קטגוריות
סרטונים אחרונים
קיר בריקים
הדבקת בריקים ומילוי רובה
קיר בריקים
 
גגות
החלפת רעפים
גגות
 
פוליביד
הנחת פוליביד לפני יציקה
פוליביד
 
פיצול נקודת מים
הוספת נקודת מים בצנרת פקס
פיצול נקודת מים
 
קרמיקה
כיצד מרקעים את הקיר טרם ההדבקה
קרמיקה
 

דודי שמש ומערכות סולאריות - כיצד ניתן להפיק אנרגיה ע"י קרני השמש

ארץ ישראל ידועה במזג אוויר החם שיש בה, בדי הרבה ימים ולילות רוב ימי השנה. בשל סיבה זו, התקנה של דוד שמש הינה מעשה מאד מתבקש בשביל להשתמש בחום האורגני ששורר פה בשביל מקלחת חמה והגונה רוב הזמן. קיימים סוגים שונים של מערכות דודי שמש ובטרם אתם הולכים וקונים בשבילכם אחד כזה עדיף לוודא מס' אספקטים חשובים שמסוגלים למנוע סוגיות שונות בהמשך.

דוד שמש הינו בפועל סוג ספציפי של מערכת הנמצאת תחת קטגוריית אב שלמה של מה שמכונה מערכות סולאריות. הללו בעצם מערכות מתוחכמות שמבוססות בעיקר על הכוח הטבעי של קרני השמש בכדי להפיק סוג של אנרגיה. דוד שמש הינה מבין הדוגמאות היותר שכיחות של מערכות סולאריות, יחד עם זה ישנן מערכות סולאריות מסוגים שונים שמיועדות לצרכים שונים ומשונים.

עכשיו בארצנו אפשר למצוא דודי שמש כמעט על כל גג בניין. איך עובד דוד שמש? מדובר בפרינציפ די בסיסי. דוד השמש "שואב" את קרני השמש בעזרת קולטי שמש שהם למעשה מעין לוחות או לחילופין פאנלים גדולים שהמטרה שלהם ללקט את האנרגיה מהשמש ולאחר מכן להפיק מאנרגיה זו חום. אותו חום בפועל נועד בראש ובראשונה בשביל לוודא שלנו יהיו מים מספיק חמים בדירה בזמן שנרצה לעשות מקלחת. המטרה של דוד השמש כאמור היא בין השאר חיסכון בחשמל, שהרי בלעדיו היינו צריכים לחמם את המים בבית באמצעים אחרים אשר צורכים הרבה יותר חשמל או להבדיל גז.

מערכות סולאריות לא התפתחו כאמור באופן בלעדי לדוד שמש, אלא למטרות שונות ומגוונות אחרות. עוד שימוש אלטרנטיבי במערכת סולארית לצורך העניין, היא לעשיית חשמל. כמו לפאנלים של דוד השמש, במערכת סולארית לעשיית חשמל יש כאלה לוחות שהמטרה שלהם לייצר מהאנרגיה לזרם חשמלי סטנדרטי שיש בכוחו לשמש אותנו בהדלקת מכשירים מבוססי חשמל בדירה. המשמעות היא שבשימוש של קרני השמש אנו עשויים ליצור חשמל בביתנו וזאת מבלי לבזבז את כספינו.

בטרם רכישה של דוד שמש וגם סוג אלטרנטיבי של מערכות סולאריות, מאד מומלץ לבדוק מספר אלמנטים אשר קשורים למערכות הללו. בין היתר עדיף לוודא האם החברה שמשווקת את הדודי שמש אכן מצוידת בכל האישורים ותווי התקן שנדרשים לשיווק והן התקנה של המכשירים הללו. מלבד זאת מומלץ ביותר לבדוק דברים מעט טכניים כמו למשל גודל והקיבולת של הדוד כדי להבטיח שהוא אכן יעמוד בדרישות. משפחות ענפות לצורך העניין, צריכות בדרך כלל אספקה כבירה יותר של נוזלים חמים ולכן גם גודל דוד השמש כדאי שיהיה גדול ומרשים יותר. כמו נכון כמו תמיד מתאים לערוך השוואה של מחירי שוק ולקנות בשיטה חכמה.

מקור המאמר: http://www.maker.co.il/3_34727/מאמר/דודי-שמש-ומערכות-סולאריות-כיצד-ניתן-להפיק-אנרגיה-עי-קרני-השמש.html

כתיבת המאמר: טל אזרי

מושגים בנושא דודי שמש ומערכות סולאריות - כיצד ניתן להפיק אנרגיה ע"י קרני השמש

רוצה לתת לנו מושג?
בור ספיגה
בור מאסף למי הביוב,קיים במקומות בהם אין אפשרות להתחבר למערכת ביוב.כאשר הבור מלא יש צורך לשאוב אותו על מנת שלא יעלה על גדותיו.
קופינג
ידוע גם כנדבך ראש או נידבך עליון  הינו כיסוי עליון לחומה או קיר לשם איטום,לרוב עשוי מחיפויי אבן ושיש שונים אך ניתן לבצע גם באמצעות חומרי מליטה שונים האוטמים את הדופן העליונה לחדירת מים.את הקופינג יש להתקין בשיפוע לכיוון פתחי הניקוז בהתאם לשטח.בטרם ההתקנה מומלץ לבצע אטימה של הדופן למניעת מעבר מים,יש להתייחס לפן הבטיחותי בעת ההתקנה בהתאם לתקן למניעת היתנתקות ונפילה בעתיד.יש לוודא כי קיים אף מים בחלקו התחתון ובקצהו של החיפוי המיועד למניעת סימני נזילות על חיפוי הקיר תפקידי הטופינג הם :לאטום ולמנוע מעבר של מים לקיר מהפאה העליונה,שמירה על פינות הטיח בקצהו העליון של הקיר ,להקנות מראה עיצובי ונאה לגימור הקיר.
רקורד שעון
אביזר המורכב משלושה חלקים אום,אטם,גוף בעל תבריג אשר מאפשר את סיבוב האום לשם נעילה או פתיחה בלי לסובב את הגוף אליו מחובר האום.הדבר מאפשר לשחרר אובייקטים ללא צורך לנתק אביזריי צנרת ממערכת המים.
צינור נשמ
צינור נשמ הינו צינור אשר קצהו העליון פתוח ,לרוב נמצא מעל הקומה האחרונה.תפקידו למנוע היווצרות ואקום במערכת הניקוז של הדולכין.וכל מערכת דולכין במבנה אמורה להיות מחוברת אליו.

טיפים בנושא דודי שמש ומערכות סולאריות - כיצד ניתן להפיק אנרגיה ע"י קרני השמש

רוצה לתת לנו טיפ?
  • ניתן להשיג ברזי ניל עם פיצולים ובכך לחסוך עלויות נקודות נוספות,לדוגמא פיצול ניל לברז פרח,תמי בר ומדיח
לטיפים נוספים בנוגע לדודי שמש ומערכות סולאריות - כיצד ניתן להפיק אנרגיה ע"י קרני השמש

סרטונים מומלצים - דודי שמש ומערכות סולאריות - כיצד ניתן להפיק אנרגיה ע"י קרני השמש

כתבות מומלצות - דודי שמש ומערכות סולאריות - כיצד ניתן להפיק אנרגיה ע"י קרני השמש

powered by Tagonet