קטגוריות
סרטונים אחרונים
גבס
קיר גבס עגול
גבס
 
בטון
הכנת בטון אדום
בטון
 
כלונס
כיצד קודחים כלונס
קידוח יסודות באמצעות jcb
כלונס
 
עבודות בובקט
פינוי אדמה בחפירת מרתף
עבודות בובקט
 
בטיחות גפ"ם
ענף מסוכן ונפיץ ששמו גז
בטיחות גפ"ם
 

הוראות להתקנת בריכות מים קטנות בכוחות עצמכם.

לחסוך כסף - הוראות התקנת בריכות מים קטנות
ניכתב על ידי צלי בירנבוים...

הועלה לאתר ע"י: אקווה גן aquagarden
לחסוך כסף - הוראות התקנת בריכות מים קטנות
ניכתב על ידי צלי בירנבוים
והנה אנו שוב לקראת הקיץ וחלום בריכות הנוי אצלנו בחצר או בגג יכול לקרום עור וגידים. אבל מה - חלומנו קשה להשגה בגלל המחירים הגבוהים אשר בעלי המקצוע דורשים וזה מרחיק אותנו מהחלום. בנישה הזאת שבין החלום והמציאות אנו נגשים את החלום, וכן נוכל לגעת בו. וזה בעזרתכם בבניה עצמית לפי הוראות הבניה המצורפת בליווי תמונות אשר תעזור לכם בבניה (חיסכון של אלפי שקלים).

מיקום והכנה :

ראשית עלינו למקם את הבריכה במקום מרכזי אשר מכול מקום בבית אפשר יהיה לראות להשקיף וליהנות. לאחר בחירת המקום יש להחליט על צורת הבריכה ולסמן את הצורה בעזרת חבל או צינור מים

תמונה

לאחר זאת יש להרטיב את המקום בהרבה מים כדי שנוכל לחפור בקלות (בחורף אין צורך בהרטבה ) מתחילים בחפירה לאחר 24 שעות.

תמונה

תמונה

כאשר אנו מעונינים בשילוב צמחי מים ודגים, יש לחפור את הבריכה בעומקים שונים העומק המכסימלי חייב להיות לא פחות מאשר 50 ס"מ (לקבלת צמיחה יפה של צימחי הנימפאה).

תמונה

כאשר אנו רוצים רק דגים בבריכה אפשר לחפור לעומקים יותר גדולים אפילו עד עומק של מטר ויותר תלוי בגודלם וסוגם של הדגים. יש לשים לב כאשר ישנם ילדים קטנים בבית, יש להשגיח שלא תהייה להם גישה למים (סכנת טביעה!!!). את עומק הבריכה אפשר לחשב בקלות על ידי סרגל עץ ומטר מדידה וכן שומרים על פילוס גדות הבריכה.

תמונה

תמונה

לאחר שסיימנו את החפירה יש להוציא את כל האבנים, שורשי העצים ולפנות צנרות מים וכל אשר יכול בעתיד לגרום לפציעת היריעה.

תמונה

לאחר זאת רצוי להניח על הדפנות בד-לבד או שמיכה ישנה, או הטוב ביותר זה לפזר חול ים או חמרה נקיה.

תמונה

תמונה

לאחר בדיקה סופית של החפירה וסילוק כל העצמים החדים אנו מוכנים לפרוס את היריעה.

יריעות ה- PVC :

תמונה

לפני קניית היריעה יש לבדוק עם המוכר את סוג היריעה. חשוב ביותר לבדוק שהיריעה תוכל לעמוד בתנאים הקשים אשר בארץ - שהיריעה הזאת תוכל לעמוד בקרינת השמש החזקה אשר בארצנו ולא תתבלה ותתפורר לאחר כמה שנים.
יש לבקש תעודת אחריות וחתומה בנושא ה-UV.
את מידות היריעה אפשר לחשב על ידי המחשבון באתר.
(בקישור המצורף)
http://www.aquagarden.co.il/pond_sizes.html

