קטגוריות
סרטונים אחרונים
קרמיקה
כיצד מרקעים את הקיר טרם ההדבקה
קרמיקה
 
שער למדרגות
ניתן להארכה,מונע נפילה
שער למדרגות
 
גגות
החלפת רעפים
גגות
 
חיפוי קירות
הדבקת בריקים
ומילוי המרווח ברובה
חיפוי קירות
 
תיקון גג רעפים
איתור והחלפת רעף שבור
תיקון גג רעפים
 

איטום מרפסת בעת שיפוץ

איטום מרפסת בעת שיפוץ ישמור עליה מפני כניסה של נוזלים שונים, אבק ואדי מים. בנוסף לכך, פעולת האיטום תשמור גם על החלק הזה בבית לשנים הבאות, תמנע הוצאות כלכליות עתידיות ותספק אין ספור שעות נפלאות של שלווה ורגיעה.

איטום מרפסת בעת שיפוץ ? האם זה כדאי?

כמו שאנשים דואגים לפנים ביתם ומגנים עליו בפני מזג אויר קשה ומשקעים, כך גם ראוי לדאוג לחלק היחיד בביתם שמספק שעות פרטיות עם האוויר הפתוח והשמש. בתוך הבית המרפסת משמשת באופן מסוים חצי חדר, או יותר נכון לומר חדר פתוח, בהסתכלות של איטום חצי חדר שווה לחצי איטום, ולכן דווקא כשמדובר על מרפסות חשוב לדאוג לאיטום המתאים. בתקופת השיפוצים הבית חשוף להרבה לכלוך וחומרי בנייה ולכן דווקא בתקופה הזו חשוב לאטום את המרפסת בצורה המתאימה. אך, מעבר לסיבות הקודמות אם כבר טורחים ומשקיעים בשיפוץ חשוב לדאוג לשימור העבודה, כך או כך פעולת איטום מרפסת הבית תספק בעתיד איכות חיים מרובה.

איטום מרפסת - מהם החומרים הדרושים?

כשפונים לאיטום המרפסת הביתית, ניתן לראות שקיימים מספר מוצרים המיועדים למטרה זו:

יריעות ? לאיטום גג המרפסת (במידה והוא חשוף) ניתן להשתמש ביריעות ביטומניות, יריעות אלו מספקות איטום ברמה גבוהה, הן בנויות לעמוד בתנאי מזג אוויר משתנים, ועמידות לאורך זמן.

משחות ביטומניות ?משחות ביטומניות אלו משחות אשר מיועדות ליישום במריחה או בהתזה, ניתן למצוא משחות ביטומניות על בסיס מים או חומרים מדללים להשגת התוצאה האופטימלית במרפסת הרצויה. איטום מרפסת באמצעות משחות אלו ימנע כניסת נוזלים ואדי מים, ומיועד לאיטום קירות המרפסת ופניה. היתרונות בשימוש במשחות אלו הם הצמדות מושלמת למשטח שעליו הן מושמות, עמידות במים, ויצירת משטח איטום חזק וגמיש.

משחות אקריליות ? איטום מרפסות באמצעות משחות אקריליות יביא לתוצאת האיטום והציפוי הרצויה, את המשחות ניתן למצוא בצבע לבן או צבעוני וליישם בהתזה או במריחה.

מקור המאמר: http://www.maker.co.il/3_30551/מאמר/איטום-מרפסת-בעת-שיפוץ.html

כתיבת המאמר: פזקר

מושגים בנושא איטום מרפסת בעת שיפוץ

רוצה לתת לנו מושג?
אדקס
אדקס הינו מוסף אשר מוסיפים לתערובת צמנטית על מנת לאפשר התחברות טובה וחזקה לקלקר העשוי פוליסטירן או פוליאוריתן מוקצף .לוחות אדקס משמשים לבידוד תרמי ,נפוצים בבניה תפקידם להוות גשרי קור ולמנוע מעבר של קור ליציקות המבנה למניעת עיבוי וסימני עובש בקירות המבנה בחלקו הפנימי.
לוחות האדקס מגיעים בעוביים שונים עם ציפוי צמנטי בצד אחד או בשני הצדדים לבחירה.הלוחות מונחים בחלק הפנימי של התבנית בעת היציקה לשם היקשרות טובה .הציפוי הצמנטי מגן על הלוח בעת היציקה.לאחר פירוק התבנית ניתן לעשות שכבת הרבצה וטיח.
הועלה לאתר ע"י: טל שיפוצים בע"מ
רולקה
יצירת רולקה הינה הכרחית בחיבור בין הקיר האנכי לריצפה על מנת למנוע חדירת מים לקיר ,באמצעות הרולקה אנו מרחיקים את המים מהפינה אשר מהווה נקודת תורפה באיטום.צורת הרולקה כחצי ירח.נעשית בטרם האיטום.
איטום
איטום הינו מניעה של כניסת נוזל למבנה או לגוף מסויים ע"י נקיטת פעולה.
הרבצה
שיכבת הטיח הראשונה,ייעודה לאטום את המבנה וליצור תשתית טובה וחזקה לשכבה המיישרת.התערובת דלילה ועשויה ממלט וחול ודבקים.היחס בתערובת 1:3.

טיפים בנושא איטום מרפסת בעת שיפוץ

רוצה לתת לנו טיפ?
  • לאפשר איטום נכון יש צורך לבצע רולקות בהיקף החלל,לבטן את הצנרות,לנקות את השטח ולאטום בשתי שכבות
לטיפים נוספים בנוגע לאיטום מרפסת בעת שיפוץ

סרטונים מומלצים - איטום מרפסת בעת שיפוץ

כתבות מומלצות - איטום מרפסת בעת שיפוץ

powered by Tagonet