קטגוריות
סרטונים אחרונים
פוליביד
הנחת פוליביד לפני יציקה
פוליביד
 
בולם טריקה דלת
למניעת טריקת הדלת על אצבעות הילדים
בולם טריקה  דלת
 
גגות
החלפת רעפים
גגות
 
גבס
קיר גבס עגול
גבס
 
מונע טריקת דלת
שומר על אצבעות הילדים
מונע טריקת דלת
 

כיצד עושים עציץ צף לבריכת נוי

עציץ רשת צף לשמירת צמחי מים צפים בעשייה עצמית

הועלה לאתר ע"י: אקווה גן aquagarden
Do It Yourself
עציץ רשת צף לשמירת צמחי מים צפים בעשייה עצמית
ניכתב על ידי צלי בירנבוים

לכל בעלי בריכות הנוי בארץ ידוע שכאשר אנו מאכלסים בבריכת הנוי שלנו דגי קוי (קרפיון) שהם הדגים היפים והחזקים ביותר בתנאים קשים כמו חום וקור, ישנה בעיה והיא אכילת צמחי המים הצפים כמו חסות מים, יקינטון המים , עדשות מים ועוד וכן את שושנות המים(נימפאות). מזונם הטבעי של דגי הקוי הוא אצות מים ולכן אנו נתקלים בקושי בשילוב צמחיה ודגי קוי בבריכה. נשאלת השאלה: מה עושים בכל זאת? כיצד מתגברים על קושי זה? הפתרון הוא פשוט ולא מסובך כלל; כל שעלינו לעשות הוא גידור אזור סגור לצמחיה כדי שלדגים לא תהיה גישה לצמחייה .

בשרטוטים המצורפים ניתן לראות את מה שעלינו להכין ואלו פעולות פשוטות קלות מאוד להכנה. ניתן להכין את העציץ הצף בכל צורה כמו משולש,מרובע , עגול, וכל צורה אשר תעלה על דעתכם. את העציץ הרשת מיצרים מחומרים אשר ניתן להשיג בכל בית או משתלה.

מעגלים צינור השקיה ומחברים בין שתי הקצוות באביזר מחבר ועל ידי כך אנו יוצרים עיגול . מיצרים שניים, תחתון ועליון ומחברים ביניהם רשת בעלת חורים גדולים בחוט ניילון של דייגים. כמו כן מחברים תחתית מרשת וכך אנו יוצרים עציץ צף. רצוי לעגן את העציץ במקום הנבחר על ידי קשירת העציץ אל אבנים בשתי מקומות על ידי חוט ניילון ובצורה זאת אנו ממקמים את העציץ במקום הרצוי לנו והוא לא זז ממקומו על ידי הרוח או על ידי הדגים. וכן אפשר "לגדר" את העציץ של שושנת המים ברשת. כדי למנוע אכילת העלים והוצאת מילוי המצע שבעציץ אל הבריכה ע"י הדגים.

ישנה אפשרות אחרת לשתילת צמחי מים בבריכה על ידי הגבלת אזור שחיית הדגים על ידי יצירת מחיצת רשת בין דפנות הברכה, כדי ליצור שטח מגודר עבור הצמחים, ואז דגי הקוי אינם יכולים לעבור מצד אחד לשני. חשוב מאוד שהרשת תהיה בעלת חורים יחסית גדולים כדי שתהייה למים אפשרות לעבור חופשי בין שני חלקי הבריכה וזאת לאפשר סירקולציה טובה של המים בבריכה.

וכן ישנה אפשרות למי שיש זמן לאכלס את הבריכה עם דגי קוי קטנים 4 עד 6 ס"מ ולאחר כמה
שבועות מתחילת הפעלת הבריכה כולל צמחי הנימפאה ולדאוג שהדגים יקבלו מזון יומי .
הדגים מתרגלים לצמחייה ולא יחפשו לנשנש בהם.

תמונה

תמונה

תמונה

תמונה

צמחית הנימפאות הזאת בעציץ רשת .
אפשר לראות את זה גם בסרט בקישור המצורף.
http://www.youtube.com/watch?v=GRC5XkLzbTs

הצעת יעול ..רצוי מאוד לחבר את צינור ניקוז המים של המזגן אל הבריכה חיסכון עצום בכסף. ומים

מנהל פורום זה
מנהל פורום דגים ב-ynet
http://www.ynet.co.il/home/0,7340,L-2652-16824,00.html
אתר אקווה גן
http://www.aquagarden.co.il/
http://www.aquagardenforum.co.il/

מושגים בנושא כיצד עושים עציץ צף לבריכת נוי

רוצה לתת לנו מושג?
אדריכל נוף
אדריכלי נוף הם האחראיים למעשה לאיזון ולשילוב בין פיתוח סביבתי, לשימור הסביבה הטבעית בה מתבצע הפיתוח.
אדריכלי נוף מעצבים גנים ציבוריים, פארקים, פארקי שעשועים, קניונים ועוד. הם מעצבים את אלה לא רק בצורה פרקטית אלא גם שיהיו יפים נוחים וישרו אווירה טבעית. הם מתכננים את המיקום של הבניינים, הכבישים ומדרכות ואת מקומה של הצמחייה. שימור היסטורי ושימור משאבים טבעיים הם אובייקטים חשובים אחרים שאדריכלי נוף חייבים להבין אותם בדיוק כפי שהם לומדים לעצב.
כתב כמויות
כתב כמויות הוא טבלה המציגה את כל כמויות החומרים והעבודות הנחוצות לבניית מבנה, לעבודות תשתית או לעבודות פיתוח. כך למשל מחשבים כמויות של ברזל, בטון, בלוקים, שטחי פנים של קירות, אורך של ספי חלונות ומעקות. כתב הכמויות מתבצע על סמך תוכנית מאושרת.כתב הכמויות הינו פירוט של העבודות והחומרים המופיעים בתוכניות הביצוע השונות.

טיפים בנושא כיצד עושים עציץ צף לבריכת נוי

רוצה לתת לנו טיפ?
  • כאשר רוצים למנוע גדילת עשבים שונים באמצעות ריסוס ,ראשית יש לרסס ולמנוע השקייה מס' ימים על מנת שהחומר ייספג ע"י העשב לאחר שהוא מראה סימני התייבשות ניתן לנכש.
לטיפים נוספים בנוגע לכיצד עושים עציץ צף לבריכת נוי

סרטונים מומלצים - כיצד עושים עציץ צף לבריכת נוי

כתבות מומלצות - כיצד עושים עציץ צף לבריכת נוי

powered by Tagonet