מומלץ לפרוס את היריעה על הדשא או משטח אחר בשמש כדי שתתחמם ותתרכך במקצת, כך שיהיה יותר קל לפרוס אותה על החפירה. לאחר הפריסה יש להתחיל למלא במים ותוך כך יש להיכנס לבריכה ולעזור ליריעה להתקפל נכון ולהיצמד טוב יותר אל קירות הבריכה, כך שהקיפולים נראים יותר טוב אסתטית.
חשוב בשלב זה לקרוא את מונה המים של הבית לשם קבלת נפח הבריכה ולשמור את זה לשם רכישת פילטר מותאם ולשם טיפול תרופתי עתידי באם יהיה צורך בכך

תמונה

וכך זה ניראה עם המים

תמונה

בשלב זה לאחר שהבריכה מלאה במים עד לגובה המכסימלי אנו נפסיק את העבודה למשך 24 שעות לשם בדיקת נזילות. במקרה ונעשה חור ביריעה יש לעשות לתיקונה. במידה ומשתמשים ביריעה נכונה יש אפשרות לתקנה בקלות. גובה המים לאחר 24 שעות ירד בס"מ אחד בגלל התאיידות טבעית. באם ירדו יותר יש להמתין עד עצירת הנזילה ואז לחפש את החור בקוו המים

חיפוי השוליים של הבריכה :

יש באפשרותנו ליצור חיפוי לבריכה בחומרים שונים כמו אבן שפה טבעית, מלאכותית , חלוקי נחל. קורות עץ (deck) וכל מה שעולה לנו בראש במקרה שלנו אנו יוצרים חיפוי על ידי חלוקי נחל בצבע שחור שניתן להשיגם בגדלים שונים לפי הצורך. אפשר לשלב אבנים גדולות בתוך הקטנות.

תמונה

כאשר סיימנו את החיפוי סביב לבריכה אנו חותכים את יתרת יריעת ה PVC צמוד לאבני החיפוי

תמונה

יש לשים לב כאשר אנו מניחים את חלוקי הנחל שיהיו צמודים ומונחים בטבעיות כך שלא ניראה את היריעה

תמונה

ציוד נלווה לבריכה :

יש צורות שונות לתפעול השוטף של הברכה:
1 הבריכה האקולוגית עצמה ללא כל פילטר.
2 הפעלת הבריכה עם פילטר ביולוגי.
3 הפעלת הבריכה עם פילטר ביולוגי כולל מערכת לעיקור המים (uv).

אפשרות ראשונה כמו שנאמר יש אפשרות לבריכת מים ללא כל פילטר, והמים יהיו צלולים. וזאת על ידי שתילת הרבה צמחי מים שהם עצמם משמשים כפילטר השומר על צלילות המים וזאת על ידי כיסוי פני המים בעלים המצילים על הבריכה, על ידי ספיגת החומרים המתפרקים במים דרך השורשים . ללא שמש ישירה על המים וללא חומרי מזון עודפים במים, לא תיווצר ירוקת. זו מתאימה במיוחד לבריכות שאינן נמצאות בשמש מלאה.

ראו דוגמא

תמונה

אפשרות שניה הפעלת הבריכה וסינונה כאשר יש דגים בתוכה על ידי פילטר ביולוגי. יש לציין שפילטר ביולוגי הבנוי ומותאם בנפחו לכמות המים בבריכה בתוספת צמחי מים, יוצר מצב שבתשעים אחוז מהבריכות המים יהיו צלולים ללא כל צורך במערכת לעיקור המים (uv). גם כאשר הבריכה ממוקמת בשמש מלאה.

אפשרות שלישית כאשר הבריכה נמצאת בשמש מלאה ללא צמחי מים ורק עם דגים אנו חייבים את מערכת העיקור של המים(uv) . כולל הפילטר הביולוגי לשם שמירה על בריאות הדגים וכך שנוכל לראות את הדגים. בכל מקרה כאשר לא מפריע לנו לראות את המים ירוקים (אצות מיקרוסקופיות) אין כל צורך כלל בפילטרים (האצות משמשות כפילטר טבעי - ראה בריכה עם צמחים).

