קטגוריות
סרטונים אחרונים
בטיחות גפ"ם
ענף מסוכן ונפיץ ששמו גז
בטיחות גפ"ם
 
קרמיקה
כיצד מרקעים את הקיר טרם ההדבקה
קרמיקה
 
בדיקת כלור
כיצד בודקים את כמות הכלור במים
בדיקת כלור
 
גבס
קיר גבס עגול
גבס
 
בטון
הכנת בטון אדום
בטון
 

חיסכון בהוצאות חימום וקירור בגלל בניה ירוקה

מהי בניה ירוקה ?

בנייה ירוקה נועדה להגדיל למקסימום את יעילות התכנון הבנייה של בתים במטרה לחסוך אנרגיה, מים וחומרי גלם. השיטה מיושמת משלב התכנון המוקדם ועד למגורים בפועל .

מטרת הבנייה הירוקה ליצור סביבת מגורים בריאה ונוחה לדיירים תוך הימנעות עד כמה שניתן מפגיעה במשאבים טבעיים מתכלים ובאיכות הסביבה. בנייה ירוקה וחכמה באה לידי ביטוי ע"י שימוש בחומרים ידידותיים לסביבה, חומרים ממוחזרים ותכנון יעיל אשר מביא לחיסכון מקסימלי באנרגיה.

גישה זו נועדה להשפיע ולהיטיב הן על הדיירים המתגוררים בבתים והן על הקבלנים הבונים אותם, על ידי הקטנת הצריכה של משאבים הדרושים לבניה וכן שיפור תנאי המגורים.

מה היא שיטת תרמו האוס ?

שיטת תרמו האוס משמעותה התקנת בידוד לבתים קיימים או בתים חדשים שנבנו ללא מודעות לחסכון באנרגיה. הביצוע ע"י חיפוי קירות בעזרת עיגון והצמדת שכבת בידוד לקירות הבית ויישום מערכת טיח מיוחדת על שכבת הבידוד. שיטה זו משלבת בניה ירוקה וחכמה עם חיסכון רב באנרגיה. כתוצאה מכך הבית שומר על מראהו וצריכת האנרגיה שלו נמוכה עד כדי 80% לעומת בית שאינו מבודד בשיטה זו. שיטת תרמו האוס מיושמת באירופה כבר שנים רבות.

שאלות ותשובות בנושא תרמו האוס:

מה זה תרמו האוס ?

זהו שם כולל למגוון שיטות ופתרונות לביצוע בידוד תרמי לבתים ודירות חדשות וגם ישנות. השיטה מיושמת בעזרת התקנת חומרי בידוד בתקן גבוה למניעת בריחת חום וקור.

כיצד לבודד קירות בשיטת תרמו האוס ?

לוחות הבידוד מודבקים לקיר בעזרת חומר הדבקה ייעודי (וובר-תרם) ואח"כ יש לחזקם לקיר בעזרת עוגני הצמדה. אח"כ מכסים בשתי שכבות של וובר-תרם ובין השכבות מתקינים רשת אינטרגלס. לאחר זמן מכסים הכל בטיח.

היכן ואילו חומרים יש לרכוש?

את החומרים ניתן לרכוש בכל מחסן חומרי בניין. יש לרכוש בחבילה הכוללת חומר בידוד, חומרי הדבקה, עוגני הצמדה, רשת טיח ושכבות כיסוי לבידוד. יש לרכוש לפי הצורך אביזרים משלימים.

באיזה חומרי בידוד מומלץ להשתמש?

מומלץ להשתמש בלוחות צמר סלעים בעלי תו תקן ירוק של מכון התקנים הישראלי, תו תקן של האיחוד האירופי ובעל תעודת התאמה לפחות לתו התקן האמריקאי.  

מה היתרון בבידוד בשיטת תרמו האוס?

בידוד נכון של הבית יכול להביא להפחתה של עד 80% בהוצאות על חימום וקירור של הבית וכמו כן יכול להביא להפחתה משמעותית בפליטת גזי חממה מזיקים עקב הקטנת השימוש בחשמל, גז או נפט לחימום או קירור .

