קטגוריות
סרטונים אחרונים
בטיחות גפ"ם
ענף מסוכן ונפיץ ששמו גז
בטיחות גפ"ם
 
חיפוי קירות
הדבקת בריקים
ומילוי המרווח ברובה
חיפוי קירות
 
עבודות בובקט
פינוי אדמה בחפירת מרתף
עבודות בובקט
 
קרמיקה
כיצד מרקעים את הקיר טרם ההדבקה
קרמיקה
 
קיר בריקים
הדבקת בריקים ומילוי רובה
קיר בריקים
 

דגשים בתכנון ועיצוב בריכת נוי אקולוגית

ניתן להכניס מים אל הגן במגוון צורות המתאימות לסביבות שונות ? גדולות וקטנות קלאסיות ומודרניות ולמסגרות תקציב גדולות וקטנות . 

צריך לקחת  בחשבון את טבע זרימת המים ואת ההשפעה שתהיה לו במיקום המיועד לו בגן, הן מבחינת הצליל והן מבחינת האפקט הויזואלי. וכמובן שניתן לשלוט בעוצמת הזרימה לפי הצורך.

כמו כן יש להתאים את השפעת החומרים שנשתמש בהם - עיצוב מחומרים מודרניים כמו נירוסטה ייתן אפקט שונה משימוש בחומרים טבעיים כגון אבן ועץ וצריך להתאים את אלמנט המים לסגנון הבית לבעליו ולמקומו.
טופוגרפיה טבעית יכולה לאפשר בניית בריכות רב מפלסיות ומפלים גדולים וחשוב גם לזכור שניתן ליצור טופוגרפיה גם באופן מלאכותי. 

מומלץ לתכנן פינת ישיבה בגן בקרבת המים כדי להנות מהבריכה.
אחרי שהגדרנו היכן ואיפה אנו רוצים את הבריכה יש להתחשב ולשקלל גורמים סביבתיים נוספים בתכנון מערכת הפילטריזציה של הבריכה.

ראשית רמת החשיפה לשמש של הבריכה ? בריכה בשמש ישירה עומדת בעומס גדול יותר מבריכה בחצי צל.
שנית ? עצים נשירים ועומס של עלווה הצפוי ליפול לבריכה, ישפיע על תכנון מערכת פילטור ומיקום סקימרים.
כמות החמצן שנכנסת לבריכה ? פונקציה של גובה וצורת המפלים.
סוגי דגים שנאכלס בבריכה ? קיימים שני סוגי דגי מים קרים ? דגי קוי ודגים ממשפחת הקומטים (זהב)  
בריכות דגי קוי יתוכננו עם מערכת פילטריציה המותאמת לכמות ההפרשות הגדולה יחסית של דגים אלה. ככל שהדגים גדולים יותר היא עולה בהתאמה.

דגי קוי אוכלים את שושנות המים ולכן בריכות דגי קוי יאופיינו בדגש על מופע הדגים. צמחי המים יישתלו ב"איים " שיגנו עליהם מפני הדגים.
ככלל, איכלוס הבריכה המתוכנן בדגים צריך להיות מותאם למערכת הסינון המיועדת .
עומס גדול של דגה יכול ליצור בעיות רבות ? מריבוי אצות ועד תמותת דגים.
בריכות דגי זהב מאופיינות במראה יותר מלא מבחינת הנימפיאות .  דגים אלה רצוי שלא להאכיל אחרי התבססות הבריכה, והם ניזונים מהמערכת .

עומק הבריכה . ככלל אנחנו במים שקטים מעדיפים לבצע בריכות עמוקות ככל שניתן. הן מבחינת העובדה שככל שגוף המים בעל נפח מים גדול יותר, כך הוא יציב יותר מבחינה אקולוגי.
מעבר לכך גם במישור האסטטי יש לכך יתרונות רבים. בריכת דגי זהב תהיה בעומק 60 -80 ס"מ,ל מעט מקרים של חוסר ברירה ואז ניתן להסתפק ב-50 ס"מ.
בבריכות דגי קוי, בגלל שדגים אלה אוהבים לשחות גם אנכית, יש לקחת בחשבון עומק גדול יותר, מינימום 100 ס"מ, ולדגים גדולים אף מעבר לכך .

תכנון מערכת פילטריזציה וסחרור.  בחירת משאבה מתאימה היא קריטית. מתאימה בספיקה שלה, כדי שזו תתאים למופע המים במפלים שאנו מתכננים וגם למערכת הפילטור.
במערכות גדולות ניתן להשתמש במשאבות חיצוניות. במשאבות טבולות יש לוודא שהמשאבות מיועדות לבריכות נוי ובעלות מאיץ פתוח, כלומר שפתחי היניקה שלה גדולים יחסית והיא תוכל לעמוד בעומס האורגני הקיים בבריכות.
כמו כן במשאבות ייעודיות אלה צריכת החשמל נמוכה מאד.
אנחנו מעדיפים להשתמש בפילטר גרביטציה על פני פילטר לחץ.
פילטר זה מאפשר בנייה בקטריאלית מיטבית וצורך אחזקה מינימלית. לעיתים בגלל מגבלות אסתטיות נשים פילטר לחץ מכיוון שפילטר לחץ הוא טמון וקל להסתירו.

עם זאת מומלץ לתכנן מרחב סינון ביולוגי בנוי נוסף כמו נחל, בריכת סינון עליונה, תאי שתילה ועוד בהם יישתלו צמחי מים על גבי מצעים ויעברו סינון נוסף.
תכנון קפדני של הבריכה יגרום לכך שהבריכה תתאזן במהירות ולאורך זמן, תצרוך זמן אחזקה ההולך וקטן ככל שעובר הזמן ובפועל תהפוך לפינה קסומה בגן שלכם. 

מקור המאמר: http://www.maker.co.il/3_23219/מאמר/דגשים-בתכנון-ועיצוב-בריכת-נוי-אקולוגית.html

כתיבת המאמר: סמדר -מים שקטים -בריכות אקולוגיות

מושגים בנושא דגשים בתכנון ועיצוב בריכת נוי אקולוגית

רוצה לתת לנו מושג?
כתב כמויות
כתב כמויות הוא טבלה המציגה את כל כמויות החומרים והעבודות הנחוצות לבניית מבנה, לעבודות תשתית או לעבודות פיתוח. כך למשל מחשבים כמויות של ברזל, בטון, בלוקים, שטחי פנים של קירות, אורך של ספי חלונות ומעקות. כתב הכמויות מתבצע על סמך תוכנית מאושרת.כתב הכמויות הינו פירוט של העבודות והחומרים המופיעים בתוכניות הביצוע השונות.

טיפים בנושא דגשים בתכנון ועיצוב בריכת נוי אקולוגית

רוצה לתת לנו טיפ?
כרגע לא מצאנו טיפים רלוונטים למאמר.
במידה ויש לך טיפ שימושי נשמח לפרסם אותו.

סרטונים מומלצים - דגשים בתכנון ועיצוב בריכת נוי אקולוגית

כתבות מומלצות - דגשים בתכנון ועיצוב בריכת נוי אקולוגית

powered by Tagonet