קטגוריות
סרטונים אחרונים
קיר בריקים
הדבקת בריקים ומילוי רובה
קיר בריקים
 
עבודות בובקט
פינוי אדמה בחפירת מרתף
עבודות בובקט
 
גגות
החלפת רעפים
גגות
 
שער למדרגות
ניתן להארכה,מונע נפילה
שער למדרגות
 
חיפוי קירות
הדבקת בריקים
ומילוי המרווח ברובה
חיפוי קירות
 

התקנת רצפת פרקט בבית

לרצפות פרקט מספר יתרונות בולטים על פני מרצפות האבן הסטנדרטיות: הן מבודדות קור ומאפשרות יותר נוחות בהתנהלות יחפה בבית גם בחורף, הן נוחות הרבה יותר לניקיון גם ללא שימוש רב במים ומעל הכל משדרות אווירה יוקרתית וחמימה לחדר ומסמלות איכות. התקנת רצפת פרקט בבית היא משימה לא פשוטה שלרוב לא כדאי לבצע אותה לבד ורצוי מאוד להקפיד על איכות המתקין והמיומנות שלו, כי התקנה שלא בוצעה במדוייק ובאופן הנכון תביא לפגמים מהירים בפרקט ולצורך בהחלפתו כבר לאחר תקופה קצרה.

הכנת הרצפה

הכנת הרצפה היא אולי השלב החשוב ביותר בתהליך. הרצפה חייבת להיות נקייה וחלקה לחלוטין וללא בליטות שיהרסו את הפרקט אחרי שימוש קצר. חשוב מאוד לבחון את מידת הלחות ברצפה שתחת הפרקט העתידי ולוודא שהיא לא נמוכה מ -2%   ולא גבוהה מ ? 8%. בנוסף על הרצפה להיות בטמפרטורה שאינה נמוכה מ ? 18 מעלות ויבשה לחלוטין. ניתן לבנות פרקט על פני כל משטח קשה: מרצפות אבן, בטון וכדומה אבל לא על פני רצפה רכה (כמו רצפה המכוסה בשטיח מקיר אל קיר ? שאותו חייבים להסיר לפני הנחת הפרקט).

הדבקה צפה

במרבית המקרים מומלץ לבחור בהדבקה צפה, כלומר בהדבקת הפרקט על פני יריעת פוליתילין או יריעה דומה ולא להדביק את הפרקט ישירות על הרצפה. שיטת ההדבקה הצפה משפרת את יכולות הבידוד של הפרקט ובעיקר מקלה בעת שרוצים להסיר את הפרקט כדי לתקנו או להחליפו. מעל יריעת הפוליתילן מומלץ להניח שכבת ספוג פוליתילן בעובי של כ ? 4 מילימטרים.

הנחת הפרקט

חשוב להשאיר בצמידות לקירות מרווח של סנטימטר אחד להתפשטות הפרקט. בזמן הנחת רצועות הפרקט מניחים חוצצים מיוחדים בדפנות שנותרו ריקות, אחרי שכל הרצועות שולבו זו בזו בזכר מול נקבה וההנחה הושלמה ניתן להוציא את החוצצים ולשלב צמוד לקירות פאנלים שמסתירים את הרווח שבין הקיר למשטח הפרקט בצורה מושלמת.

מדידת השטח

לפני תחילת התהליך חשוב מאוד להקפיד במדידות, כדי להמנע מחריגות ובליטות במקומות שונים וחריגה אל תחת דלת החדר. המדידה לפני הנחת פרקט היא קריטית ואין מקום בה לטעויות וזו עוד סיבה לבקש את שירותיו של מתקין מקצועי ומיומן ולא לנסות לעשות את זה בעצמכם אם אין לכם ניסיון של ממש בהנחת פרקטים .


מקור המאמר: http://www.maker.co.il/3_25656/מאמר/התקנת-רצפת-פרקט-בבית.html

כתיבת המאמר: נטלי אינטרדב

מושגים בנושא התקנת רצפת פרקט בבית

רוצה לתת לנו מושג?
מכונת קרמיקה
מכונת הקרמיקה הינה משטח בעל ידית הנעה על סרגל לאורך המשטח.בקצה הידית קיימת דיסקה אשר במגע עם הקרמיקה שורטת אותה ומתווה את מסלול השבירה.לאחר העברת הידית על הקרמיקה יש להכות בידית על מנת שהקרמיקה תישבר.
כתב כמויות
כתב כמויות הוא טבלה המציגה את כל כמויות החומרים והעבודות הנחוצות לבניית מבנה, לעבודות תשתית או לעבודות פיתוח. כך למשל מחשבים כמויות של ברזל, בטון, בלוקים, שטחי פנים של קירות, אורך של ספי חלונות ומעקות. כתב הכמויות מתבצע על סמך תוכנית מאושרת.כתב הכמויות הינו פירוט של העבודות והחומרים המופיעים בתוכניות הביצוע השונות.
פינצה
מספריים המשמשות להרמת משטחים כבדים,פועלות ע"י שימוש במסת ההרמה כלחץ הסגירה על המשטח אותו מרימים
הועלה לאתר ע"י: שיש יובל

טיפים בנושא התקנת רצפת פרקט בבית

רוצה לתת לנו טיפ?
  • בחנות קיימים מספר סוגים של פוגות,הקפידו על פוגות איכותיות וחזקות ,כי בזמן ההוצאה פוגות חלשות יישברו בתוך הממשק ותידרש עבודה מאומצת
לטיפים נוספים בנוגע להתקנת רצפת פרקט בבית

סרטונים מומלצים - התקנת רצפת פרקט בבית

כתבות מומלצות - התקנת רצפת פרקט בבית

powered by Tagonet