האם יש לשיטה תו תקן והיכן היא מיושמת ?

שיטת תרמו האוס מקובלת ביותר באירופה ועומדת בתקן המחמיר ETAG

האם והיכן ניתן לרכוש ידע נוסף? מפרטים טכניים?

חלק מן החברות העוסקות בתחום בניה ירוקה בישראל, למשל גולמט מקיבוץ יקום, מקיימות כנסים והשתלמויות מקצועיות בנושא. מומלץ לפנות אליהן לקבלת פרטים.

באתר גולמט תרמו האוס ניתן למצוא מפרטים טכניים לצפיה והורדה, למשל:

קיר מרתף, אדן חלון, מסגרת חלון, תכנון קיר, גגות משופעים, התקנה על גבי קונסטרוקציית ברזל, מעקה בגג שטוח, פינה פנימית או חיצונית, פרופיל פוגה, מפרק, מרווח, בטיחות אש ועוד.

באתר ניתן למצוא גם דפי מוצר לצפיה והורדה, למשל:

פומבורד ? לוחות לבידוד חיצוני, וובר תרם, עוגני הצמדה לרשתות טיח וגבס, לוחות צמר סלעים, טבלאות השוואה וחיסכון ועוד.

אודות

חברת גולמט מפתחת ומייבאת מגוון פתרונות בניה ירוקה בישראל . בגולמט בניה ירוקה פתרונות בניה מהפכניים בתחום בידוד בתים קיימים וחדשים המשלבים בניה ירוקה עם חסכון עצום באנרגיה. לחומרי הבידוד של גולמט תו תקן ירוק של מכון התקנים הישראלי .

גולמט היא החברה המובילה בענף הבידוד לבניין בישראל. החברה מייבאת, משווקת ומייצרת את מיטב המוצרים בתחום הבידוד לבניין ותעשיה.

לפרטים נוספים, לקניה ולייעוץ:

גולמט בע"מ קיבוץ יקום

מנכ"ל: רומי גולעד

טל 09-9556151

פקס 09-9571553

www.thermohouse.co.il

מקור המאמר: http://www.maker.co.il/3_30606/מאמר/חיסכון-בהוצאות-חימום-וקירור-בגלל-בניה-ירוקה.html

כתיבת המאמר: אדם גולעד

מושגים בנושא חיסכון בהוצאות חימום וקירור בגלל בניה ירוקה

רוצה לתת לנו מושג?
בלוק איטונג
שם מסחרי לבלוק בעל מקדם אקוסטי ותרמיג בוהה,עשוי מסיליקט ואבקת אלומיניום
גובה 0.00
גובה פני הריצוף של קומת הכניסה יחסית לקרקע הטבעית באיזור.
בלה
שק גדול העשוי מפוליאסטר מחוזק המאפשר העמסת השק בחומרים ובפסולת בלי שיקרע.לשק ארבע לולאות הצמודות לשק ומאפשרות את הרמתו ושינועו ממקום למקום.לבלה בענף הבנייה מידות קיבולת שונות ובעת הזמנת חומרים יש לשים לב לכמויות לעומת המחיר.
קנה מידה
הינה שיטה להצגת מידות לפי יחס קבוע.הקטנה או הגדלה בהתאם.יחס של אחד למאה קובע כי יחידה אחת בשרטוט תהה שווה למאה יחידות במציאות.

טיפים בנושא חיסכון בהוצאות חימום וקירור בגלל בניה ירוקה

רוצה לתת לנו טיפ?
  • בעת בנייה בגבס כדאי שלוחות הגבס לא יהיו במגע עם הרצפה על מנת למנוע שאיבה של מים ע"י הקירות
לטיפים נוספים בנוגע לחיסכון בהוצאות חימום וקירור בגלל בניה ירוקה

סרטונים מומלצים - חיסכון בהוצאות חימום וקירור בגלל בניה ירוקה

כתבות מומלצות - חיסכון בהוצאות חימום וקירור בגלל בניה ירוקה

powered by Tagonet