קטגוריות
סרטונים אחרונים
בטיחות גפ"ם
ענף מסוכן ונפיץ ששמו גז
בטיחות גפ"ם
 
חיפוי קירות
הדבקת בריקים
ומילוי המרווח ברובה
חיפוי קירות
 
עבודות בובקט
פינוי אדמה בחפירת מרתף
עבודות בובקט
 
קרמיקה
כיצד מרקעים את הקיר טרם ההדבקה
קרמיקה
 
קיר בריקים
הדבקת בריקים ומילוי רובה
קיר בריקים
 

משאבות לבריכות שחייה

משאבות
משאבות הן בעצם מכונות שתפקידן להעביר מים למקום אליו הם לא יזרמו לבד. במלים אחרות, המשאבה משנה את הכיוון הטבעי של זרימת המים. אנו רואים כמובן מאליו שיש לנו מים בבתים של עשרים קומות, זה כל כך נורמאלי בשבילינו, שאנו אפילו לא שואלים את השאלה איך מגיעים מים למקומות גבוהים כל כך, הרי הם אמורים לזרום ממקום גבוה למקום נמוך, ואילו האדם מצליח להזרים אותם ממקום נמוך למקום גבוה יותר. השאלה היא איך? והתשובה פשוטה מאוד: משאבות. המשאבות יכולות להיות מופעלות על ידי מנוע חשמלי, או מנוע דיזל, בנזין ואפילו ידניות. יש שני סוגי משאבות: דינמיות, המזרימות את המים, ושינוי נפח המופעלת על ידי שינוי נפח חלל השאיבה וכך המשאבה דוחקת את המים ומזרימה אותם.

למעשה משאבות נמצאות בהרבה מאוד מכונות ומכשירים המקיפים אותנו בחיי היומיום. כך למשל,
יש משאבה ברכב ותפקידה להעביר נוזלים לחלקים שונים של הרכב. משאבה יש גם במכונות כביסה ולמעשה בכל מכשיר או מכונה שיש בהם צורך בשימוש בנוזלים.

אחד הדברים שלא יכול בשום אופן לתפקד ללא משאבות זה בריכות שחייה . היעוד המרכזי של המשאבה בבריכות שחייה זה לצורך סחרור המים, סחרור המים הוא תהליך שמשתמשים בו לצורך העברת המים במערכת החיטוי וכך מבטיחים את ניקיונם של המים בבריכה. למעשה המשאבה מזרימה את המים למסננים בכוח. בשביל להבטיח את ההתאמה הטובה ביותר של המשאבה אל ברכות שחייה צריך לוודא מספר דברים: האם המשאבה והמסנן מתאימים לגודלה של הבריכה ועומק המים. יש גם לשים לב לכך שמוצקים העלולים להימצא בברכה, יכולים לסכן את המשאבה ולכן יש לוודא שלמשאבה יש רשת העוצרת את המוצקים ומונעת את כניסתם למשאבה. אין בריכה שיכולה לתפקד ללא משאבה ולכן חשוב לרכוש משאבה שמתאימה לבריכה ושתהיה איכותית כי זה לא דבר זול וחבל אם יהיה צורך להחליף אותה לעיתים תכופות.

למשאבות שימוש חשוב בניקוז ביוב. מיותר לציין שחשוב מאוד להבטיח זרימת מים בכיוונים נכונים, מים נקיים לשימוש לכיוון הבית ומים שהשתמשו בהם לכיוון מערכת הביוב. שיבושים בתקינותה של המשאבה עלולים לשבש את כיווני הזרימה, וזה לא מסוג התקלות שנעים לטפל בהן.

משאבות הם כלי חשוב גם כשמדובר על התעשייה הפטרוכימית. צריך לזכור שבתעשייה זו מזרימים חומרים שונים מהמקובל בתעשיות אחרות, חלקם יכולים להיות מסוכנים והם למעשה ימיסו משאבות רגילות. כך שמשאבות כימיות הן משאבות מיוחדות בעלות עמידות לחומרים מסוימים וחסינות מפני טמפרטורות גבוהות. משאבות אלו נבנות בדרך כלל על פי דרישתו של הלקוח.

משאבות יעילות במיוחד צריכות להיות מותקנות בציוד כיבוי אש. כולנו מכירים את התמונה מסרט שבו יש שריפה: מכבי האש עומדים ליד הכבאית ומזרימים מים על הבית הבוער, כאשר גם פה, כיוון הזרימה של המים הוא מלמטה למעלה, ולכן גם כאן, בדיוק כמו בכל המקרים האחרים, המשאבה היא שמאפשרת את הזרימה הזאת.

המשאבות למעשה מאפשרות לנו להשתמש בנוזלים לצרכינו, בלעדיהן קשה לשלוט בזרימה של המים ושל נוזלים אחרים. המשאבות משמשות אותנו במקומות חשובים מאוד וכדאי לוודא שאנחנו משתמשים במוצר מתאים ואיכותי כדי להבטיח את מקסימות היעילות של המוצר.

מקור המאמר: http://www.maker.co.il/3_19763/מאמר/משאבות-לבריכות-שחייה.html

כתיבת המאמר: אורי ג

מושגים בנושא משאבות לבריכות שחייה

רוצה לתת לנו מושג?
כתב כמויות
כתב כמויות הוא טבלה המציגה את כל כמויות החומרים והעבודות הנחוצות לבניית מבנה, לעבודות תשתית או לעבודות פיתוח. כך למשל מחשבים כמויות של ברזל, בטון, בלוקים, שטחי פנים של קירות, אורך של ספי חלונות ומעקות. כתב הכמויות מתבצע על סמך תוכנית מאושרת.כתב הכמויות הינו פירוט של העבודות והחומרים המופיעים בתוכניות הביצוע השונות.

טיפים בנושא משאבות לבריכות שחייה

רוצה לתת לנו טיפ?
כרגע לא מצאנו טיפים רלוונטים למאמר.
במידה ויש לך טיפ שימושי נשמח לפרסם אותו.

סרטונים מומלצים - משאבות לבריכות שחייה

כתבות מומלצות - משאבות לבריכות שחייה

powered by Tagonet