קטגוריות
סרטונים אחרונים
קיר בריקים
הדבקת בריקים ומילוי רובה
קיר בריקים
 
גגות
החלפת רעפים
גגות
 
פוליביד
הנחת פוליביד לפני יציקה
פוליביד
 
פיצול נקודת מים
הוספת נקודת מים בצנרת פקס
פיצול נקודת מים
 
קרמיקה
כיצד מרקעים את הקיר טרם ההדבקה
קרמיקה
 

איטום חיובי, איטום שלילי ומה שביניהם

הדרך הטובה והנכונה ליישם את שכבת האיטום היא על צד המשטח החיובי כלומר זה שבא במגע עם המים- גג, צידו החיצוני של קיר מרתף וכו', לכן נקרא סוג זה של איטום ? איטום חיובי.

איטום שלילי לעומת זאת, הוא איטום המשטח המטופל מהצד המנוגד למקור חדירת הרטיבות. איטום זה מתבצע מתוך חוסר ברירה כאשר לרוב נעוצות בעיות גישה אל הצד החיובי או לחילופין בעיית תקציב.

תפקיד האיטום השלילי הוא   לאטום את חדירת המים אל פנים המבנה מתוך התשתית (הקיר הדולף, התקרה או הריצפה). האיטום השלילי יוצר מצב מטעה   שלמראית עין נראה   שהמשטח הרטוב   יבש, אולם בפועל   המשטח מושפע   מחדירת המים ועובר שינויים לרעה המשפיעים על חוזק המבנה.

הראשון שנפגע הוא ברזל הזיון המצוי במשטחי בטון.   תפקיד הברזל   הוא לחזק את יציקת הבטון וליצור לו כמעין שלד. במקרה של רטיבות, מתקיים תהליך החלפת היונים הדרוש להיווצרות   החלודה. בשלב הראשון הברזל החלוד מתנפח ויוצר סדקים רחבים בבטון התרחבות הברזל והיסדקות הבטון פוגעים באיטום השלילי ובשלבים מאוחרים   מגיע מצב ההיסדקות עד להתרופפות חלקים ממשטח הבטון- דבר המצריך את שיקומו.

המצב בעייתי, מצד אחד   אין גישה לצידו החיצוני של המבנה לצורך תיקון ליקויי האיטום ומצד שני חומרי האיטום   השלילי המוכרים בשוק   ו " המיועדים" לצד הנגדי (כפי שמופיע במפרטי היישום) משמשים למעשה כעצר מים וזאת ללא   אפשרות למנוע   פגיעה חמורה במשטח הבטון הרטוב.

הפתרון

אם תשאלו בעלי מקצוע אירופאים ואמריקאים הם יפנו אתכם לחומרי איטום גבישיים, המומחים שביניהם יפנו אתכם לזייפקס, חומר איטום גבישי שמסוגל לאטום   חתך של 1000 מ " מ בטון   וניתן ליישום מהצד הנגדי, כלומר השלילי.

חומר האיטום הגבישי עובד בצורה מאוד פשוטה. החומר מכיל כימיקלים היוצרים גבישים בלתי ממיסים בתוך הבטון כשהם באים במגע עם מים. למעשה החומר   זקוק למים במחילות הקפילאריות ובאי רציפות החומר   לצורך יצירת הגבישים. הגבישים שמסוגלים למלא יותר מ-15 אחוזי   החלל שבבטון ומחזקים אותו בין 10 ל-20 אחוז ואינם מאפשרים יותר חדירה של מים.  

וזה לא הכל...   להמשך המאמר לחץ כאן

מקור המאמר: http://www.maker.co.il/3_1549/מאמר/איטום-חיובי-איטום-שלילי-ומה-שביניהם.html

כתיבת המאמר: דן ארד

מושגים בנושא איטום חיובי, איטום שלילי ומה שביניהם

רוצה לתת לנו מושג?
אקדח איטום
אקדח" בשל המחסנית המיועדת לחומר האיטום המגיע "בנקניק" ,איטום מכיוון שמרבית הפעולות שנעשות עימו למטרות איטום.
זפת קר
חומר ביטומני נוזלי המשמש כשכבת הגנה מפני רטיבות למשקופי עץ מתחת לריצוף ולחיפוי יסודות דק חוץ.
בור חילחול
הינו בור אשר תפקידו להרחיק את מי הנגר מהמבנה ולמנוע הצפה ע"י העברת המים לעומק הקרקע.מיקום הבור עומקו קוטרו ניקבעים ע"י יועץ קרקע.בור חילחול אמור להגיע אל שכבה מחלחלת או אל מי התהום.
פלשונג
פח המכסה על נקודות חיבור בין שטחים כגון תפר התפשטות,חיבור בין גגות.הפח מסיט את המים ונותן גיבוי לשכבת האיטום

טיפים בנושא איטום חיובי, איטום שלילי ומה שביניהם

רוצה לתת לנו טיפ?
  • על מנת לוודא שתי שכבות איטום מומלץ לבצע כל שכבה בגוון אחר (לשם פיקוח)
לטיפים נוספים בנוגע לאיטום חיובי, איטום שלילי ומה שביניהם

סרטונים מומלצים - איטום חיובי, איטום שלילי ומה שביניהם

כתבות מומלצות - איטום חיובי, איטום שלילי ומה שביניהם

powered by Tagonet