קטגוריות
סרטונים אחרונים
גגות
החלפת רעפים
גגות
 
בדיקת כלור
כיצד בודקים את כמות הכלור במים
בדיקת כלור
 
פיצול נקודת מים
הוספת נקודת מים בצנרת פקס
פיצול נקודת מים
 
תיקון גג רעפים
איתור והחלפת רעף שבור
תיקון גג רעפים
 
קרמיקה
כיצד מרקעים את הקיר טרם ההדבקה
קרמיקה
 

פתיחת סתימה בכיור - עשה זאת בעצמך

אנחנו מתייחסים לאינסטלציה של הכיורים שלנו כמו שאנחנו מתייחסים למינוס בבנק או לדיאטה. אנחנו מאמינים שיש דברים מסוימים שאם אף אחד לא יודע שהשחלנו דרך החור הקטנטן של הכיור, אז סימן שהם יחליקו בקלות עד הביוב. את הג'יפה בכיור שאנחנו מתעצלים לגרוף לפח אנחנו משחילים דרך הרשת וחושבים שאף אחד לא יודע, שלא לדבר על השיערות שמצטברות להן אט ? אט בסיפון עד שמגיע יום הדין ואנחנו צריכים לפתוח את הסתימה בכיור.

מה עושים?

בפתיחת סתימה, כמו שאומרת ההוראה הראשונה בספר הבישול של אחת מעדות ישראל: דבר ראשון, תרגעו. זה לא סוף העולם. אפילו אם נדמה שצריך לעשות פתיחת סתימה בכיור, זה לא בטוח. דבר ראשון משתמשים בפומפה. הכניסו את הפומפה לכיור וודאו שפיית הגומי של הפומפה מכסה את הפתח של הכיור וכן שפיית הפומפה מכוסה בשכבה של מים. בשלב הזה ניתן להתחיל לפמפם (10-15 פעם), לחץ המים הנוצר מהפמפום כנראה יביא לשחרור הסתימה. דעו לכם שגם אם תזמינו שרברב   זה הדבר הראשון שהוא יעשה.

אם זה לא עובד, נקו את הסיפון. הסיפון הוא הבליטה הזו שנמצאת מתחת לכיור, בדיוק היכן שאתם שמים את חומרי הניקוי ולפעמים את הפח. תפקידו לנקז את הליכלוך הכבד מהכיור. שימו דלי מתחת לכיור, ופרקו את הסיפון. הוא מתפרק בקלות, אם לא, השתמשו במפתח צינורות. שימו לב שגומיית האטם לא תיפול ולא תאבד כשאתם פותחים את הסיפון. שמרו אותה. נסו לתת למים החמים לזרום, דבר שבוודאי יביא לשחרור הסתימה. אם לא, את הסתימה ניתן לשחרר בעזרת מברג או חוטר אותו מכינים מקולב מתכת ישן. רוב הסיכויים שהדבר יביא לשחרור הסתימה. לפעמים הסתימה היא מעל לסיפון ואז יש לפרק גם אותו. כשאתם מרכיבים מחדש את חלקי הסיפון שימו לב: יש להדק אותם בכוח יד. אם אתם משתמשים בכל זאת במפתח צינורות אל תהדקו אותם יותר מדי.

זהו השיעור הראשון באינסטלציה. יתכן וזה הזמן כבר להחליף את הסיפון, אל תקנו רק חלק אחד, כי לא בטוח שהוא ישתלב היטב עם יתר החלקים, וגם זמן השחיקה של החלק ומצבו שונים מיתר החלקים. החליפו את כל הסיפון. אם זה גדול עליכם, קראו לאינסטלטור.

בכיור המקלחת הבעיה שבגללה נזקקים לשחרור סתימה בדרך כלל היא שיערות. פרקו את פתח הניקוז - בדרך כלל יש בורג אותו ניתן להבריג החוצה עם הרשת הבסיסית שחוסמת את פתח הניקוז ? והוציאו את השיערות.

