קטגוריות
סרטונים אחרונים
פיצול נקודת מים
הוספת נקודת מים בצנרת פקס
פיצול נקודת מים
 
קיר בריקים
הדבקת בריקים ומילוי רובה
קיר בריקים
 
שער למדרגות
ניתן להארכה,מונע נפילה
שער למדרגות
 
גגות
החלפת רעפים
גגות
 
בדיקת כלור
כיצד בודקים את כמות הכלור במים
בדיקת כלור
 

פרקטים, דשא סינטטי, שטיחים, ריצוף PVC ועוד כל מה שרצית לדעת מאת פרפקט פרקט

ענף החיפויים לרצפה ולקירות התפתח וקיבל תנופה

במאה האחרונה בצורה משמעותית ביותר ע"י התאמתו להתפתחות הכללית של הבנייה המודרנית ההייטק והמדיצינה   ע"י כך שהדרישות אם לקליניקות וחדרי ניתוח לחומריים סטריליים וייחודיים ואם לחדרי מחשבים.

תקניים לחומרים עם התנגדויות אנטי סטטיות שונות (הרכה) כמו גם כמובן תקנים לחומרים חסיני בערה התפשטות עשן וטפטוף במיוחד למקומות ציבוריים   פתחי מילוט וחדרי מדרגות.

נתחיל בריצוף P.V.C לדגמיו השונים המתאמים כאמור למוסדות רפואיים, בתי קולנוע, רשתות שיווק לבתים משרדים ומה לא.

ה P.V.C ראשיי תיבות של פולטילן וניל כלואוריט. הינו מהדורה מודרנית לחומר קודם שיוצר באירופה עוד בסוף המאה הקודמת ועד מחציתה הראשונה של ה-120 היה מכונה לינולאום שבסיסו היה חומר קרטוני קשיח ועליו ציפוי חלק ולא גמיש החזק ביותר ועמיד בפני שריטות ושחיקה. המחליף שלו דהיום הוא כאמור

ה P.V.C המיוצר בעוביים וברחבים שונים, קיים גם P.V.C למשטחי ספורט.

  וכן P.V.C   דמוי פרקט מוזאיקה וקרמיקה וכו'   שבדרך כלל מכונה כ- P.V.C   ביתי. יש כאלה גם שמרופדים בשכבת ספוג של עד שלושה מילימטר עובי.

לעומתם יש את ה P.V.C   התעשייתי הבידיוטי שמתאים לצריכה המסיבית, ולא נשרט ולא נשחק כמעט.   המיועד כמובן למקומות ציבוריים כמו בתי קולנוע, בתי כולבו, בתי ספר בכיתות הלימוד ועוד.

אך ללא חומרים מקבילים ומתחרים אין בעולמינו ומה שהצר את תנופת הפצת ה P.V.C    זה הקרמיקה השטיחים מקיר לקיר ולאחרונה הפרקטים.

שטיחים מקיר לקיר לאולמות לחנויות לחדרים סלוניים ועוד גם הם באים בדגמים שונים ומגוונים ולמקומות ציבוריים עם תקנים מחמירים של חסיני אש צפיפות ועמידה בפני שחיקה וכמובן אנטי סטטיים.

השטיחים לפרויקטים גדולים באים באריחים עם תשתית גומי או ביטומן או לבד בגדלים 50/50, 60/60, 100/100 נחשבים ליקרים יותר מאחרים.

שטיחים לולאות בגבהים שונים חלקים או המשולבים בדוגמא נקראים הידרו שיפט מבוקשים יותר לחנויות ומשרדים.

שטיחים שעירים יותר בגבהים שונים לבתים חדרי שינה וכו' בדגמים חלקים או מדוגמים מחומרים צמר, ניילון, פוליפרופילן, ואקרילן.

השטיחים באים בעיקר מאירופה וארה"ב ואף מיוצרים בארץ.

הרוחב שלהם באירופה ובארץ 4 מטר והמיוצרים בארה"ב 3.66 מטר .

