קטגוריות
סרטונים אחרונים
עבודות בובקט
פינוי אדמה בחפירת מרתף
עבודות בובקט
 
קרמיקה
כיצד מרקעים את הקיר טרם ההדבקה
קרמיקה
 
פוליביד
הנחת פוליביד לפני יציקה
פוליביד
 
גגות
החלפת רעפים
גגות
 
מונע טריקת דלת
שומר על אצבעות הילדים
מונע טריקת דלת
 

איטום גגות לפני החורף ? לא כדאי לחכות!

כשמדובר על איטום גגות, ובפרט איטום גג הבית חשוב מאוד לא לדחות את העניין, אומנם בקיץ פחות מרגישים את הגשם שחודר מבעד לגג, ונכון שפחות חשופים ללחות, אבל הנזק שנגרם מאיטום לקוי או חוסר איטום הולך ומצטבר, מוביל בסופו של עניין לחורף שבו בלילה סגרירי אחד ניתן להרגיש את הטיפות מתחילות לחדור. לכן, איטום גגות לא דוחים לרגע האחרון, איטום גגות באופן מיידי משמעותו איכות חיים וחסך משמעותי בדאגות המחר.

איטום גגות לפני החורף ? לא קשה כמו שנדמה לנו

מלאכת איטום גגות הינה מלאכה אשר מצריכה עבודה אך בעזרת החומרים הנכונים יכולה להפוך לפשוטה ומהירה ליישום. כאשר פונים לאיטום הגג חשוב לאתר את הבעיה מראש, לעלות, להציץ ולהעריך את גודל הנזק ואת גודל העבודה. כשמדובר על איטום הגג מומלץ לעשותו לפני תחילת החורף, קל יותר לבצע את העבודה בתנאי מזג אויר לא גשומים, ובנוסף ניתן לחסוך בלחץ מיותר ובהוצאות כלכליות נוספות אשר ייווצרו עקב איטום לא ראוי.

לאחר שלב האבחון מומלץ לקבל החלטה לגבי ביצוע העבודה, כיום קיימים בשוק מוצרים רבים אשר נוחים לשימוש, ידידותיים למשתמש וקלים ליישום, בין מוצרים אלה ניתן למצוא יריעות אשר מתאימות לפעולת איטום גגות, ומשחות מסוגים שונים, כמו כן קיימים מוצרים נלווים אשר מטרתם לי יעל את פעולת האיטום. כמובן שניתן לפנות לבעל מקצוע לביצוע העבודה, אך עם זאת חשוב לדעת שישנם מוצרי איטום גגות אשר מיועדים לשימוש עצמי וקלים להדבקה.  

חומרי איטום גגות ? במה חשוב שיעמדו?

כאשר פונים לקניית חומרי איטום גגות חשוב לוודא שהחומרים עומדים בתו התקן הישראלי לחומרים מסוגם. איטום טוב, העשוי מהחומרים המתאימים יחזיק לשנים, לכן כדאי לוודא את איכות המוצר ועמידותו בפני קרינה, טמפרטורות משתנות וכמובן לחות. בנוסף, בשוק כיום קיימים מגוון מוצרי איטום אשר ידידותיים לסביבה, ושאינם רעילים לאדם, בבחירת חומרי איטום גם בפרמטר זה מומלץ להתחשב - ועדיף שעה אחת קודם.

מקור המאמר: http://www.maker.co.il/3_30550/מאמר/איטום-גגות-לפני-החורף-לא-כדאי-לחכות!.html

כתיבת המאמר: פזקר

מושגים בנושא איטום גגות לפני החורף ? לא כדאי לחכות!

רוצה לתת לנו מושג?
איטום שלילי
איטום המתבצע מצידו הפנימי של המבנה.לרוב הסיבה לאיטום שלילי הוא חוסר היכולת לאטום מצידו החיצוני של המבנה עקב חוסר גישה.
האיטום השלילי בא למנוע חדירה של מים מבחוץ לתוך המבנה,שמו נובע מכיוון המים ביחס לחומר הבידוד,בצורתו הנכונה הבידוד מיושם כחיץ בין המבנה לאדמה ובכך מונע את מעבר המים הלוחצים אותו(את חומר הבידוד )כנגד המבנה וזהו איטום חיובי המים נעצרים בטרם יעברו למבנה.אך ישנם פעמים מסיבות אלו ואחרות שאינו נעשה כראוי ואז יש לבצע איטום מחלקו הפנימי של המבנה ,כך שהאיטום יימנע יציאה של המים במבנה לאחר שהמים חדרו דרך הקירות,במצב זה המים דוחקים את חומר האיטום ומנסים להפריד אותו מהתשתית עליה הוא מחובר . האיטום נעשה ע"י חומרי אטימה העמידים בלחץ שלילי.
כתב כמויות
כתב כמויות הוא טבלה המציגה את כל כמויות החומרים והעבודות הנחוצות לבניית מבנה, לעבודות תשתית או לעבודות פיתוח. כך למשל מחשבים כמויות של ברזל, בטון, בלוקים, שטחי פנים של קירות, אורך של ספי חלונות ומעקות. כתב הכמויות מתבצע על סמך תוכנית מאושרת.כתב הכמויות הינו פירוט של העבודות והחומרים המופיעים בתוכניות הביצוע השונות.
פלשונג
פח המכסה על נקודות חיבור בין שטחים כגון תפר התפשטות,חיבור בין גגות.הפח מסיט את המים ונותן גיבוי לשכבת האיטום
תרמיל
הינו המעטפת של טיובת החומר המוכנס לאקדח הסיליקון.התרמיל הינו קשיח ובכך מאפשר הפעלת לחץ באמצעות האקדח על החומר בלי שיפרוץ החוצה וישפך.

טיפים בנושא איטום גגות לפני החורף ? לא כדאי לחכות!

רוצה לתת לנו טיפ?
  • במידה וקיימת אמבטיה אקרילית יש לאטום את המרווח בינה לבין הקרמיקה בקירות באמצעות סיליקון מכיוון שאמבטיה אקרילית תגרום לרובה בחיבור לצאת
לטיפים נוספים בנוגע לאיטום גגות לפני החורף ? לא כדאי לחכות!

סרטונים מומלצים - איטום גגות לפני החורף ? לא כדאי לחכות!

כתבות מומלצות - איטום גגות לפני החורף ? לא כדאי לחכות!

powered by Tagonet