קטגוריות
סרטונים אחרונים
שער למדרגות
ניתן להארכה,מונע נפילה
שער למדרגות
 
פוליביד
הנחת פוליביד לפני יציקה
פוליביד
 
בולם טריקה דלת
למניעת טריקת הדלת על אצבעות הילדים
בולם טריקה  דלת
 
בטיחות גפ"ם
ענף מסוכן ונפיץ ששמו גז
בטיחות גפ"ם
 
צנרת
קיבוע צנרת ברזל לקיר
צנרת
 

שימוש במאווררים ויתרונם מול מזגנים

מאווררים הם אביזרים מיושנים שהשימוש בהם עבר מן העולם עם המצאת המזגן. כשמדובר בצינון החדר והקלה על עומסי חום בימי שרב וחמסין אנשים רבים מעדיפים לברוח אל החללים הממוזגים מתוך מחשבה שהמזגן הוא המצאת המאה. אולם שימוש קבוע ויומיומי במזגנים מגלה שהם טומנים בחובם לא מעט חסרונות, ולמרות יכולתם המהירה לקרר כל חלל ולהנעים את תחושתנו, יש להם גם הרבה תופעות לוואי שליליות. בשל כך יותר ויותר אנשים מכירים ביתרונות שיש לשימוש במצנן אוויר או מאווררים כפתרון יעיל לצינון והקלה על עומס החום.
לשימוש במאווררים או מצננים יתרונות רבים: ראשית, לשימוש במאווררים יש יתרון כלכלי מובהק. קודם כל עלות קניית מאוורר, גם הגדול והמשוכלל ביותר, זולה משמעותית מעלות הקנייה של כל מזגן. בנוסף, המאווררים צורכים מעט חשמל בהשוואה למזגנים. כל מי שמכור למזגנים, ובמשך חודשי הקיץ המזגן בביתו פועל 24 שעות ביממה יודע מראש שחשבון החשמל הקרוב שיקבל יהיה גבוה במיוחד. שימוש במאווררים חוסך מאות ואלפי שקלים בהוצאות החשמל החודשיות, במיוחד לאנשים שמפעילים אותו ללא הפסקה.
שנית, מזגנים דורשים פעולות תחזוקה שוטפות, כמו ניקוי פתחי האוויר מאבק, החלפת גז, תיקונים תקופתיים ועוד. פרט לטרדה שיש בכך, גם פעולות תחזוקה אלו עולות כסף. לעומת זאת, מאווררים לא דורשים הוצאות רבות על פעולות תחזוקה. במאווררים אין צורך לקרוא לטכנאי אחת לכמה חודשים כדי להחליף גז או לנקות פתחים. השימוש במאווררים הוא פשוט וקל, כל אחד יכול לנקות מאווררים או מצננים בעצמו ואין צורך להמתין ימים שלמים בחום אימים עד שיגיע הטכנאי לתקן את התקלה.
יתרון נוסף שיש לשימוש במאווררים טמון בעובדה שמאווררים אינם מקפיאים את החדר. בניגוד למזגנים המסוגלים לקרר כל חדר בטמפרטורה נמוכה במיוחד, המאווררים רק מספקים משב רוח נעים וקליל. עובדה זו חשובה במיוחד לאנשים הרגישים לקור ואינם מסוגלים לשהות זמן רב בחדר ממוזג. שהייה ממושכת בטמפרטורה נמוכה בחדר ממוזג עלולה לגרום לאנשים לחלות בשפעת אפילו באמצע אוגוסט, או לגרום להיתפסות שרירים במיוחד למי שישן עם מזגן. כיבוי והדלקה תכופים של מזגן עלולים לגרום לו להתקלקל. לכן עבור אנשים אלו מאווררים הם הפתרון האידיאלי. מאווררים מאפשרים גם ליהנות מחדר נעים ומאוורר וגם לא לקפוא מקור. הודות למאווררים אנשים לא נאלצים לשבת עטופים בסוודרים ומעילים גם באמצע הקיץ, ובוודאי שלא חולים בשפעת.
יתרון זה של המאווררים בולט במיוחד במקומות עבודה או בכל חלל בו נמצאים כמה אנשים. כאשר יש מזגן בחדר תמיד יתפתחו וויכוחים בין אנשים שחם להם ורוצים להנמיך עד כמה שאפשר את טמפרטורת המזגן, ובין אנשים שקופאים מקור ורוצים לכבות את המזגן או להעלות את הטמפרטורה שלו. במקומות עבודה ויכוחים אלו עלולים להתפתח למריבות קולניות ולפגיעה בתפוקתם ואיכות עבודתם של העובדים. שימוש במאווררים פותר בעיה זו לחלוטין. מאווררים אינם מקפיאים את החדר ומאפשרים סביבת עבודה מאווררת ונעימה. שימוש במאווררים מתאים לחללים שבהם שוהים מספר אנשים, משום שניתן לכוון מאווררים כך שיסתובבו על פני כיוונים שונים וכל השוהים בחדר ייהנו ממנו. שימוש במאווררים גם מקל על עומס החום וגם שומר על בריאות המשתמשים בו. זאת ועוד, גם במאווררים ניתן להתאים את עוצמת האוורור הרצויה, כך שתהיה בדיוק במידה הדרושה ולא תגרום להעפת ניירות ובלגן בחדר.
לאור יתרונותיהם הרבים של המאווררים על פני המזגנים, אין זה פלא שרבים כיום מעדיפים להשתמש בקיץ דווקא במאווררים.

מקור המאמר: http://www.maker.co.il/3_17412/מאמר/שימוש-במאווררים-ויתרונם-מול-מזגנים.html

כתיבת המאמר: תלמה

מושגים בנושא שימוש במאווררים ויתרונם מול מזגנים

רוצה לתת לנו מושג?
כתב כמויות
כתב כמויות הוא טבלה המציגה את כל כמויות החומרים והעבודות הנחוצות לבניית מבנה, לעבודות תשתית או לעבודות פיתוח. כך למשל מחשבים כמויות של ברזל, בטון, בלוקים, שטחי פנים של קירות, אורך של ספי חלונות ומעקות. כתב הכמויות מתבצע על סמך תוכנית מאושרת.כתב הכמויות הינו פירוט של העבודות והחומרים המופיעים בתוכניות הביצוע השונות.

טיפים בנושא שימוש במאווררים ויתרונם מול מזגנים

רוצה לתת לנו טיפ?
  • מילת מפתח ליעילות המזגן היא "גודל" והכוונה לגודל החלל אותו רוצים לקרר
לטיפים נוספים בנוגע לשימוש במאווררים ויתרונם מול מזגנים

סרטונים מומלצים - שימוש במאווררים ויתרונם מול מזגנים

כתבות מומלצות - שימוש במאווררים ויתרונם מול מזגנים

powered by Tagonet