קטגוריות
סרטונים אחרונים
שער למדרגות
ניתן להארכה,מונע נפילה
שער למדרגות
 
צנרת
קיבוע צנרת ברזל לקיר
צנרת
 
מונע טריקת דלת
שומר על אצבעות הילדים
מונע טריקת דלת
 
עבודות בובקט
פינוי אדמה בחפירת מרתף
עבודות בובקט
 
פיצול נקודת מים
הוספת נקודת מים בצנרת פקס
פיצול נקודת מים
 

שיקולים קריטיים בתכנון בריכות נוי בגינה שלכם

בריכות נוי מוסיפות ערך מוסף בלתי רגיל לגינת הבית שלכם ומקנות לה מראה מיוחד ולא שגרתי.
בעלי גינות רבים אשר מעוניינים במראה חדש ומשופר של גינותיהם בוחרים בהוספת בריכות נוי אל הנוף הגינתי שלהם במיוחד בגלל המראה המיוחד והפסטורלי שהן מקנות אך גם בגלל שהמחיר וההתקנה שלהן אינם יקרים במיוחד ובהחלט משתלם. כאשר יוצאים אל הגינה, נהנים מציוץ הציפורים אשר שותות ממימי הבריכה והמראה של האגם הקטן אשר יצרתם ממש בגינתכם שלכם בזיעת אפיכם.
יחד עם ההנאה הגדולה והעניין שבריכות אלו מספקות, הרי שתכנון לקוי של בריכות נוי יכול לגרום לכאב ראש לא קטן עבור בעלי הגינות ולהביא אף למפגע תברואתי לא קטן עבור דיירי הבית ומבקריו.
להלן השיקולים החשובים ביותר שיש לקחת בחשבון טרם הקמת בריכות נוי בכל הגדלים ובכל הצורות :
?    תכננו את הבריכה כך שלא תהווה סכנה לילדים ? רבים הם מקרי הטביעות של ילדים בבריכות ואמבטיות חיצוניות לבית. יש לתכנן בריכות נוי כך שמיקומן יהווה מכשול להגעה של ילדים קטנים.
?     בטיחות חשמל ? מערכת השאיבה, התאורה ושאר המערכות החשמליות המעורבות בבריכת הנוי חייבים להיות מותקנים ע"י חשמלאי מוסמך. "שיטת הקומבינה" אסור לה לקחת חלק בכל מה שקשור לבריכות נוי מהסיבה הפשוטה שהיא שוכנת בגינתכם שלכם ממש.
?    ריקבון ? ריקבון מביא למחלות ואורחים לא רצויים בגינתכם. בריכות נוי נוטות להזדהם אם לא מטפלים בהן כמו שצריך ובהתאם להוראות.  
?    תאורה ? כדאי להשתמש בגופי תאורה אשר נועדו להאיר מתחת למים ? כך תיהנו במידה רבה יותר להעביר את זמנכם בנעימים בערבי קיץ חמים ליד הבריכה וזה בהחלט עדיף על פני תאורה חיצונית מסנוורת ומחממת.
?    הגיון אקולוגי וביולוגי ? לא ניתן לאכלס בריכות נוי אך ורק על פי יופי הדגים והצמחייה. יש הגיון וסדר אקולוגי אשר מנחה את הטבע והבריכה היא בסך הכול מערכת אקולוגית הפועלת לפי חוקי הטבע. יש לברר היטב אילו דגים מתאימים לאיזו צמחייה ואילו דגים מתאימים לזן דגים נוסף בבריכה וכו'.

מקור המאמר: http://www.maker.co.il/3_28704/מאמר/שיקולים-קריטיים-בתכנון-בריכות-נוי-בגינה-שלכם.html

כתיבת המאמר: אורן שמש

מושגים בנושא שיקולים קריטיים בתכנון בריכות נוי בגינה שלכם

רוצה לתת לנו מושג?
כתב כמויות
כתב כמויות הוא טבלה המציגה את כל כמויות החומרים והעבודות הנחוצות לבניית מבנה, לעבודות תשתית או לעבודות פיתוח. כך למשל מחשבים כמויות של ברזל, בטון, בלוקים, שטחי פנים של קירות, אורך של ספי חלונות ומעקות. כתב הכמויות מתבצע על סמך תוכנית מאושרת.כתב הכמויות הינו פירוט של העבודות והחומרים המופיעים בתוכניות הביצוע השונות.

טיפים בנושא שיקולים קריטיים בתכנון בריכות נוי בגינה שלכם

רוצה לתת לנו טיפ?
כרגע לא מצאנו טיפים רלוונטים למאמר.
במידה ויש לך טיפ שימושי נשמח לפרסם אותו.

סרטונים מומלצים - שיקולים קריטיים בתכנון בריכות נוי בגינה שלכם

כתבות מומלצות - שיקולים קריטיים בתכנון בריכות נוי בגינה שלכם

powered by Tagonet