קטגוריות
סרטונים אחרונים
מלח לבריכה
איך מוסיפים מלח לבריכה
מלח לבריכה
 
בולם טריקה דלת
למניעת טריקת הדלת על אצבעות הילדים
בולם טריקה  דלת
 
שער למדרגות
ניתן להארכה,מונע נפילה
שער למדרגות
 
גבס
קיר גבס עגול
גבס
 
פוליביד
הנחת פוליביד לפני יציקה
פוליביד
 

איטום מרפסת בעת שיפוץ

איטום מרפסת בעת שיפוץ ישמור עליה מפני כניסה של נוזלים שונים, אבק ואדי מים. בנוסף לכך, פעולת האיטום תשמור גם על החלק הזה בבית לשנים הבאות, תמנע הוצאות כלכליות עתידיות ותספק אין ספור שעות נפלאות של שלווה ורגיעה.

איטום מרפסת בעת שיפוץ ? האם זה כדאי?

כמו שאנשים דואגים לפנים ביתם ומגנים עליו בפני מזג אויר קשה ומשקעים, כך גם ראוי לדאוג לחלק היחיד בביתם שמספק שעות פרטיות עם האוויר הפתוח והשמש. בתוך הבית המרפסת משמשת באופן מסוים חצי חדר, או יותר נכון לומר חדר פתוח, בהסתכלות של איטום חצי חדר שווה לחצי איטום, ולכן דווקא כשמדובר על מרפסות חשוב לדאוג לאיטום המתאים. בתקופת השיפוצים הבית חשוף להרבה לכלוך וחומרי בנייה ולכן דווקא בתקופה הזו חשוב לאטום את המרפסת בצורה המתאימה. אך, מעבר לסיבות הקודמות אם כבר טורחים ומשקיעים בשיפוץ חשוב לדאוג לשימור העבודה, כך או כך פעולת איטום מרפסת הבית תספק בעתיד איכות חיים מרובה.

איטום מרפסת - מהם החומרים הדרושים?

כשפונים לאיטום המרפסת הביתית, ניתן לראות שקיימים מספר מוצרים המיועדים למטרה זו:

יריעות ? לאיטום גג המרפסת (במידה והוא חשוף) ניתן להשתמש ביריעות ביטומניות, יריעות אלו מספקות איטום ברמה גבוהה, הן בנויות לעמוד בתנאי מזג אוויר משתנים, ועמידות לאורך זמן.

משחות ביטומניות ?משחות ביטומניות אלו משחות אשר מיועדות ליישום במריחה או בהתזה, ניתן למצוא משחות ביטומניות על בסיס מים או חומרים מדללים להשגת התוצאה האופטימלית במרפסת הרצויה. איטום מרפסת באמצעות משחות אלו ימנע כניסת נוזלים ואדי מים, ומיועד לאיטום קירות המרפסת ופניה. היתרונות בשימוש במשחות אלו הם הצמדות מושלמת למשטח שעליו הן מושמות, עמידות במים, ויצירת משטח איטום חזק וגמיש.

משחות אקריליות ? איטום מרפסות באמצעות משחות אקריליות יביא לתוצאת האיטום והציפוי הרצויה, את המשחות ניתן למצוא בצבע לבן או צבעוני וליישם בהתזה או במריחה.

מקור המאמר: http://www.maker.co.il/3_30551/מאמר/איטום-מרפסת-בעת-שיפוץ.html

כתיבת המאמר: פזקר

מושגים בנושא איטום מרפסת בעת שיפוץ

רוצה לתת לנו מושג?
ביטומן
הינו מוצר תרמו פלסטי אשר מתרכך בחום,מופק מזיקוק נפט גולמי.ביטומן משמש ליצירת חומריי איטום שונים לצרכים שונים.
אימפרגנציה
פעולה של הספגת חומר נוזלי אל חומר מוצק,חומר האיטום מוספג אל התשתית ולאחר היתייבשותו התשתית הופכת לבלתי עבירה לנוזלים.ההספגה נעשית רק לתשתית יבשה,ניתן גם בהתזה על קירות חיצוניים
איטום שלילי
איטום המתבצע מצידו הפנימי של המבנה.לרוב הסיבה לאיטום שלילי הוא חוסר היכולת לאטום מצידו החיצוני של המבנה עקב חוסר גישה.
האיטום השלילי בא למנוע חדירה של מים מבחוץ לתוך המבנה,שמו נובע מכיוון המים ביחס לחומר הבידוד,בצורתו הנכונה הבידוד מיושם כחיץ בין המבנה לאדמה ובכך מונע את מעבר המים הלוחצים אותו(את חומר הבידוד )כנגד המבנה וזהו איטום חיובי המים נעצרים בטרם יעברו למבנה.אך ישנם פעמים מסיבות אלו ואחרות שאינו נעשה כראוי ואז יש לבצע איטום מחלקו הפנימי של המבנה ,כך שהאיטום יימנע יציאה של המים במבנה לאחר שהמים חדרו דרך הקירות,במצב זה המים דוחקים את חומר האיטום ומנסים להפריד אותו מהתשתית עליה הוא מחובר . האיטום נעשה ע"י חומרי אטימה העמידים בלחץ שלילי.
אף מים
חריץ לאורך תחתית עדן החלון אשר תפקידו למנוע את המשך זרימת המים אל הקיר מתחת החלון,הדבר נדרש על מנת למנוע ספיגה וליכלוך של הקיר.קיימים עפי מים שונים אשר הרעיון בכולם הוא ליצור כמעין שן שלא תיתן למים לחזור בכיוון הקירות והתקרות.

טיפים בנושא איטום מרפסת בעת שיפוץ

רוצה לתת לנו טיפ?
  • לאפשר איטום נכון יש צורך לבצע רולקות בהיקף החלל,לבטן את הצנרות,לנקות את השטח ולאטום בשתי שכבות
לטיפים נוספים בנוגע לאיטום מרפסת בעת שיפוץ

סרטונים מומלצים - איטום מרפסת בעת שיפוץ

כתבות מומלצות - איטום מרפסת בעת שיפוץ

powered by Tagonet