קטגוריות
סרטונים אחרונים
פיצול נקודת מים
הוספת נקודת מים בצנרת פקס
פיצול נקודת מים
 
פוליביד
הנחת פוליביד לפני יציקה
פוליביד
 
גבס
קיר גבס עגול
גבס
 
מונע טריקת דלת
שומר על אצבעות הילדים
מונע טריקת דלת
 
חלונות
החלפת שלב בחלון רפרפה
חלונות
 

פתיחת סתימה בכיור - עשה זאת בעצמך

אנחנו מתייחסים לאינסטלציה של הכיורים שלנו כמו שאנחנו מתייחסים למינוס בבנק או לדיאטה. אנחנו מאמינים שיש דברים מסוימים שאם אף אחד לא יודע שהשחלנו דרך החור הקטנטן של הכיור, אז סימן שהם יחליקו בקלות עד הביוב. את הג'יפה בכיור שאנחנו מתעצלים לגרוף לפח אנחנו משחילים דרך הרשת וחושבים שאף אחד לא יודע, שלא לדבר על השיערות שמצטברות להן אט ? אט בסיפון עד שמגיע יום הדין ואנחנו צריכים לפתוח את הסתימה בכיור.

מה עושים?

בפתיחת סתימה, כמו שאומרת ההוראה הראשונה בספר הבישול של אחת מעדות ישראל: דבר ראשון, תרגעו. זה לא סוף העולם. אפילו אם נדמה שצריך לעשות פתיחת סתימה בכיור, זה לא בטוח. דבר ראשון משתמשים בפומפה. הכניסו את הפומפה לכיור וודאו שפיית הגומי של הפומפה מכסה את הפתח של הכיור וכן שפיית הפומפה מכוסה בשכבה של מים. בשלב הזה ניתן להתחיל לפמפם (10-15 פעם), לחץ המים הנוצר מהפמפום כנראה יביא לשחרור הסתימה. דעו לכם שגם אם תזמינו שרברב   זה הדבר הראשון שהוא יעשה.

אם זה לא עובד, נקו את הסיפון. הסיפון הוא הבליטה הזו שנמצאת מתחת לכיור, בדיוק היכן שאתם שמים את חומרי הניקוי ולפעמים את הפח. תפקידו לנקז את הליכלוך הכבד מהכיור. שימו דלי מתחת לכיור, ופרקו את הסיפון. הוא מתפרק בקלות, אם לא, השתמשו במפתח צינורות. שימו לב שגומיית האטם לא תיפול ולא תאבד כשאתם פותחים את הסיפון. שמרו אותה. נסו לתת למים החמים לזרום, דבר שבוודאי יביא לשחרור הסתימה. אם לא, את הסתימה ניתן לשחרר בעזרת מברג או חוטר אותו מכינים מקולב מתכת ישן. רוב הסיכויים שהדבר יביא לשחרור הסתימה. לפעמים הסתימה היא מעל לסיפון ואז יש לפרק גם אותו. כשאתם מרכיבים מחדש את חלקי הסיפון שימו לב: יש להדק אותם בכוח יד. אם אתם משתמשים בכל זאת במפתח צינורות אל תהדקו אותם יותר מדי.

זהו השיעור הראשון באינסטלציה. יתכן וזה הזמן כבר להחליף את הסיפון, אל תקנו רק חלק אחד, כי לא בטוח שהוא ישתלב היטב עם יתר החלקים, וגם זמן השחיקה של החלק ומצבו שונים מיתר החלקים. החליפו את כל הסיפון. אם זה גדול עליכם, קראו לאינסטלטור.

בכיור המקלחת הבעיה שבגללה נזקקים לשחרור סתימה בדרך כלל היא שיערות. פרקו את פתח הניקוז - בדרך כלל יש בורג אותו ניתן להבריג החוצה עם הרשת הבסיסית שחוסמת את פתח הניקוז ? והוציאו את השיערות.

בטיחות בעבודה:

  • מי שנגעל מהלכלוך יכול להשתמש בכפפות. אני ממליץ על כפפות לטקס שניתן להשיג בכל בית מרקחת, סופר או חנות כלי-עבודה.
  • השתדלו לא להפעיל כוח רב על המערכת, היא אמורה להתפרק בכוח יד בלבד.
  • אל תעשו את הטיפ לגבי פתיחת הצנרת אם כבר שפכתם חומרים לפתיחת צנרת. השילוב עלול ליצור תערובת של אדים רעילים המסוכנים לביטחונכם.

טיפים:

כמה רעיונות לפני שאתם שולפים את התותחים הכבדים:

  • כדי לפתוח סתימה בכיור ניתן לשפוך חצי כוס סודה לשתיה לכיור ועל זה חצי כוס חומץ, ולאחר רבע שעה לשפוך מים רותחים לפתח הכיור. מומלץ לעשות פעולה זו אחת לשבועיים כדי למנוע הצטברות אבנית.
  •   אפשרות נוספת היא לשפוך קצת אבקה של המדיח לכיור ויתכן וזה יפתח את הסתימה.
  •   ניתן להשתמש במי אש בריכוז 30% - 37% כדי לפתוח את הסתימה.
  • אחרי ששחררתם את הסתימה, הקפידו, לפחות במטבח, לשים על פתח הניקוז של הכיור רשת שתמנע את מעבר הג'יפה לביוב.

מקור המאמר: http://www.maker.co.il/3_4671/מאמר/פתיחת-סתימה-בכיור-עשה-זאת-בעצמך.html

כתיבת המאמר: גיל מרקו

מושגים בנושא פתיחת סתימה בכיור - עשה זאת בעצמך

רוצה לתת לנו מושג?
מנגנון הדחה
 
הועלה לאתר ע"י: טל
סודה קאוסטית
NaOH נתרן הידרוקסידי,משמש למגוום שימושים בתעשייה כגון :ייצור חומרי ניקוי,נייר וכפותח סתימות ביוב לשימוש בייתי.הסודה קאוסטית הינה מסוכנת וקשה לוויסות תגובתה מתפרצת ואלימה (בעת טבילת הנתרן  במים)
מפתח שוודי
משמש לפתיחה והידוק של ברגים ואומים,בעל מנגנון נח לתפעול. חסרונו בכך שהוא אינו מתאים לפתיחת ברגים ואומים הסגורים חזק במיוחד מכיוון שהם מחליקים
צינור נשמ
צינור נשמ הינו צינור אשר קצהו העליון פתוח ,לרוב נמצא מעל הקומה האחרונה.תפקידו למנוע היווצרות ואקום במערכת הניקוז של הדולכין.וכל מערכת דולכין במבנה אמורה להיות מחוברת אליו.

טיפים בנושא פתיחת סתימה בכיור - עשה זאת בעצמך

רוצה לתת לנו טיפ?
  • בעת התקנת דוד שמש/חשמל עדיף תמיד להתקין את המערכת מחוץ לבית,בעת תקלה המים יינלו מחוץ למבנה ולא ייגרמו נזק
לטיפים נוספים בנוגע לפתיחת סתימה בכיור - עשה זאת בעצמך

סרטונים מומלצים - פתיחת סתימה בכיור - עשה זאת בעצמך

כתבות מומלצות - פתיחת סתימה בכיור - עשה זאת בעצמך

powered by Tagonet