תאורת מים :

ישנה אפשרות להאיר את הבריכה מתוך המים במנורות תוך-מימיות במתח של 12W כולל שנאים. המנורות מגיעות בקוטרים שונים ובעוצמות וואטים שונות. יש לבדוק אישור תקינות מכון התקנים הישראלי

תמונה

וכן מנורות של 75W

תמונה


יש להכין קו חשמל ניפרד אל הבריכה ולבדוק האם הוא מעורק היטב. כמו כן לחבר אותו למפסק-פחת בנפרד לבית -( זאת כהמלצה). יש להזמין חשמלאי מוסמך לבצוע עבודה זו.

החומרים הנדרשים לבניית הבריכה:

1 חבל או צינור מים.
2 כלי חפירה.
3 יריעת PVC.
4 סלעי חיפוי.
5 פילטר ביולוגי מותאם.
6 מערכת UV משולבת בתוך הפילטר או חיצוני (במידת הצורך).

עלות משוערת לבריכה המצולמת בתחתית המאמר בבניה עצמית:
יריעת PVC באיכות גבוהה כולל אחריות: 1380 ש''ח.
סלעי חיפוי כולל הסלע הגדול: 580 ש''ח.
פילטר מובנה כולל מערכת UV (עיקור אצות): 1340 ש''ח.
תוספות של צנרת הזנה וחזרת המים מהפילטר: 160 ש''ח.
משאבת מים להזנת הפילטר באיכות טובה: 860 ש''ח.
עבודה עצמית בזמנכם הפנוי: 000000 שח.
סה"כ כ- (1000$)
הצעת יעול .. תמיד רצוי לחבר את ניקוז מי המזגנים אל הבריכה.חיסכון עצום בהוצאות מים.

תמונה

מקווה שעזרתי לכם בעצותי לכל שאלה בעתיד נא שאלו ותקבלו תשובה.

מושגים בנושא הוראות להתקנת בריכות מים קטנות בכוחות עצמכם.

רוצה לתת לנו מושג?
כתב כמויות
כתב כמויות הוא טבלה המציגה את כל כמויות החומרים והעבודות הנחוצות לבניית מבנה, לעבודות תשתית או לעבודות פיתוח. כך למשל מחשבים כמויות של ברזל, בטון, בלוקים, שטחי פנים של קירות, אורך של ספי חלונות ומעקות. כתב הכמויות מתבצע על סמך תוכנית מאושרת.כתב הכמויות הינו פירוט של העבודות והחומרים המופיעים בתוכניות הביצוע השונות.
אדריכל נוף
אדריכלי נוף הם האחראיים למעשה לאיזון ולשילוב בין פיתוח סביבתי, לשימור הסביבה הטבעית בה מתבצע הפיתוח.
אדריכלי נוף מעצבים גנים ציבוריים, פארקים, פארקי שעשועים, קניונים ועוד. הם מעצבים את אלה לא רק בצורה פרקטית אלא גם שיהיו יפים נוחים וישרו אווירה טבעית. הם מתכננים את המיקום של הבניינים, הכבישים ומדרכות ואת מקומה של הצמחייה. שימור היסטורי ושימור משאבים טבעיים הם אובייקטים חשובים אחרים שאדריכלי נוף חייבים להבין אותם בדיוק כפי שהם לומדים לעצב.

טיפים בנושא הוראות להתקנת בריכות מים קטנות בכוחות עצמכם.

רוצה לתת לנו טיפ?
  • כאשר רוצים למנוע גדילת עשבים שונים באמצעות ריסוס ,ראשית יש לרסס ולמנוע השקייה מס' ימים על מנת שהחומר ייספג ע"י העשב לאחר שהוא מראה סימני התייבשות ניתן לנכש.
לטיפים נוספים בנוגע להוראות להתקנת בריכות מים קטנות בכוחות עצמכם.

סרטונים מומלצים - הוראות להתקנת בריכות מים קטנות בכוחות עצמכם.

כתבות מומלצות - הוראות להתקנת בריכות מים קטנות בכוחות עצמכם.

powered by Tagonet