פרקטים

הפרקט הקלאסי העתיק הוא מעץ מלא השכלול בא עם הפרקט התלת או הדו שכבתי. הפרקט מעץ מלא עולה כ 100 $ למ"ר בעוד התלת או הדו שכבתי המחיר נע בין 35 ל- 75$ תלוי בדגם את אלה מחליפים הפרקטים הסינטטיים המכונים למינציה שבסיסם   עשוי מעיסה של נסורת עץ ודבק המיוצר בטכניקה משוכללת וחזקה.

עליה מתקינים צילום חד ואוטנטי של עץ טבעי   זה או אחר, ורק עין בוחנת ומקצועית יכולה להבחין בחיקוי. על הצילום יש מריחות של חומרים שקופים וחזקים ביותר השומרים על המראה החד והרענן של הפרקט וכן כמובן על עמידותו בפני שריטות ושחיקה. הלמינציה מדורגת לגבי אפשרויות השחיקה כ A.C-3 או A.C-4 כאשר ה A.C-4 נחשב לעמיד יותר הבדיקה נעשתה ע"י ליטוש כמה אלפי סיבובים בדקה במשקל מסוים ובזמן קבוע ולפי עומק החדירה נקבעה הדרגה דעתי האישית שאין הבדל גדול בין 2 הדרגות העובי של הפרקטים הנע בן 6-8- 9.5 מ"מ . והוא בא בסרגלים של כ- 19 ס"מ רוחב ובאורכים שונים של מעל   1 מטר אורך מופיע כסטריפ מספר פסים על הפלטה וכדק פלטה רחבה .

דק

לחצרות מעץ אורן מחוטא טבעי או צבוע בשמן או בלק או עץ אפריקאי שבא בדרך כלל בגוון טבעי.

  אופן ההתקנה של כל הנ"ל.

ריצוף P.V.C

1. החלקת רצפה בשפכטל ולפי התשתית בין 1 ל-3 שכבות והדבקה עם דבק אקרילי על בסיס מים שיחליף את הדבק מגע.

2. לאחר הדבקה החיבור בין היריעות המודבקות ע"י חוט ריתוך בקוטר של 1.5 מ"מ והגמר מסביב עם פנלים לפי הגובה הנדרש בד"כ 7 ס"מ או 10 ס"מ.

שטיחים  

הדבקה לאחר החלקת השטח אם יש צורך. וההדבקה עם דבק אקרילי על בסיס מים או ע"י דבק מגע. את הפנלים חותכים מהשטיח עצמו ותופרים בחלק העליון.

פרקטים

התקנה של עץ מלא על תשתית של סרגלים 5-10 ס"מ ועל ידי מסמור פרקט תלת שכבתי ע"י תשתית ספוג בעובי הנדרש ומריחת דבק בצידי הפרקט ועל ידי הצמדת זכר נקבה אחד לשני וזו מכונה רצפה צפה.

פרקט דו שכבתי ע"י הדבקה בדבק מיוחד על גבי התשתית שאמורה וחייבת להיות יישרה ואם אינה כזאת יש להחליקה ולישרה עם חומר המכונה מדה מתפלסת.

פרקט למינציה

השכלול האחרון שבלמינציה   שגם הוא אך ורק על גבי ספוג ובשיטה הצפה הוא הקליק ההיקפי אין צורך בדבק הסרגלים ננעלים בקליק אחד על השני מכל ארבעת הצדדים ולכן מכונה קליק הקיפי והוא היום הלהיט המומלץ.

וכמעט אחרון שלא הוזכר הוא הדק שמתאים לגינה שבחצר ואף לחדרי רחצה.

הדק עמיד בפני רטיבות עובש ועוד בישין מרעין של רטיבות ונזקי מים ומזג אויר.

הדשא הסינטטי מחליף את הרגיל לטבעי שמכונה:

דשא תוך יום יומיים ללא קרחות וללא מים מתאים לפנטהאוזים ולגינות ולאחרונה רואים אותו כאביזר קישוט בבתי קפה ולו דווקא בצבע ירוק,

הדשא בא ברחבים של 2- 4 מטר ובעובי של 4 ממ" ועד 5.5 ס"מ .

