קטגוריות
סרטונים אחרונים
חלונות
החלפת שלב בחלון רפרפה
חלונות
 
גגות
החלפת רעפים
גגות
 
קרמיקה
כיצד מרקעים את הקיר טרם ההדבקה
קרמיקה
 
בולם טריקה דלת
למניעת טריקת הדלת על אצבעות הילדים
בולם טריקה  דלת
 
מלח לבריכה
איך מוסיפים מלח לבריכה
מלח לבריכה
 

קנייה והתקנת מזגנים

אם בעבר הסתפקנו בלית ברירה במאווררים ושאר המצאות שהבטיחו לצנן את ביתנו במהירות וביעילות, כיום כמעט בכל חלל סגור מותקנת מערכת מיזוג אוויר כזו או אחרת. פיתוחי השנים האחרונות הובילו לשיפור יעילותם של מזגנים, וביחד עם חיתוך מחיריהם לכמחצית ממה שהיה לפני כעשור, הפכו מערכות למיזוג אויר להיות מכשיר חשמלי בסיסי אשר מותקן כמעט בכל חדר.

רוצים מזגן עילי ? משתמשים במזגן חלון מהדור של הסבתא? אולי בכלל אין לכם מזגן ואתם מעוניינים לשדרג את הבית עם יחידת מיזוג אויר משוכללת? כל מי שאי פעם רכש מזגן כבר יתנדב לספר לכם שהשוק בחוץ מוצף במזגנים מסוגים שונים, מחברות שונות, בטכנולוגיות עם שמות מפוצצים, ובעלי דירוגים אנרגטיים כאלה ואחרים. כיצד לעשות סדר בבלגן הזה?

עיקר המזגנים הנרכשים כיום שייכים לסוגי מזגן מפוצל עילי או מזגן מרכזי. כאשר באים לבחור מזגן מיני מרכזי ניתן לבחור מזגן מיני מרכזי בודד שתפקידו למזג את כל הבית או על מזגן עילי לכל חדר. ברוב המקרים אנו ממליצים לעשות שימוש במזגן מפוצל עילי בכל חדר מהסיבה שהמזגנים מסוג זה מפעילים בכל פעם מזגן קטן לחדר אחד וכתוצאה מכך חוסכים בחשמל.

הדבר הבא שחשוב לבדוק הוא מהי התפוקה של המזגן, אשר נמדדת ביחידות מידה של BTU ולא בכוחות סוס כמו שבדרך כלל נהוג לחשוב. BTU מתאר את ההספק, ולרוב כמה שה- BTU גדול יותר, כך עוצמת המזגן גבוהה יותר. לפני היציאה לחנות בדקו מהן מידות החדרים שבהם יותקנו המזגנים והתאימו את המכשיר לפי הנוסחה: כ-800 עד 1000 BTU על כל 10 מטר מרובע. כדאי להתייחס לתווית דירוג היעילות האנרגטית המצורפת למזגן שאתם קונים, המסומנת ב- A-G , כאשר A היא הדרגה החסכונית ביותר.

מזגנים במבצע ? אם התקציב שלכם גבוה, שווה להשקיע במזגן בטכנולוגיית ''אינוורטר''. מזגנים מסוג אינוורטר החדישה פועלים בתפוקה משתנה לפי תנאי החדר ומוודאים פעולה יציבה ששומרת על טמפרטורה יציבה בחלל החדר. דבר זה לא רק תורם לחסכון בחשמל, טמפרטורה קבועה בחלל החדר תורמת לבריאות.

מקור המאמר: http://www.maker.co.il/3_29930/מאמר/קנייה-והתקנת-מזגנים.html

כתיבת המאמר: טליה לרוז

מושגים בנושא קנייה והתקנת מזגנים

רוצה לתת לנו מושג?
כתב כמויות
כתב כמויות הוא טבלה המציגה את כל כמויות החומרים והעבודות הנחוצות לבניית מבנה, לעבודות תשתית או לעבודות פיתוח. כך למשל מחשבים כמויות של ברזל, בטון, בלוקים, שטחי פנים של קירות, אורך של ספי חלונות ומעקות. כתב הכמויות מתבצע על סמך תוכנית מאושרת.כתב הכמויות הינו פירוט של העבודות והחומרים המופיעים בתוכניות הביצוע השונות.

טיפים בנושא קנייה והתקנת מזגנים

רוצה לתת לנו טיפ?
  • בקיץ כדאי לכוון את המזגן על 25 מעלות כדי לחסוך בחשמל
לטיפים נוספים בנוגע לקנייה והתקנת מזגנים

סרטונים מומלצים - קנייה והתקנת מזגנים

כתבות מומלצות - קנייה והתקנת מזגנים

powered by Tagonet