קטגוריות
סרטונים אחרונים
כלונס
כיצד קודחים כלונס
קידוח יסודות באמצעות jcb
כלונס
 
גבס
קיר גבס עגול
גבס
 
שער למדרגות
ניתן להארכה,מונע נפילה
שער למדרגות
 
בדיקת כלור
כיצד בודקים את כמות הכלור במים
בדיקת כלור
 
התקנת מגן אצבעות הולנדי 180 מעלות לדלתות .
מדריך להתקנת מגן אצבעות על צירי הדלת חברת בטיחותי -מומחים לבטיחות ילדים
התקנת מגן אצבעות הולנדי  180 מעלות לדלתות .
 

ריצוף חצרות ושבילים בגמר גרנוליט

אחד הישומים הנפוצים ביותר לשבילים, ומדרגות מסביב לבית הוא הגרנוליט. אותן אבנים קטנות שאנו רואים חשופות מעט ממדרכות הבטון. חיפוי שבילים זה נפוץ במיוחד עקב מחירו הנמוך יחסית והאפשרות שלו לקבל כמעט כל צורה גיאומטרית ודוגמה.

הגרנוליט הינו פשוט בטון שבתוכו עורבבו אבנים קטנות יותר או פחות, בין חצץ קטן לחלוקי נחל בינונים, בגוונים שונים. לאחר היציקה וכשהבטון כמעט יבש לחלוטין, מגרדים את השכבה העליונה במטאטא פלדה. גרוד זה מסיר את פני הבטון וחושף את האבנים.

יתרונות החיפוי בגרנוליט:

  • זול יחסית, פשוט יחסית לישום.
  • ניתן לביצוע בכל צורה גיאומטרית, נוח לשבילים מפותלים.
  • מחוספס ? מתאים לריצוף חוץ שכן לא מחליקים עליו כשהוא רטוב.

חסרונות החיפוי בגרנוליט:

  • מראה ? אם אתם בוחרים גרנוליט פשוט, התוצאה נראית כמו כיכר ציבורית ישראלית מוכרת.

במידה ובחרתם בריצוף גרנוליט לשביל שלכם שימו לב למספר נקודות. עליכם להכין את התשתית כמו לכל שביל, מצע חול מהודק, עליו יציקת בטון המשמשת כתשתית, אבני שפה או גבול אחר שייתחום את יציקת הגרנוליט. עובי יציקת בטון הגרנוליט בדרך כלל לא יעלה על 3 ס"מ. במידה ואתם רוצים לבצע בשביל דוגמאות, יהיה עליכם להכין פס אלומיניום שישמש כגבול בין גרנוליט אחד לשני (למשל אבנים חומות ואבנים אפורות). במידה והשביל ארוך, פס זה מהווה גם סדק מובנה. אם לא תיצרו אותו השביל יסדק במקום אחר ובצורה אקראית.

ניתן לצקת את חיפוי הגרנוליט גם בשיפוע ואפילו לחפות מדרגות. לחיפוי מדרגות עליכם להכין ראשית את המדרגות היצוקות בבטון ואז להדביק אליהם את שכבת הגרנוליט (כמו שמדביקם טיח. עליכם להקפיד על קטימה של פינת המדרגות שכן אחרת היא תשבר. מומלץ גם לבנות תפר התפשטות בראש ותחתית המדרגות. תפר התפשטות הינו ניתוק בפס אלומיניום למניעת סדיקה אקראית. תוכלו למצוא שרטוטים המדגימים פרטי בנין לחיפוי גרנוליט באתר Saf .

היתרון הגדול ביותר של מדרגות גרנוליט הוא האפשרות לשחק עם הצורה שלהן. לא חייבים לשמור על צדדים ישרים, המדרגות יכולות להיות מעוגלות קמעה והגמר יתאים תמיד, בניגוד לחיפוי בקרמיקה למשל. מאחר ואחד השיקולים החשובים במדרגות חוץ הוא מניעת החלקה, חיפוי גרנוליט הוא אידיאלי.

מקור המאמר: http://www.maker.co.il/3_7941/מאמר/ריצוף-חצרות-ושבילים-בגמר-גרנוליט.html

כתיבת המאמר: saf

מושגים בנושא ריצוף חצרות ושבילים בגמר גרנוליט

רוצה לתת לנו מושג?
אדריכל נוף
אדריכלי נוף הם האחראיים למעשה לאיזון ולשילוב בין פיתוח סביבתי, לשימור הסביבה הטבעית בה מתבצע הפיתוח.
אדריכלי נוף מעצבים גנים ציבוריים, פארקים, פארקי שעשועים, קניונים ועוד. הם מעצבים את אלה לא רק בצורה פרקטית אלא גם שיהיו יפים נוחים וישרו אווירה טבעית. הם מתכננים את המיקום של הבניינים, הכבישים ומדרכות ואת מקומה של הצמחייה. שימור היסטורי ושימור משאבים טבעיים הם אובייקטים חשובים אחרים שאדריכלי נוף חייבים להבין אותם בדיוק כפי שהם לומדים לעצב.
פינצה
מספריים המשמשות להרמת משטחים כבדים,פועלות ע"י שימוש במסת ההרמה כלחץ הסגירה על המשטח אותו מרימים
הועלה לאתר ע"י: שיש יובל
מכונת קרמיקה
מכונת הקרמיקה הינה משטח בעל ידית הנעה על סרגל לאורך המשטח.בקצה הידית קיימת דיסקה אשר במגע עם הקרמיקה שורטת אותה ומתווה את מסלול השבירה.לאחר העברת הידית על הקרמיקה יש להכות בידית על מנת שהקרמיקה תישבר.
כתב כמויות
כתב כמויות הוא טבלה המציגה את כל כמויות החומרים והעבודות הנחוצות לבניית מבנה, לעבודות תשתית או לעבודות פיתוח. כך למשל מחשבים כמויות של ברזל, בטון, בלוקים, שטחי פנים של קירות, אורך של ספי חלונות ומעקות. כתב הכמויות מתבצע על סמך תוכנית מאושרת.כתב הכמויות הינו פירוט של העבודות והחומרים המופיעים בתוכניות הביצוע השונות.

טיפים בנושא ריצוף חצרות ושבילים בגמר גרנוליט

רוצה לתת לנו טיפ?
  • שמזמינים תוספת לריצוף שהוזמן יש לוודא כי התוספת הינה מאותה סדרת ייצור,למרות שמדובר באותו דגם ייתכנו שינויים בגוון במידה ולא מדובר על אותה סידרה
לטיפים נוספים בנוגע לריצוף חצרות ושבילים בגמר גרנוליט

סרטונים מומלצים - ריצוף חצרות ושבילים בגמר גרנוליט

כתבות מומלצות - ריצוף חצרות ושבילים בגמר גרנוליט

powered by Tagonet