קיימת הדרכה לעבודה עצמית חינם או הפניה לבעל מקצוע שעלות התקנה היא בין 40-120 ? למטר מרובע. לפי דרישת המזמין.

בנוסף התפתח גם ענף הניקוי שטיחים עם התאמה של דטרגנטים שונים המותאמים לסיבי השטיח בין אם הוא מצמר טבעי ובין אם מסיב סנטתי כמו פוליפרפילן או ניילון ועוד. וכן החומר להגנת ריפודים ושטיחים מפני כתמי קפה ומיצים שונים. ההגנה הנ"ל מונעת חדירה של נוזלים אל תוך הסיבים אלא בניהם ואז עם סמרטוט או טישו רגיל ניתן לספוג את הכתם ואם הינו כתם עיקש על ידי הצפתו ולחיצה חוזרת על הכתם ותעלימו.

לשאלות ופרטים נוספים כל המעוניין יענה ברצון ניתן לפנות אלינו במייל: mailto:e.o.z@012.net.il

 או ל- 03-6957941/050-5213194

הכותב: עוסק בתחום משנת 1964 מאחוריו שנות ניסיון רבות.

מאת:

א.צ אליעזר

מנכ"ל פרפקט פרקט

תל אביב

מקור המאמר: http://www.maker.co.il/3_7036/מאמר/פרקטים-דשא-סינטטי-שטיחים-ריצוף-PVC-ועוד-כל-מה-שרצית-לדעת-מאת-פרפקט-פרקט.html

כתיבת המאמר: אליעזר אוהב ציון - מנכ"ל פרפקט פרקט

מושגים בנושא פרקטים, דשא סינטטי, שטיחים, ריצוף PVC ועוד כל מה שרצית לדעת מאת פרפקט פרקט

רוצה לתת לנו מושג?
מכונת קרמיקה
מכונת הקרמיקה הינה משטח בעל ידית הנעה על סרגל לאורך המשטח.בקצה הידית קיימת דיסקה אשר במגע עם הקרמיקה שורטת אותה ומתווה את מסלול השבירה.לאחר העברת הידית על הקרמיקה יש להכות בידית על מנת שהקרמיקה תישבר.
כתב כמויות
כתב כמויות הוא טבלה המציגה את כל כמויות החומרים והעבודות הנחוצות לבניית מבנה, לעבודות תשתית או לעבודות פיתוח. כך למשל מחשבים כמויות של ברזל, בטון, בלוקים, שטחי פנים של קירות, אורך של ספי חלונות ומעקות. כתב הכמויות מתבצע על סמך תוכנית מאושרת.כתב הכמויות הינו פירוט של העבודות והחומרים המופיעים בתוכניות הביצוע השונות.
פינצה
מספריים המשמשות להרמת משטחים כבדים,פועלות ע"י שימוש במסת ההרמה כלחץ הסגירה על המשטח אותו מרימים
הועלה לאתר ע"י: שיש יובל

טיפים בנושא פרקטים, דשא סינטטי, שטיחים, ריצוף PVC ועוד כל מה שרצית לדעת מאת פרפקט פרקט

רוצה לתת לנו טיפ?
  • בעת הזמנת הריצוף יש לתת את הדעת אם מזמינים פנלים עם פאזה או חותכים את הפנלים מהריצוף דבר שיגרום לפנלים בלי פאזה או אגפלט (שאריות)גבוהה
לטיפים נוספים בנוגע לפרקטים, דשא סינטטי, שטיחים, ריצוף PVC ועוד כל מה שרצית לדעת מאת פרפקט פרקט

סרטונים מומלצים - פרקטים, דשא סינטטי, שטיחים, ריצוף PVC ועוד כל מה שרצית לדעת מאת פרפקט פרקט

כתבות מומלצות - פרקטים, דשא סינטטי, שטיחים, ריצוף PVC ועוד כל מה שרצית לדעת מאת פרפקט פרקט

powered by Tagonet