשר עשויים עץ מלא במאה אחוז, שאינו עובר עיבוד כמעט בכלל ועד פרקטים טבעיים העשויים שכבות של עצים מסוגים שונים. פרקט שכבות יהיה בנוי בדרך כלל בצורה בה השכבות העליונות של הפרקט יכילו עץ איכותי יותר בעוד שלשכבות התחתונות יוקצה עץ פשוט וזול יותר.

פרקטים טבעיים בדרך כלל יהיו עבים יחסים, על מנת לייצר עמידות מפני שחיקה. הפרקטים הללו יכולים להיות מעצי בוק, אלון, דובדבן, עץ גושני ועוד. פרקטים טבעיים יהיו יקרים יותר ויצריכו טיפול ותחזוקה יותר מפרקטים סינטטיים.

איך מתחזקים פרקטים ?

בשונה מפתרונות ריצוף רגילים, פרקטים מצריכים טיפול ותחזוקה מיוחדים ובמקרה זה "ספונז'ה וגמרנו" - לא יעזור אלא רק יזיק. יש להמנע מרטיבות על הפרקט ובכל מקרה שנוצרת יש לייבשה כמה שיותר מהר. ניקוי סטנדרטי של פרקט מסתכם בטיטוא הפרקט וניגובו במטלית לחה. כיום קיימים בשוק תכשירי ניקוי אשר מותאמים במיוחד לריצפות פרקט וניתן ואף מומלץ להשתמש בהם. רצפות פרקט טבעי מומלץ להחליף אחת לעשור כחלק מתחזוקת הפרקט.

עלויות של פרקטים

עלויות של חיפוי פרקטים נעות ומשתנות בהתאם לסוג הפרקט והחומר ממנו הוא עשוי, כאשר  עלויות של פרקטים טבעיים נעות בין מאה חמישים למאתיים חמישים שקלים ללא התקנה ופרקט הכולל התקנה יכולות להגיע גם לכמה מאות שקלים למטר רבוע בעוד שפרקטים סינטטיים עומדים על כ- ארבעים שקלים ללא התקנה וכמאה שקלים כולל התקנה למטר רבוע.

מקור המאמר: http://www.maker.co.il/3_4709/מאמר/פרקטים.html

כתיבת המאמר: קידום אתרים - SEO Israel

מושגים בנושא פרקטים

רוצה לתת לנו מושג?
פינצה
מספריים המשמשות להרמת משטחים כבדים,פועלות ע"י שימוש במסת ההרמה כלחץ הסגירה על המשטח אותו מרימים
הועלה לאתר ע"י: שיש יובל
מכונת קרמיקה
מכונת הקרמיקה הינה משטח בעל ידית הנעה על סרגל לאורך המשטח.בקצה הידית קיימת דיסקה אשר במגע עם הקרמיקה שורטת אותה ומתווה את מסלול השבירה.לאחר העברת הידית על הקרמיקה יש להכות בידית על מנת שהקרמיקה תישבר.
כתב כמויות
כתב כמויות הוא טבלה המציגה את כל כמויות החומרים והעבודות הנחוצות לבניית מבנה, לעבודות תשתית או לעבודות פיתוח. כך למשל מחשבים כמויות של ברזל, בטון, בלוקים, שטחי פנים של קירות, אורך של ספי חלונות ומעקות. כתב הכמויות מתבצע על סמך תוכנית מאושרת.כתב הכמויות הינו פירוט של העבודות והחומרים המופיעים בתוכניות הביצוע השונות.

טיפים בנושא פרקטים

רוצה לתת לנו טיפ?
  • פנל בגובה סביר הינו 7 ס"מ בגובה פחות יקנה מראה עדין ואלגנטי בדקו את האופציות לפני חיתוך הפנלים,חבל לאחר החיתוך וההתקנה
לטיפים נוספים בנוגע לפרקטים

סרטונים מומלצים - פרקטים

כתבות מומלצות - פרקטים

powered by Tagonet