בטיחות בעבודה:

  • מי שנגעל מהלכלוך יכול להשתמש בכפפות. אני ממליץ על כפפות לטקס שניתן להשיג בכל בית מרקחת, סופר או חנות כלי-עבודה.
  • השתדלו לא להפעיל כוח רב על המערכת, היא אמורה להתפרק בכוח יד בלבד.
  • אל תעשו את הטיפ לגבי פתיחת הצנרת אם כבר שפכתם חומרים לפתיחת צנרת. השילוב עלול ליצור תערובת של אדים רעילים המסוכנים לביטחונכם.

טיפים:

כמה רעיונות לפני שאתם שולפים את התותחים הכבדים:

  • כדי לפתוח סתימה בכיור ניתן לשפוך חצי כוס סודה לשתיה לכיור ועל זה חצי כוס חומץ, ולאחר רבע שעה לשפוך מים רותחים לפתח הכיור. מומלץ לעשות פעולה זו אחת לשבועיים כדי למנוע הצטברות אבנית.
  •   אפשרות נוספת היא לשפוך קצת אבקה של המדיח לכיור ויתכן וזה יפתח את הסתימה.
  •   ניתן להשתמש במי אש בריכוז 30% - 37% כדי לפתוח את הסתימה.
  • אחרי ששחררתם את הסתימה, הקפידו, לפחות במטבח, לשים על פתח הניקוז של הכיור רשת שתמנע את מעבר הג'יפה לביוב.

מקור המאמר: http://www.maker.co.il/3_4671/מאמר/פתיחת-סתימה-בכיור-עשה-זאת-בעצמך.html

כתיבת המאמר: גיל מרקו

מושגים בנושא פתיחת סתימה בכיור - עשה זאת בעצמך

רוצה לתת לנו מושג?
כוסית קידוח לעץ
כוסית בעלת דפנות משוננות אשר בעת סיבוב הכוסית חותכים את המשטח איתו באים במגע.
את הכוסית מחברים לכלי חשמלי מקדחה או מברגיה בעלת מתאם מיוחד להשיג סל"ד גבוהה.
הכלי משמש לעבודות גבס,אינסטלציה ועץ. 
ביובית

משאית מיוחדת שעליה מיכל גדול, משאבות וציוד נוסף.הביובית משחררת סתימות ושואבת בורות ביוב, שומן ודלק בעבודות הנ"ל מבצעים פעולה שמזכירה שאיבת ואקום בעוצמה גבוהה מאוד.

ברז ניל
ברז הניל עשוי מפליז או פלסטיק,לרוב מופיע בקטרי מוצא של 3/8,1/2 המשמש כחיבור קצה לצנרת המים וכהכנה לברז הפרח.קיים כיום ברז ניל עם יציאת 3/4 המשמש למכונת כביסה או מדיח.בנוסף קיים ברז ניל כפול המשמש כהכנה לברז פרח כאשר בכניסה קיים רק מים חמים או קרים.ואחרון חביב הינו ברז הניל המשמש כמפצל לנק' קיימת לשתי נקודות לרוב למדיח ולברז פרח. 
 
כתב כמויות
כתב כמויות הוא טבלה המציגה את כל כמויות החומרים והעבודות הנחוצות לבניית מבנה, לעבודות תשתית או לעבודות פיתוח. כך למשל מחשבים כמויות של ברזל, בטון, בלוקים, שטחי פנים של קירות, אורך של ספי חלונות ומעקות. כתב הכמויות מתבצע על סמך תוכנית מאושרת.כתב הכמויות הינו פירוט של העבודות והחומרים המופיעים בתוכניות הביצוע השונות.

טיפים בנושא פתיחת סתימה בכיור - עשה זאת בעצמך

רוצה לתת לנו טיפ?
  • בעת התקנת ברז יש לסובב את הברז 4 פעמים סביב צירו,סיבוב יתר יכול לגרום לשבר אשר יכול להיות ניסתר ותוצאותיו יראו במועד מאוחר יותר
לטיפים נוספים בנוגע לפתיחת סתימה בכיור - עשה זאת בעצמך

סרטונים מומלצים - פתיחת סתימה בכיור - עשה זאת בעצמך

כתבות מומלצות - פתיחת סתימה בכיור - עשה זאת בעצמך

powered by Tagonet